Starbucks na jedno popołudnie zamknie wszystkie kawiarnie. Ma ważny powód

Kawiarnia Starbucks

Kawiarnia Starbucks (JACEK ŁAGOWSKI)

Sieć kawiarni Starbucks na jedno popołudnie zamknie 8 tysięcy punktów w Stanach Zjednoczonych. Wszystko po to, by przeszkolić pracowników w kwestii zapobiegania dyskryminacji rasowej.

Szkolenie obejmie 175 tysięcy osób i jest pokłosiem sytuacji, do której doszło w jednej z kawiarni w Filadelfii.

Dwóch czarnoskórych mężczyzn chciało tam skorzystać z toalety, ale pracownik poinformował ich, że mogą to zrobić tylko klienci po zapłaceniu rachunku. Mężczyźni tłumaczyli, że złożą zamówienie jak dotrze do niech jeszcze jeden kolega. Kiedy usiedli przy stoliku, nie zamawiając niczego, menedżer zadzwonił na policję. Funkcjonariusze aresztowali mężczyzn, jednak żadne zarzuty nie zostały postawione. Nagranie z incydentu trafiło do internetu, a następnie do mediów i wywołało oburzenie wielu osób. Przed kawiarnią zorganizowano protest.

Zamknięcie kawiarni na czas szkolenia nastąpi 29 maja.

Zobacz także
 • Kolejka do lokalu wyborczego - Komisja Obwodowa nr 4 w SP 32 przy ul Edelmana w Warszawie. Wybory samorządowe, 21 października 2018 W tych miastach kandydaci na prezydentów zmierzą się w drugiej turze wyborów samorządowych
 • Wybory w TOK-u Łukasz Schreiber (PiS): Wynik nie jest zniewalający i nie ma co zaklinać rzeczywistości
 • Kolejka w Miejskiej Komisji Wyborczej w Gdańsku Problemy z ePuap. "Nawet wiceminister cyfryzacji niemal pocałowała klamkę"
Komentarze (6)
Starbucks na jedno popołudnie zamknie wszystkie kawiarnie. Ma ważny powód
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy 2

  Kawa w tym przybytku ma posmak wycisnietej sciery i w zasadzie takich dni powinno byc 365 w roku. W Europie najlepsza kawe serwuja w Belgii podobnie z tamtejsza chyba jedyna marka piwa, absolutny hit.

 • mgrstepien

  Oceniono 3 razy 1

  Z toaletami to oczywiste, że są tylko dla klientów. Białych, czarnych, żółtych, śniadych. Po prostu klientów. Pytanie, czy klientem stajesz się po zapłaceniu rachunku, czy po wejściu do lokalu. Trza by Rzeplińskiego zapytać.

 • domurrrat

  0

  to dobre! ale że będą musieli informować o rakotwórczym składniku swojej kawy, to już szkolenia nie będzie?

 • rdaneel

  0

  www.youtube.com/watch?v=G39AJrNlWw4

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy