"Bardzo niebezpieczne". MSZ Izraela krytykuje Marsz Niepodległości, przypomina o historii

Marsz Niepodległości we Wrocławiu, 11 listopada 2017

Marsz Niepodległości we Wrocławiu, 11 listopada 2017 (Fot. Tomasz Pietrzyk / Agencja Gazeta)

Rzecznik izraelskiego ministerstwa skrytykował marsz "zorganizowany przez działaczy ekstremistycznych i rasistowskich". Wyraził "pewność, że polskie władze zajmą się organizatorami" Marszu Niepodległości.

Rasistowskie hasła i symbole na Marszu Niepodległości już wczoraj zainteresowały zagraniczne media. Dziś z kolei wypowiedział się rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Izraela Emmanuel Nahshon. W wypowiedzi cytowanej przez włoską agencję Ansa i portal swissinfo.ch skrytykował on organizatorów manifestacji.

- To bardzo niebezpieczna manifestacja, zorganizowana przez przez rasistowskich i ekstremistyczny aktywistów - powiedział. - Jesteśmy pewni, że władze Polski podejmą działania wobec organizatorów marszu. Historia uczy nas, że ze zjawiskiem nienawiści rasowej trzeba obchodzić się szybko i zdecydowanie - stwierdził Nahshon.

Demonstrację, która wg. niektórych zagranicznych mediów "zdominowała polskie Święto Niepodległości", rzecznik skomentował także na Twitterze.

"Dla każdego, kto łudzi się, że nienawiść wobec muzułmanów ochroni Żydów - dziesiątki tysięcy nacjonalistów przemaszerowały w Warszawie z hasłami 'biała Europa bez Żydów i muzułmanów" - napisał. 

W mediach nie pojawiło się zdjęcie żadnego wprost antysemickiego transparentu. Jednak gdy reporter TVP Info zapytał jednego z uczestników marszu "co znaczy dla niego patriotyzm", ten odpowiedział: "To znaczy, że trzeba odsunąć od władzy żydostwo". Antysemicki komentarz nie spotkał się z żadną reakcją dziennikarza.  

Zobacz też: Marszałek Senatu doniesie na dziennikarza do prokuratury. Bo zacytował hasła z Marszu Niepodległości >>>

W tym quizie z geografii poradzą sobie tylko nieliczni. Znajdziesz się wśród osób z kompletem punktów?
1/19Najgłębszym jeziorem na świecie jest:
Zobacz także
 • Nieoficjalnie: U wybrzeży Nigerii piraci porwali statek Polacy z załogi statku "Pomerenia Sky" uwolnieni. Są w bezpiecznym miejscu
 • Szpital Szpitale powiatowe alarmują, że będą musiały likwidować łóżka. Piszą list do ministra zdrowia
 • Kazimierz Kutz nie żyje. "Był podróżnikiem w głąb człowieka"
Komentarze (23)
MSZ Izraela o Marszu Niepodległości: Bardzo niebezpieczny
Zaloguj się
 • lubiedobrze

  Oceniono 12 razy 6

  I wytłumacz teraz światu, że to nie polskie obozy były.

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 7 razy 3

  Faszyzujący kaczyzm jest bardzo grożny dla państwa polskiego i społeczeństwa polskiego. To jedno.
  A drugie to to, że zbrodnicze państwo Izrael nie ma żadnego prawa, ani politycznego, ani moralnego, do recenzowania jakichkolwiek państw pod kątem przestrzegania praw człowieka, praw obywatela oraz przestrzegania standardów prawa międzynarodowego.

 • plautilla

  Oceniono 2 razy 2

  Pismaki tok.owe i wybiórcze milczą o aresztowaniach za skok WSI ( Szczynukowycz) na SKOK Wołomin !?
  Zatrzymano 74 osoby.
  wprawo pl/2017/11/14/najwieksza-akcja-historii-cba-zwiazku-wyludzaniem-kredytow-sk-banku-wolominie-zatrzymano-74-osoby/

 • 2bxornot2b

  Oceniono 8 razy 2

  Poczuli sie zagrozeni choc przeciez nikt nie nazwal po imieniu wrogow. Skoro poczuli sie wrogami Polski to sa rowniez moimi wrogami, ktorym nie yudalo sie do konca zniszczyc Polski, choc dzialalnosc wewnetrznej agentury poczynila powazne oslabienie sil witalnych narodu. 26 lat lokajstwa spowodowalo wybuchowa reakcje otoczenia Polski przyzwyczajonej do tego iz scwelony pies macha ogonem nawet jesli oklada sie go nahajem. PRzypomne jedynie czerskiej iz owszem taka sytuacja byla dosc wygodna i jakos sie dalo z tym zyc jednak tego nie dalo sie utrzymac w nieskonczonosc i to nie jest wina psa czy naszych paniw taka jest po prostu natura przyrody, ktora powoduje iz pewne sztuczne modele mozna utrzymac jedynie przez okreslony czas.

 • Rafał X

  Oceniono 10 razy 2

  Ci tzw. "patrioci" których można oglądać maszerujących pod różnymi flagami / sztandarami to niestety w większości tak naprawdę mali, zakompleksieni ludzie, którzy potrzebują tego wszystkiego, żeby leczyć swoje kompleksy, żeby poczuć się silnymi, poczuć się częścią wspólnoty, żeby podnieść sobie poczucie własnej wartości...
  Ludzie, którzy nie mają takich problemów, znający swoją wartość, świadomi swojej tożsamości nie potrzebują tego całego cyrku, nie potrzebują haseł poniżających innych, nie potrzebują wsparcia tłumu, nie potrzebują stawiania siebie ponad tymi z "gorszego sortu", nie odczuwają potrzeby plucia na wszystko co jest odmienne, co nie jest polskie... Nie potrzebują tego wszystkiego aby czuć się Polakami, aby czuć się patriotami, aby czuć się przede wszystkim wartościowymi ludźmi !
  A jedną z rzeczy, która w szczególności razi człowieka wychowanego w duchu chrześcijańskim jest to, że wylewanie tego całego morza nienawiści przeplata się z hasłami odnoszącymi się do Boga...
  Muszę jeszcze powiedzieć, że przebywając za granicą czy to w Niemczech czy w Wielkiej Brytanii czy też w innym kraju, nigdy nie miałem problemu ze swoją "Polskością", nigdy nie czułem się przez to niepewnie, nigdy nie czułem się przez to gorszy, "niższy"... nigdy nie czułem wstydu z tego powodu i każdemu z uśmiechem na twarzy mogłem powiedzieć "cześć, jestem z Polski". I wszędzie spotykałem ludzi życzliwych, pozytywnych, okazujących szacunek..... ( z wzajemnością ).

 • rastablaster

  Oceniono 10 razy 0

  Przedstawiciel izraelskiego apartheidu poucza i ostrzega - jest super :).

 • Jan Staszic

  Oceniono 12 razy -8

  Najwyrazniej MSZ izraela szuka przygod pod swoja ambasada w warszawie :)
  Mysle ze 30 tys polakow protestujacych w sprawie praw mordowanych palestynczykow moze ostudzic ich zapal co do opiniowania legalnych patriotycznych demonstracji w PL...
  Niech izreal skonczy z exportowaniem oszustow i malwersantow do warszawy i krakowa w zamian za baclave,pomarancze i technologie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy