Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie praworządności w Polsce. Szydło wściekła

W Parlamencie Europejskich odbyła się dziś debata na temat sytuacji w Polsce. Wnioskowali o nią zieloni i liberałowie w związku z prowadzoną reformą wymiaru sprawiedliwości, ale poparła większość grup politycznych.

Premier Beata Szydło zapowiedziała, że podczas piątkowego szczytu europejskiego w Goeteborgu odniesie się do - jak napisała na twitterze - "dzisiejszych skandalicznych wydarzeń w PE". "Politycy, szkalujący swój kraj na forum międzynarodowym nie są godni jego reprezentowania" - napisała Beata Szydło na twitterze.

W projekcie rezolucji zapisano apel o uruchomienie artykułu 7. unijnego traktatu, czyli stwierdzenie zagrożenia dla praworządności w Polsce. 

Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans ponowił krytykę reform sądownictwa w Polsce podczas debaty na sesji plenarnej w Strasburgu. -Każde państwo ma prawo przeprowadzać reformy sądownictwa, ale one muszą być zgodne z europejskimi standardami - powiedział Frans Timmermans.

Krytycznie o sytuacji w naszym kraju wypowiadał się też europoseł PO Janusz Lewandowski. Mówił, że działania rządu są sprzeczne z polską racją stanu i prowadzą do izolacji kraju. - Źródło tej debaty tkwi w polskim rządzie, w nadużyciach mandatu, który został zdobyty w wyborach - powiedział Janusz Lewandowski. 

Debata o Polsce w PE, europoseł PiS wychodzi z sali. "Antypolska orgia, Niagara kłamstw" >>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (32)
Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie praworządności w Polsce. Szydło wściekła
Zaloguj się
 • modi_1

  Oceniono 14 razy 14

  Zanim się Szydło odniesie, to najpierw doniesie swojemu guru na Nowogrodzkiej i tam dostanie wytyczne, jak się odnieść...

 • lawski

  Oceniono 11 razy 11

  Wszyscy Ci co domagają się, aby w Polsce przestrzegano konstytucję i prawa są POLSKIMI PATRIOTAMI I PRZYJACIÓŁMI POLSKI. Natomiast wszyscy Ci co tą konstytucję i prawo łamią (prezydent, rząd TK) oraz wszyscy ci co wspierają te działania - TVPiS, europoslowie PiS (jak przed chwilą w Europarlamencie) są szkodnikami i postaciami, który okryli się hańbą.

 • marudna.maruda

  Oceniono 11 razy 11

  Piniążki z UE nie śmierdzą, z przydzielonych do wydawania nasz rząd i wyznawcy prezesa zadowoleni, śmiało wyciągają rączki. Ale jak krytyka, to larum... przecież my tacy samodzielni, najmądrzejsi i najsprawiedliwsi, co jakaś tam Europa będzie uczyła Szydło (nie nie daj Bóg Kaczyńskiego), jak demokracja wygląda. U nas wiadomo, że demokracja jest wtedy, kiedy prezes się na nią zgadza.

 • eski57

  Oceniono 11 razy 11

  Jest stara opinia – rada dla sprawujących funkcje kierownicze ; jeśli jedna osba krytycznie ocenia twój sposób kierowania – ignoruj , jeśli słyszysz od innej , podobne uwagi - pomyśl ; zrób samoocenę .. ; może twoje decyzje bywają nielogiczne … , po trzecim głosie ; proś doradców i zracjonalizuj sposób kierowania i zarządzania !
  Na zarządzaniem prawem , demokracją i łamaniem Konstytucji przez rząd p. B. Szydło krytyki padają ze strony polskich prawników , instytucje Unii Europejskiej wykazały niezgodności z zasadami podpisanych deklaracji … , krytukują przedstawiciele rządu amerykańskiego , NAWET ONZ-etu , a premier polskigo rządu i elity parti PiS UZNAJĄ te wszystkie INSTYTUCJE jako niekompetentne do oceny postępowania rządu !
  Jest TO poważne ? - premier pojedzie się ośmieszać protestem !

 • arkadiusz_ch

  Oceniono 10 razy 10

  Nie pałaj kobieto złością, tylko wstydź się!

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 10 razy 10

  Patrzcie, patrzcie, jaka dobrodzika zrobiła się z tej Szydło. Sugeruje, że kaczyland jest „swoim krajem” dla kanalii, zdradzieckich mord, komunistów i złodziei, esbeków, najgorszego sortu i innych potworów niekaczystowskich.
  Baba bez czci i honoru.

 • tlen69

  Oceniono 7 razy 7

  Wstyd nam za "zmianę" jakiej dokonują politycy PiS  z Prezesem J.Kaczyńskim.
  Czujemy się pogrążeni w bólu i smutku wobec procedury jaka została podjęta w PE.
  Jesteśmy przekonani, że ta rezolucja PE nie jest przeciwko Polakom i Polsce.
  Z informacji ze Strasburga wynika, że rezolucja jest przeciwko władzom PiS łamiącym praworządność.
  Czujemy się zagrożeni pod rządami PiS z powodu niszczenia praw i wolności konstytucyjnych.
  Wszelkie ustawy, uchwały, czy rozporządzenia mają być zgodne z konstytucją, a wiele nie jest. 
  Do UE weszliśmy jako państwo demokratyczne i praworządne .
  Art. 2. Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.
  Dzisiaj widać, że władze PiS, omijaniem konstytucji i niewłaściwymi i decyzjami stwarzają problem w UE  (PE, KE) i narażają na szwank naszą dobrą reputację. Wypowiedzi PiS w PE i w TVP to myląca agitacja?
  Czy politycy PiS , w tym europosłowie udają „głucho niewidomych” , bo swymi wypowiedziami i decyzjami, hipokryzją i epitetami , kłamstwami w sejmie , w PE i polityce  szkalują i niszczą Polskę?
  To nie UE , nie społeczeństwo, nie opozycja, ale obecne władze PiS  totalnie  z jadowitością dzielą społeczeństwo na lepszy i gorszy sort i barbarzyńców?
  Tak czujemy, że totalnie, arogancko niszczą dobro, pomyślność, radość oraz praworządność i demokrację ?
  Władze niejednokrotnie obrażają Polskę i Polaków przed światem ?
  Zauważamy też nieprofesjonalną obsadę wielu stanowisk w organach państwa. W 2 lata przez PiS i elektorat zawłaszczone zostały prawie wszystkie stanowiska państwowe, czasem przez tzw. „misiewiczów”.
  Na stanowiskach państwowych od  referenta do wiceministra mogą być zatrudniani profesjonaliści , a nie osoby głównie z kręgu partii rządzącej.
  Art. 60. Obywatele polscy korzystający z pełni praw publicznych mają prawo dostępu do służby publicznej na jednakowych zasadach.
  Władze szybkim zmienianiem przepisów  omijają lub depczą konstytucję, niszczą ustrój – trójpodział władzy, zablokowały TK, upolityczniają sądy. 
  Minister Ziobro upolitycznił prokuraturę, a teraz to samo chce dokonać w sądach ?Niszczony jest ustrój.

 • zunia10

  Oceniono 7 razy 7

  Pani Szydło, skandaliczne nie są dzisiejsze "wydarzenia" w PE a działania PISu, które takie wydarzenie, całkiem słuszne, sprowokowały, polski wymiar sprawiedliwości jest częścią wymiaru sprawiedliwości UE i w związku z tym podlega ocenom UE, to pani ze swoją partią podkopujecie dobre imię Polski, wasze kłamstwa może i działają na wasz elektorat, na przedstawicieli cywilizacji europejskiej zupełnie NIE

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX