Skandaliczna pomyłka policji. Antyterroryści weszli bez nakazu do domu. Teraz przepraszają

Ogrodzenie zniszczone podczas akcji przez policyjnych antyterrorystów

Ogrodzenie zniszczone podczas akcji przez policyjnych antyterrorystów (Źródło: Sebastian Wierciak TOK FM)

- Zobowiązujemy się do pokrycia wszelkich szkód. Oczywiście tej rodzinie należą się przeprosiny - tak rzecznik wielkopolskiej policji podsumował pomyłkę antyterrorystów, którzy wpadli na posesję pod Szczecinkiem.

Antyterroryści, którzy wpadli na posesję w Sitnie pod Szczecinkiem przez godzinę trzymali na śniegu zakutych w kajdankach niewinnych mężczyzn. Wszystko zdarzyło się 8 marca około 20.

Pan Maciej bawił się z wtedy 3-letnią córką w pokoju na piętrze domu. Najpierw usłyszał huki, później zobaczył przez okno, że jego ojciec leży skuty na ziemi

- To tak jakby człowieka napadnięto. Nie wiadomo, o co chodzi, ręce oczywiście w kajdankach na plecach, mokry w samych gaciach leżę przed swoim domem, przyciskany kolanem przez jakiegoś faceta. Dookoła biega pełno ludzi uzbrojonych - relacjonuje w rozmowie z reporterem TOK FM.

Jak dodaje, cieszy się że wyszli z domu oszczędzając dzieciom i żonom wyważania drzwi czy użycia granatów hukowych.

"Należą się przeprosiny"

Okazuje się, że akcja antyterrorystów to... pomyłka. Rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak przyznaje, że policja nie miała nakazu, bo... działała szybko, po zeznaniach jakie złożył pokrzywdzony, któremu ukradziono drogie maszyny. Poszkodowany wskazał, że właśnie na posesji pod Szczecinkiem może być jego sprzęt. budowlany.

Mężczyzna twierdził też, że mogą się tam znajdować tam mogą ludzie z bronią.

- W związku z tą sytuacją, że na terenie tej posesji nie przebywały żadne osoby podejrzane, oczywiście zobowiązujemy się do pokrycia wszelkich szkód. Oczywiście tej rodzinie należą się także przeprosiny - stwierdził Borowiak.

Policja dopiero po przeprowadzeniu feralnej akcji złożyła wniosek do prokuratury o zalegalizowanie swoich działań. Śledczy jeszcze nie odjęli decyzji w tej sprawie.

Zobacz także
 • Czarny protest w 2016 roku Policja w Lublinie nie reagowała na ONR zakłócający Czarny Protest, bo... nie znają angielskiego
 • Trzeci Hajnowski Marsz Żołnierzy Wyklętych. Policja dumna z siebie. Po zatrzymaniu przeciwników marszu ku czci "Burego" pokazuje podziękowania
 • Władysław Frasyniuk Żona o zatrzymaniu Frasyniuka: Policjanci tłumaczyli, że procedura wymaga kajdanek
Komentarze (26)
Skandaliczna pomyłka policji. Antyterroryści weszli bez nakazu do domu. Teraz przepraszają
Zaloguj się
 • 34 bezel

  Oceniono 14 razy 12

  Rodzinie należą się przeprosiny, to trzeba przeprosić, czyli powiedzieć "przepraszamy" a nie że się należą.

 • adersytsrsfgdbchdhd

  Oceniono 12 razy 10

  I to przeprosiny inne niż wypowiedziane lekkim tonem w przestrzeń przez rzecznika policji! A swoją drogą, o ile uzasadnione jest gwałtowne wkroczenie w przypadku podejrzenia zbrojnego oporu, to nie jest uzasadnione trzymanie - nawet przestępców - w pozycji leżącej na śniegu i w samej bieliźnie. Tym bardziej, że nie pierwszy raz zdarza się, że antyterroryści maja kłopoty z odczytywaniem adresów.

 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 9 razy 9

  Jeśli policjant zachowuje się jak bandyta to znaczy, że jako reprezentant Państwa całe Państwo czyni bandyckim! Włamanie bez nakazu (Tzw. "pomyłka" co do adresu to zupełna kompromitacja i skandal będący policzkiem dla Państwa!), poniżanie zatrzymanych, torturowanie ich i inne takie sytuacje tolerowane przez zwierzchników (Wystarczy przeczytać raport Rzecznika Praw Obywatelskich o torturach stosowanych przez Policję!) pokazują jak stoczyło się Państwo! Traktowanie zatrzymanych opisują (A przynajmniej powinny) regulaminy. Policja nie jest poza prawem i w żaden sposób nie może go stanowić! Naginanie, łamanie prawa przez Policję, już chyba powszechne, staje się projekcją oczekiwań "Wadzy". Domniemanie bez śladu dowodu, fałszywe oskarżenie przez okradzionego nie jest usprawiedliwieniem dla bezprawnej napaści i bandytyzmu Policji! To jest projekt polityczny, którego celem jest to, by Policja terroryzowała społeczeństwo i miała świadomość, że nowe władze mogą rozliczyć! Dlatego przekaz jest oczywisty. Zmiana "Wadzy" jest zagrożeniem. Zbliżają się wybory (A może "wybory"- cudzysłów zamierzony?!) i jak sądzę opresja ze strony różnych służb uprawnionych do przemocy, już liczniejszych niż w "Stanie Wojennym", będzie się wzmagać. Pamiętam bandytyzm MO, ZOMO i innych formacji z przeszłości! Dlatego proponuję funkcjonariuszom trochę refleksji i apeluję o to by mogli "spojrzeć lustro" w przyszłości! Poza tym "wykonywanie rozkazów" nie jest żadnym usprawiedliwieniem!!!! Zwierzchnicy - karierowicze wykopani w przyszłości "na aut" nie zabiorą ze sobą opresyjnego, totalitarnego wizerunku obecnych służb!
  Moim zdaniem osoby odpowiedzialne za tzw. "pomyłkę" i pozaregulaminowe zachowania funkcjonariuszy oraz sami funkcjonariusze zachowujący się jak bandyci nie tylko powinni być wyrzuceni z Policji ale i z własnej kieszeni zapłacić odszkodowanie i rekompensatę. W Państwie Prawa by tak było!
  Póki co, jest tak, że nadzwyczaj wielu obywateli na widok policjanta spluwa z pogardą i przechodzi na drugą ulicy. Zupełnie jak kilkadziesiąt lat temu w PRL-u! I jest to już standard tego co społeczeństwo myśli o Policji!

 • erpe

  Oceniono 8 razy 8

  Dupki nie policjanci.Kto was szkolił? Bez nakazu,bez rozpoznania.Kompromitacja.Wam miesięcznice płotami obstawiać a nie obywateli ochraniać. Jak by pokrzywdzony wskazał Nowogrodzką też byście polecieli. Nie winię szeregowych lecz dowództwo.

 • Krzysztof Polak

  Oceniono 8 razy 8

  Pseudo policyjni bandyci kryminaliści którzy brali udział w tej haniebnej "akcji" powinni wypłacić tym ludziom takie odszkodowania z własnych pensji żeby się nie pozbierali do końca życia. Tacy idioci hańbią etos tej służby i wystawiają całą formację na posmiewisko i kpiny ze strony społeczeństwa! Wywalać takich idiotów na zbity pysk z policji! Ludzie nie będą potem pokrywać za tych policyjnych kryminalistów odszkodowań z własnych podatków! Wcale nie jestem zdziwiony że żaden prokurator nie wydał nakazu przeszukania. Do pokrzywdzonych przez tych policyjnych kryminalistów, nie odpuszczać na krok i domagać się odszkodowania! Dopiszę tylko do tego że natworzyło się w policji mnóstwo takich pseudo antyterorystycznych grupek z którymi na co dzień nie ma kompletnie co zrobić i w których po znajomościach przyjmuje się najgorszy element i pociotków, jak trafią na zakapiora z pistoletem maszynowym to kilku momentalnie kończy w piachu tak jak w Magdalence przed laty i pod bankomatem ostatnio.

 • ochujek

  Oceniono 7 razy 7

  Ciekawe procedury mają w tej policji. Trzymać na śniegu bez nakazu, bez pytania. Rodzina Pani Blidy może dużo powiedzieć o takiej akcji.

 • stefan4

  Oceniono 6 razy 6

  Kiedy w końcu będziemy mieli policję przestrzegającą prawa i zwykłej ludzkiej przyzwoitości?
  Po czymś takim minister powinien podać się do dymisji, a ten, kto nasłał tych zbirów na niewinnych ludzi, powinien z własnej kieszeni płacić im odszkodowanie.

 • ochujek

  Oceniono 6 razy 6

  Nawet gdyby tam były te skradzione taczki, to usprawiedliwia to taki sposób działania policji? Poważnie pytam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy