"Gang młodocianych przestępczyń". Wyrok ws. brutalnych gimnazjalistek z Gdańska

Pobyt w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym i nadzór kuratora - sąd wydał wyrok w sprawie gimnazjalistek z Gdańska. Według sędzi "procesu nie byłoby, gdyby nie niewydolni wychowawczo rodzice".

Gimnazjalistki zamieszane w pobicie rówieśniczek w Gdańsku ukarane. Gdański sąd ogłosił dziś wyrok w sprawie, która po upublicznieniu nagrań na portalach społecznościowych wstrząsnęła opinią publiczną.

Sąd nazwał grupę nastolatek gangiem i zdecydował o skierowaniu  czterech z nich do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Wobec trzech zastosował nadzór kuratora.

"Nie ma pojęcia 'trudna młodzież'"

- Udział i rola każdej z nieletnich, także wobec udostępnionych nagrań, są bezsprzeczne. Sąd ustalił, że nieletnie nie dopuściły się jednego - incydentalnego - pobicia małoletniej. Takich sytuacji było kilka - mówiła sędzia Izabela Żurek, która długo opisywała brutalność dziewczynek i bezwzględność w poniżaniu ofiar. 

Sędzia Żurek stwierdziła, że nie byłoby tego procesu, gdyby nie niewydolni wychowawczo rodzice. - Nie ma pojęcia "trudna młodzież", jest to synonim określenia beznadziejnych rodziców.

Ciąg dalszy nastąpi

Decyzja sądu nie jest prawomocna. Obrońcy nastolatek zapowiedzieli apelację. 

Sprawa zaczęła się od nagrania pobicia w pobliżu gimnazjum na gdańskim Chełmie. W maju ubiegłego roku policjanci znaleźli tam zmaltretowaną 14-latkę.

Dzień po zdarzeniu jedna z uczennic na portalu społecznościowym umieściła film, na którym widać, jak grupa dziewcząt znęca się nad siedzącą na chodniku dziewczyną.

Gimnazjalistki pobiły koleżankę w Gdańsku

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (54)
Sąd wydał wyrok ws. gimnazjalistek z Gdańska, które pobiły koleżankę
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 13 razy 11

  Ubrać Karyny w pomarańczowe kamizelki i niech codziennie, aż do wakacji, zbierają psie gówna w parkach. Jak się najedzą wstydu, bo ich rówieśnicy wyśmieją, to może coś zajarzą.

 • siekier35

  Oceniono 8 razy 6

  skierować panny do mycia sraczy we wszystkich budynkach użyteczności publicznej

 • real_marek

  Oceniono 10 razy 6

  Tam jest jeszcze coś jeszcze gorszego niż ta grupka zdemoralizowanych dziewczyn. Reakcja innych młodych ludzi, a jak widać w tle, a szczególnie w ostatnich chwilach tego filmu, jest ich dużo. Dopiero ten ostatni młody człowiek chyba podjął jakąś reakcję, reszta się przygląda lub przemyka bokiem, jakby nigdy nic. To nie tylko rodzice tych dziewuch są beznadziejni.

 • jottsp

  Oceniono 7 razy 5

  pewnie bedzie jakas skarga nadzwyczajna do nowej izby sadu najwyzszego, prosba o kasacje przed wydaniem wyroku - do prezydenta i prosba o przeniesnie sprawy do sadu ludowego - wiec jak sie wyrok ew. uprawomocni to skazne beda juz za stare na kuratora i dostana odszkodowanie

 • evergreen111

  Oceniono 9 razy 3

  Pewnie jakieś syryjskie uchodźczynie, polskie katoliczki przecież nie byłby tak okrutne...

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 3 razy 1

  Widziałem film.
  W pale się nie mieści.
  Sorry ale jacy ci rodzice by nie byli, w niczym to nie tłumaczy tych małych zwyrodnialców.
  W swoim życiu spotykałem niejednego młodego człowieka z tzw. trudnych rodzin.
  Nawet jeśli miał problemy emocjonalne, to nie udzielały się one ogółowi.
  A tutaj widać totalną znieczulicę wielu młodych ludzi, brak empatii, zwykłe zezwierzęcenie.

 • Jan Kowalski

  Oceniono 7 razy 1

  "Obrońcy nastolatek zapowiedzieli apelację"

  Czyli do winy się nie poczuwają. Należy w takim razie zastosować karę bez zawieszenia. Zawieszenie powinno być dla tych którzy wyrażają skruchę.

 • tegepe

  Oceniono 4 razy 0

  Tylko takie łagodne kary? Powinno się je pozamykać do ukończenia 21 lat w poprawczaku i jeszcze dodać po pięć lat więzienia.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 11 razy -3

  Oczywiście zaraz pojawią się kretyni bredzący o bezstresowym wychowaniu - i jak zawsze g* wiedzą, ale się wypowiedzą pomijając oczywisty fakt, że te dziewczyny były wychowywane w warunkach ciągłego stresu przez patologicznych rodziców mających problemy z pracą, z alkoholem, z niską samooceną, z kontrolą agresji, itp.

  Już od dawna wiadomo, że to właśnie stres wyniesiony z rodzinnego domu pcha dzieci do najgorszych zachowań, ale banda kretynów będzie mówić, że to wina "bezstresowego wychowania"...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX