Czarzasty: Rząd mówi, że na wszystko nas stać. Podnieśmy więc pensje, renty i emerytury do 2100 zł

- 500 plus ganią ci, którzy na niego nie wpadli. Jeśli ktoś mówi, że złe jest obniżenie o 95 proc. liczby nie dojadających dzieci, jest głupi - mówi szef SLD. Sojusz utrzymałby zasiłki wprowadzone przez PiS - deklaruje Czarzasty.

- Gdybym był premierem, to jeśli w państwie faktycznie byłyby pieniądze, spełniałbym obietnice -  mówił o proteście osób z niepełnosprawnością przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty. - A jeśli budżet byłby na zero, to bym nie opowiadał takich rzeczy jak premier Morawiecki, że na wszystko wreszcie nas stać. Nie ma nic dziwnego w tym, że różne grupą żądają. Jeśli w Polsce jest lepiej, to Polacy powinni z tego korzystać - stwierdził gość Poranka Radia TOK FM.

Włodzimierz Czarzasty podkreślił, że wszelkie rozwiązania socjalne wprowadzone przez PiS zostałyby utrzymane, gdyby do władzy doszedł Sojusz.

- O elektorat PiS-u należy zabiegać, to ludzie tacy sami jak pan czy ja - mówił do prowadzącego Jacka Żakowskiego. - Co innego aparat PiS-u, z karygodnym podejściem do konstytucji, demokracji, praw kobiet - zaznaczył.

Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej negatywnie odniósł się przede wszystkim do krytyki programu 500 plus.

- Ten program ganią te partie, które na niego nie wpadły. Jeśli ktoś mówi, że złe jest obniżenie o 95 proc. liczby 400 tys. dzieci, które nie dojadały, to jest po prostu głupi - uznał Czarzasty.

Skoro są pieniądze, to powinny trafić do ludzi

Zwrócił też uwagę, że za rządów PO-PSL również odbył się strajk okupacyjny Sejmu, a osoby z niepełnosprawnością spędziły wówczas 17 dni na parlamentarnych korytarzach.

Polityk skrytykował za to wydatki militarne Polski, za które chwali nas m.in. Donald Trump. - Tylko siedem spośród krajów UE bez przerwy płaci na ten cel 2 proc. swojego budżetu. Czy tego nie można renegocjować? To jest 40 mld rocznie - mówił.

Zobacz, jak wyglądają pierwsze Mieszkania plus oddane Polakom

Z obniżenia tych wydatków do poziomu 1 proc. budżetu można by, jak mówi Czarzasty, “pomóc ludziom”. - Na przykład skorelować najniższą pensję z najniższą emeryturą i rentą. Taki program 500 plus dla starszego pokolenia. Jeżeli państwo stać, a ja codziennie słyszę, że stać, to te pieniądze można inwestować w progres, edukację, technikę, naukę, bo to jest najważniejsze, oraz pomagać ludziom - mówił szef SLD.

Według Włodzimierza Czarzastego, taka emerytura mogłaby na początku wynosić 2,1 tys. zł, a w później rosnąć aż do 1 tys.euro.

Czytaj też: "Czarzasty zadzwonił do mnie...". Celiński o kuriozalnej prośbie szefa SLD dotyczącej Facebooka>>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (98)
Włodzimierz Czarzasty: Rząd mówi, że na wszystko nas stać. Podnieśmy więc pensje, renty i emerytury do 2100 zł
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 11 razy 9

  "- 500 plus ganią ci, którzy na niego nie wpadli. Jeśli ktoś mówi, że złe jest obniżenie o 95 proc. liczby nie dojadających dzieci, jest głupi - mówi szef SLD. "-czy mi się tylko wydaje, że szef SLD ma zakusy na przejęcie prezesiego elektoratu? 500 plus jest złe, bo to ryba, a nie wędka. Znaczna część otrzymujących te cudowne 500 wychowa nam pokolenie, które nie zhańbi się pracą, tylko będzie oczekiwało ryb- a apetyt będzie wzrastał w miarę jedzenia. Przykład- za chwilę I komunia z okolicznej rodzinie. Piątka dzieci, rodzice na utrzymaniu opieki społecznej. Najstarsze dziecię za chwilę będzie "komunistą". Rodzice wynajęli lokal na rodzinną imprezę- ponad 40 osób zaproszonych. Kasa? Łatwo przyszło... Nie, nikt w tej rodzinie nie mysli o tym, żeby odłożyć coś na czarną godzinę, wysłać dzieciaki na wakacje, zabrać do teatru. Za to galerie znają na pamięć. Najnowsze smartfony i tablety rodzice już posiadają- dzieci póki co za małe. A nadal jedzą to, co jadali- kiełbasa z promocji, kluski. Najstarsze jada obiady w szkole (bezpłatne, finansowane przez miasto). W domu prawdziwych obiadów się nie gotuje, czasem jakąś zupkę na trzy dni. I nie, nie jest to jednostkowy przykład.

 • komercyjny02

  Oceniono 10 razy 8

  Ja tam bym wolał aby ewentualne nadwyżki budżetowe (o ile takie by naprawdę zostały wypracowane) - wydano na przedterminową spłatę choć części zadłużenia Skarbu Państwa.

  Ale ja tam sobie mogę woleć . . .

 • Oceniono 18 razy 8

  Dlaczego tacy ekonomicznie dyletanci jak Czarzasty czy Kaczyński funkcjonują w polityce. Podnieść pensje to nie takie proste. Przecież jest też dochód narodowy i szybkość wzrostu wynagrodzeń musi być z nim związana. Wynagrodzeń nie można kształtować według widzimisię mądrali Czarzastego bo wszystko się rozwali. Koszt dla przedsiębiorcy, jakim są dochody, musi uwzględniać możliwości po stronie przychodu!

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 7 razy 7

  Kaczystowskie 500+ jest łajdackie, bo ma służyć faszyzującej, kaczystowskiej koncepcji króliczego rozrodu Polaków. Najważniejszym nie jest dobrostan dziecka. Należy się dzieciom milionera, który ma co najmniej dwoje dzieci, ale nie należy się jedynakowi, którego rodzic zarabia aż 1630 zł. Czy to nie jest łajdactwo?

  Ze względu na dobrostan dzieci niezbędnym jest ustalanie wysokości zasiłku od wysokości dochodu rodziny. To wydaje się takie elementarne.

  Inne dodatkowe świadczenia na dzieci też są bezpośrednio związane z przerobieniem kobiety w sprawnie działający inkubator, którym zarządza banda dwojga, hierarchia kk i hierarchia kaczorów. Inkubator ma nieustannie rodzić i rodzić. Wszystko rodzić, również bezmózgowe twory, na które inkubator dostanie 4 tysiące, żeby miał pieniądze na wykonanie zalecenia bezdzietnego, starego kawalera, Jarosława Kaczyńskiego, który w sprawie bezmózgowych tworów zarządził: urodzić, nadać imię, ochrzcić i pochować.

  Rafalska nie daje spokoju nawet kobietom, które ze względu na wiek nie mogą już być inkubatorami . Jeśli uda się im dostać emeryturę, to Rafalska wyznaczyła im już zadanie, mają „uwolnić kapitał opiekuńczy dla rodziny”. Po co żłobki i przedszkola.
  Opieką nad wnukami zajmą się nieużyteczne już inkubatory.

  Jeśli Włodzimierz Czarzasty nie zwrócił uwagi na te i wiele podobnych okoliczności, to żle świadczy o jego lewicowości. Nie słuchałam tej rozmowy i już nie usłyszę, bo nie stać mnie na płatne podcasty.

 • single_malt

  Oceniono 10 razy 6

  Prezydent podpisze ustawe o podniesieniu zarobkow w Polsce do poziomu Szwajcarii.
  Od 1.1, 2019.
  W 2020 Polska zostanie sprzedana Chinom na licytacji i bedzie tu stworzona Specjalna Strefa Ekonomiczna Po Lian Da.

 • masmar

  Oceniono 5 razy 3

  PO widać zostawiła w państwowej kasie sporo pieniędzy skoro przez 2 lata oglądamy niespotykane rozdawnictwo tychże przez dojna zmianę

 • Oceniono 5 razy 3

  konkrety panie sweterek. dokladnei skad beda pieniadze na wysokie emerytury. na razie jakies mydlenie oczu obcieciem wydatków na zbrojenia. jak po takich cieciach wyglada armia - popatrzie na niemcy oraz na chaos u nas jaki wprowadzil antek.
  mnie sie wydaje ze sld bedzie szukac pieniedzy w kieszeniach klasy sredniej i "bogaczy" zarabiajacych po 3 srednie krajowe. ich sld uszczesliwi podatkiem pit 40% tak jak wprowadzili podatek belki dla ciuaczy.

 • masmar

  Oceniono 4 razy 2

  PO widać zostawiła sporo pieniędzy w państwowej kasie by starczyły na rozdawnictwo jakie przez 2 lata dojnej zmiany oglądamy.

 • owca888

  Oceniono 6 razy 2

  Następny "rozdawca", który nas poprowadzi prosto drogą wenezuelską. Ekshumowany klonik Millera, który zeżarł legitymację PZPR i zawsze umiał się ustawić, w latach 80. też, gładko i ślisko. Nie trawię go.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX