Czy Polacy znają propozycje Nowoczesnej? Kraśko chce się zakładać z Lubnauer

- A czy potraficie sformułować pomysły programowe w trzech słowach? Dlatego 500 plus chwyta, a "Aktywna rodzina" nie - mówił Piotr Kraśko do Katarzyny Lubnauer.

Dwie weekendowe konwencje, dwa pomysły na przykucie uwagi wyborców. PiS obiecał m.in. 300 złotych wyprawki, darmowe leki dla kobiet w ciąży, emerytury dla matek co najmniej czworga dzieci. I ruszył w Polskę.

Opozycja? Mamy koalicję PO i Nowoczesnej. I... krytykę pomysłów Prawa i Sprawiedliwości.

- Gdyby opozycja - Koalicja Obywatelska - przedstawiła w weekend kandydatów na prezydentów pięciu dużych miast w Polsce, to byście może przykryli konwencję PiS. A tak: się spotkali i mają plan dla Mazowsza. Tamci sypią miliardami! Może nie mają racji, może to złe plany, ale jakiś program przedstawili - ocenił Piotr Kraśko w rozmowie z Katarzyną Lubnauer.

- To był pierwszy moment, kiedy ogłosiliśmy, że idziemy razem do wyborów. Ogłosiliśmy powstanie nowego bytu politycznego - to nowa jakość - odpowiadała szefowa Nowoczesnej w "Poranku Radia TOK FM".

Co interesuje wyborców?

Reakcją Katarzyny Lubnauer na pytania Kraśki, o konkretne propozycje programowe, było przypomnienie programu „Aktywna rodzina”, dotyczącego ulg podatkowych dla rodzin z dziećmi - w skrócie o 250 zł na każde dziecko.

Czytaj też: "Nie urodzi się więcej dzieci". Ekspertka ostrzega, że PiS spowoduje odpływ kobiet z rynku pracy>>>

Szefowa Nowoczesnej  podkreślała też, że rządowym programem 500 Plus objętych jest tylko 57 proc. dzieci. I skrytykowała pomysł 300 zł wyprawki dla każdego ucznia. Bo to, zdaniem posłanki, typowy przykład szukania sposobu,  jak za publiczne pieniądze kupować głosy wyborcze.

 - A czy potraficie sformułować pomysły programowe w trzech słowach? Dlatego 500 plus chwyta a "Aktywna rodzina" nie. Teraz możemy zrobić eksperyment: wyjść przed siedzibę Radia TOK FM i przepytać sto osób, które spotkamy, czy wiedzą, jak działa program „Aktywna rodzina”. Szczerze wątpię. Możemy się o to zakładać. A jeżeli zapyta pani ludzi, jaki jest program PiS-u, to powiedzą: 500 plus - podsumował Kraśko.

Koalicja bez kandydatów

Na razie jedynie w Warszawie i Szczecinie Koalicja Obywatelska a wspólnych kandydatów na prezydenta i wiceprezydenta. W stolicy to Rafał Trzaskowski (PO) i Paweł Rabiej (Nowoczesna), w Szczecinie - Sławomir Nitras (PO) i Przemysław Słowik (Nowoczesna).

Nie ma porozumienia np. w sprawie Wrocławia, gdzie kandydatem PO na prezydenta miasta jest były polityk PiS - Kazimierz Michał Ujazdowski.

- Zna pan moje poglądy i wie, że z Kazimierzem Ujazdowskim dość mocno się mijamy. Ale pamiętajmy o jednym: mimo wszystko cenię w nim to, że w sytuacji gdy rządzi PiS,  on ze względu na sprzeciw wobec łamania przez nich prawa, konstytucji, zdecydował się wyjść z tego obozu - tak odpowiadała Lubnauer na pytanie gospodarza "Poranka Radia TOK FM" o to, czy zagłosowałaby na Ujazdowskiego jeśli kandydat jej partii przepadłby w I turze głosowania.

Czytaj też: Ujazdowski: PiS to partia centralistyczna. Prezes nie ufa samorządowi>>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
Kraśko chce się zakładać z Lubnauer: Czy Polacy znają propozycje Nowoczesnej.
Zaloguj się
 • miromaz

  Oceniono 3 razy 3

  Takie pitu-pitu. Im się wydaje, że samą koalicją z PO wygrają wybory. W dodatku mówią w sposób niezrozumiały dla samych siebie a co mówić o suwerenie. Brak pomysłu, brak pomysłu na cokolwiek co byłoby slyszalne w eterze, co byłoby zrozumiałe dla przeciętnego Kowalskiego, który jest wściekły na Jarka ale nie ma alternatywy.

 • pisiekundlecaladobe

  Oceniono 3 razy 3

  Cóż... startować do sÓwerena z hasłem "Aktywna Rodzina"... no żart. Naprawdę.
  Aktywność i sÓweren...

 • Oceniono 2 razy 2

  nowoczesna tp klon PO ...przecież jak myszka agresorka często mówiła oni nie piszą ustaw na kolanie ...PIS program ma!!!!!!!!!!!! NOWOCZESNA piszę jeszcze ustawe już nie długo nie ważne na czym piszą może na dupie ..ale jeszcze nie ma ale na pewno wkrótce będzie i tak przez całą kadencję WIELGUS miała racje DOŚĆ DYKTATURY KOBIET !!!!!1

 • stanczykowo

  Oceniono 2 razy 2

  Pani Lubnauer pytana o pomysły Nowoczesnej zazwyczaj niezmiennie odpowiada jakimś mało chwytliwym hasełkiem i odsyła do... przeczytania programu partii.
  Ręka do góry - kto z wyborców przeczytał kiedykolwiek program jakiejkolwiek partii?

 • cymesgeszefciarz

  Oceniono 1 raz 1

  Jedną z propozycji jest obniżenie płacy minimalnej w słabiej rozwiniętych regionach kraju w celu wyrównania szans ... nic tylko głosować

 • 66kropek

  Oceniono 1 raz 1

  Ależ znają, znają! Pomysł Labnauer jest następujący: "Przetrwać, za każda cenę, do wyborów parlamentarnych, wejść na jakąś listę PO z jedynki, bo po Nowoczesnej już popiół nie zostanie, i usadzić tyłek w następnym parlamencie. "

 • cymesgeszefciarz

  0

  Tu program wyjaśnia :
  youtube.com/watch?v=5nDaeXytfH4

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX