''To abberacja, że Muszyński i Cioch nie wyłączyli się z orzekania w sprawie, która ich dotyczy''

- Wyrok wydany przez osoby, które nie są sędziami TK, nie jest wyrokiem w rozumieniu prawa i nie wywołuje skutków prawnych - ocenił w TOK FM Marcin Wolny. - Gdyby Kowalski założył togę i łańcuch, to nie byłby sędzią Trybunału Konstytucyjnego - dodał.

Marcin Wolny z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka był gościem Mikołaja Lizuta w ''A teraz na poważnie''.

Trybunał Konstytucyjny orzekł wczoraj konstytucyjność zaskarżonych przez RPO Adama Bodnara zapisów o TK. Orzekali sędziowie-dublerzy ws.... sędziów-dublerów.

Jak zaczynałem studiować prawo to w najczarniejszych snach nie przewidywałem, że będę musiał komentować coś takiego. Sytuację, w której sędzia orzeka ws. która go bezpośrednio dotyczy. To abberacja, że panowie Muszyński i Cioch nie wyłączyli się z orzekania

- ocenił.

Zdaniem Wolnego ''z dawnego Trybunału Konstytucyjnego został cień''. - Wyrok wydany przez osoby, które nie są sędziami TK, nie jest wyrokiem w rozumieniu prawa i nie wywołuje skutków prawnych - ocenił ekspert. - Gdyby tam wszedł Kowalski, zasiadł na ławie, założył togę i łańcuch, to nie byłby sędzią Trybunału Konstytucyjnego - dodał Wolny.

Podkreślał, że aktualnie zamiast 15 sędziów TK jest 18 osób. Zdaniem eksperta z HFPR jedynym rozwiązaniem pata w TK jest zmiana konstytucji. - Na pewno autorytetu TK nie da się odbudować, teraz to organ kadłubowy, który jest dyspozycyjny - stwierdził Wolny w TOK FM.

Cała rozmowa do wysłuchania poniżej>>

Siedlecka: To nie jest Trybunał Konstytucyjny

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (63)
''To abberacja, że Muszyński i Cioch nie wyłączyli się z orzekania w sprawie, która ich dotyczy''
Zaloguj się
 • pepper-salt

  Oceniono 21 razy 19

  Spójrzcie tylko na te parę głupków i agentów na pierwszym zdjęciu ...... Polaczku zastanów się do czego doprowadziłeś, że tacy ludzie(?) w twoim kraju piastują tak wysokie, prestiżowe i odpowiedzialne stanowiska!

 • sailor20170605

  Oceniono 17 razy 15

  Cóż z tego kiedy piSSlamistyczny suweren ma to w dudzie. Jeżeli opozycja się nie zjednoczy i nie przedstawi sensownego programu to mamy przechlapane.

 • sailor20170605

  Oceniono 16 razy 14

  PiSS prędzej czy później straci władzę i następcy będą musieli ten bałagan posprzątać.

 • def11

  Oceniono 14 razy 14

  To nie aberracja, to arogancja, tupet i prowokacja. Nie mamy waszego płaszcza i co nam ..?

  Taka sama jak zrobienie z peerelowskiego prokuratora stanu wojennego szefa sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka, jak z odpowiedzialnego za miliardowe straty twórcę SKOK-ów szefem senackiej komisji finansów publicznych, czy jak z cokolwiek "niestabilnego" umysłowo, a być może "stabilnego" szpiona, szefem MON-u itd
  Kaczyński depcząc wszelkie wartości i zasady śmieje się nam wszystkim w twarz..

 • jndy

  Oceniono 12 razy 12

  Pan M. nie wyłączył się z orzekania w swojej sprawie bo nie otrzymał odpowiedniego polecenia ze służb ? Rozstrzyganie przez dublerów sprawy dublerów to groteska. Szkoda tylko, że grana na koszt podatnika. Pensja dublera to przecież około 20 tys. zł.

 • sailor20170605

  Oceniono 10 razy 10

  Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Ręce i majtki opadają.

 • adamofsky

  Oceniono 10 razy 10

  Agent służb bezpieczeństwa sędzią roztrzygającym w swojej sprawie.. brawo pisowyborcy. Tak trzymać. Przewiduję wzrost notowań PISu i Dudy. Wstajemy z kolan.

 • maloptymist

  Oceniono 9 razy 9

  Aberracją jest odsetek ludzi, którzy uwierzyli w prawy i sprawiedliwy PiS. A także tych, którzy wierzą, że nie idąc na wybory demonstrują swoje niezadowolenie z sytuacji w Polsce. Do zmiany ekipy politycznej - rządzącej pod wszystkimi sztandarami obłudy od 30-tu lat- potrzebne jest po pierwsze ruszenie 4-ch liter z domu w dniu wyborów, po drugie świadome wskazanie ludzi świeżych zamiast etatowych wielokadencyjnych pasożytów.

 • tygrys102

  Oceniono 8 razy 8

  przyłębska...muszyński...dno partyjnych śmieci

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX