Blokada w Sejmie. Obywatele RP protestowali przeciwko decyzji marszałka Kuchcińskiego

Po północy Obywatele RP zostali usunięci z sejmowego biura przepustek. Kilkanaście godzin protestowali przeciwko decyzjom marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Obywatele RP blokowali sejmowe biuro przepustek, bo marszałek Sejmu zawiesił prawo wstępu na teren parlamentu działaczom tej organizacji. W jednej z decyzji Marek Kuchciński powołał się na "rozwinięcie polskiej flagi na terenie Kancelarii Sejmu". 

Obywatele RP domagali się cofnięcia zakazu.

"Oznacza to pozbawienie ich praw politycznych i osobistych. Nie wolno nikogo pozbawiać praw i wolności inaczej niż wyrokiem sądu. Wiemy, że naruszamy prawo blokując instytucję państwową. Przyjmujemy pełną odpowiedzialność karną" - czytamy w oświadczeniu organizacji.

Około 00:30 protestujących usunęła Straż Marszałkowska.

Wsparcie

O cofnięcie zakazu zwróciły się do marszałka posłanki Nowoczesnej. Ale jak zauważyła posłanka Anna Sobecka z PiS, "próbę utrudnienia obrad" wspiera też poseł PO. "Totalna opozycja chwyta się wszelkich sposobów, by wydrzeć nam władzę" - napisała Sobecka na Twitterze. 

Czytaj też: Mieszkańcy Hajnówki i Obywatele RP oddali cześć ofiarom ludobójstwa. Nacjonaliści uczcili sprawców>>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Obywatele RP protestują przeciwko decyzji marszałka Kuchcińskiego. Blokują biuro przepustek
Zaloguj się
  • 2bxornot2b

    Oceniono 5 razy -3

    Hmm, jak to sie casy zmieniaja kiedys to ubewatele szli po ludzi, a teraz musza czekac zeby komus sie zechcialo isc po nich. Demokracja ten tego Panie to straszny system.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX