Wielowieyska: Niemożliwe, aby PiS nie zajął się pieniędzmi SKOK-ów, które popłynęły do Luksemburga

- PiS za pomocą cypryjskiej spółki chce sprzedać działkę za 160 mln zł. Przypominam o pieniądzach SKOK-ów, które popłynęły do Luksemburga - mówiła gospodyni "Poranka Radia TOK FM" Dominika Wielowieyska.

Dominika Wielowieyska w przeglądzie prasy odniosła się do tekstu Wojciecha Maziarskiego w "Gazecie Wyborczej" , w którym dziennikarz komentuje sprawę powiązanej z PiS spółki "Srebrna" i wieżowca w rejonie ul. Towarowej w Warszawie. W charakterze pośrednika, spółkę reprezentuje zarejestrowana na Cyprze firma "Conarius". 

Zdaniem dziennikarki, lokowanie interesów w rajach podatkowych ma się nijak do oficjalnych deklaracji Prawa i Sprawiedliwości.

Problem polega na tym, że PiS wprowadziło specjalną klauzulę, karę dla unikających płacenia podatków w Polsce. Jeżeli "Srebrna" sprzedałaby cokolwiek  z pomocą cypryjskiej spółki, podlegała by pod ten przepis

- skomentowała Wielowieyska.

Czytaj też: Brejza: Pieniądze na rozruch Amber Gold pochodziły ze SKOK-ów. Mam dokumenty, analizy i zeznania>>>

- Powtarzam jednak słowo "jeżeli", bo do tej transakcji jeszcze nie doszło - podkreśliła gospodyni "Poranka Radia TOK FM".

Kierunek Luksemburg

Dziennikarka przypomniała również o innej głośnej sprawie - zarejestrowanej w Luksemburgu SKOK Holding. 

Z raportu Komisji Nadzoru Finansowego wynikało, że z kas oszczędnościowych, nad którymi pieczę sprawuje senator PiS Grzegorz Bierecki, wypłynęło do Luksemburga ponad 80 milionów złotych.

Zastanawiam się czy Prawo i Sprawiedliwość wszczęło postępowanie w stosunku do tej spółki, sprawdziło, czy ta klauzula nie ma tam zastosowania

Według Wielowieyskiej, warto by to zweryfikować.

Nic na ten temat nie słychać, ale myślę, że Prawo i Sprawiedliwość to partia prawdziwie sprawiedliwa i nie będzie tak, że osoby z nią związane nie podlegają przepisom. Cały czas na to liczę i czekam na efekty postępowania. Może ono jeszcze się nie rozpoczęło, ale na pewno się rozpocznie. Bo niemożliwe, żeby osoby związane z PiS traktowano inaczej niż inne podmioty gospodarcze

- podsumowała dziennikarka.

Zobacz także:

Dominika Wielowieyska nie mogła powstrzymać śmiechu. Tak rozbawił ją tekst prorządowego publicysty

Wielowieyska: Kaczyński jest politycznie odpowiedzialny za rozpętanie nastrojów antysemickich

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (13)
Wielowieyska: Niemożliwe, aby PiS nie zajął się pieniędzmi SKOK-ów, które popłynęły do Luksemburga
Zaloguj się
 • agnrodis

  Oceniono 11 razy 7

  Wszystkie drogi prowadza do ... SKOKow, ale PiS jakos nie chce ruszyc SKOKow!!! Pieniadze ze SKOKow szly na Amer Gold (zeby wrobic syna Tuska???), Rydzyk wzial ogromne pozyczki wlasnie ze SKOKow, ktorych nigdy nie splacil przyczyniajac sie walnie do ich niewyplacalnosci... co jeszcze ?

 • tlen69

  Oceniono 1 raz 1

  Pani Wielowiejska i poseł Brejza oraz większość Polaków czeka niezwłocznie na komisję sejmową i dochodzenie prokuratorskie w sprawie SKOK. Marcin P podobno przed Amber Gold był związany z kasami SKOK, poprzez prowadzenie tzw. działalności finansowej ? Potem po zwycięstwie w październiku 2008 r. PO, w styczniu założył przedsionek , który dał początek w lipcu 2009 r. AMber Gold.?! Czy to jest powiązane, prokuratura winna zbadać SKOKI?!

 • swobodan1

  Oceniono 6 razy -4

  Dobre pani Dominika Wielowieyska powołuje się na tekst alkoholika Wojciecha
  Maziarskiego z "GW" pani Dominiko proszę się jeszcze powołać na tekst narkomana
  i alkoholika Tomasza Piątka będzie komplet !

 • lukki69

  Oceniono 6 razy -4

  Z vatu kradzionego przez mafie polityczno ekonomiczne w latach 2007-2015 jest tyle kasy,że tą ze skoków możecie sobie zabrać na Agorę bo podobno podupada...:)

 • Jan Staszic

  Oceniono 9 razy -7

  Do luxembourga to poplynely via cypr pieniadze z budowy autostrad,drog i kontraktow unijnych :)
  Dominisia drobnymi ze skokow chce przykryc prawdziwych zlodzieji...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX