"Niech pan mnie nie dotyka!". Przepychanki w Sejmie, bo niepełnosprawni chcieli wywiesić baner

Straż Marszałkowska uniemożliwiła protestującym zawieszenie transparentu "Polskie niepełnosprawne dzieci błagają o godziwe życie". Miał zwrócić uwagę na ich postulaty uczestnikom Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.

Straż Marszałkowska uniemożliwiła protestującym opiekunom osób niepełnosprawnych wywieszenie za oknem sejmu transparentu, który miał zwrócić uwagę zagranicznych gości na ich postulaty. Jutro rozpoczyna się bowiem Zgromadzenie Parlamentarne NATO, na które zjadą się przedstawiciele wszystkich państw Sojuszu.

Po otworzeniu okna natychmiast pojawili się strażnicy, którzy nalegali na zamknięcie okna ze względów bezpieczeństwa, jednocześnie nie chcąc dopuścić do wywieszenia banera na zewnątrz.

- Robi mi pan krzywdę, niech pan mnie nie dotyka, proszę odejść! - krzyczała jedna z protestujących, kiedy przedstawiciel sejmowej służby porządkowej nie dopuszczał jej do okna. - W jakim kraju żyjemy, to naprawdę wstyd i hańba dla całego narodu. Walczy się z niepełnosprawnymi, z najsłabszą grupą społeczną - słyszymy w nagraniu reportera Radia TOK FM.

Na transparencie widzimy słowa “Polish Disabled Children beg for a decent life” (ang. Polskie niepełnosprawne dzieci błagają o godziwe życie”). Baner z takim hasłem od kilku dni zwisał z sejmowych galerii, którą okupują protestujący.

Straż Marszałkowska ostatecznie zabrała baner protestującym, którymi ze względu na zadrapania i lekkie stłuczenia zajęli się ratownicy medyczni.

- [Baner] zostanie powieszony. Znajdzie się strażnik, który nam pomoże - mówiła przed kamerami Joanna Hartwich, jedna z protestujących. Protestujący zapowiadają też rozrzucanie ulotek, gdy w sejmie pojawią się zagraniczne delegacje.

Cimoszewicz: Protest w Sejmie będzie sensacją dla zgromadzenia NATO. "Możliwe zerwanie posiedzenia"

Protest opiekunów osób niepełnosprawnych i ich podopiecznych trwa od 18 kwietnia. W jego wyniku rząd zrównał rentę socjalną z minimalną rentą z tytułu niezdolności do pracy. Protestujący żądają 500 zł świadczenia w gotówce. Deklaracji spełnienia tego postulatu nie ma.

Jak pisze reporter TOK FM Wawrzyniec Zakrzewski, w ramach solidaryzowania się z protestującymi przed parlamentem pojawiła się Wanda Traczyk-Stawska.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Kłótnia i przepychanki w Sejmie. Niepełnosprawni chcieli wywiesić baner dla zgromadzenia NATO
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 11 razy 5

  O naiwni !

  Czy wreszcie dotarło do Was, że obywatelami tego państwa

  jesteście tylko przed wyborami ?

  Po wyborach, jesteście już tylko cuchnącym motłochem.

  DOTARŁO ?

 • rbik53

  Oceniono 6 razy 2

  .
  ....nalegali na zamknięcie okna ze względów bezpieczeństwa.... bo taki ptaszek może wlecieć i nas***rać na pana Kuchcińskiego....

 • 66kropek

  Oceniono 3 razy 1

  Tej histerii się nie dziwię . Przez ten miesiąc już chyba każdy zrobił sobie zdjęcie z Kubą na wózku i jego mamą i guzik to dało. To może NATO?

 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy 0

  Tym razem jednakuzyje slowa zdziry zatem, kto tym zdzirom dostarczyl ten baner co to jest Parlament czy totalny.. bardak, znow totalni o powierzchownisci kierownika wozu insenizacyjnego robia wyhodek z Sejmu, wrzeszcza sra... i pierdz... na miejsce stanowienia prawa.

 • kap_jeden

  Oceniono 3 razy -1

  podesłał bym do rodzin tych strazników zdjecia jak sie siłuja z opiekunkami niepełnosprawnych, do powieszenia sobie przy domowych ołtarzykach-:) a swoja droga to rozumiecie teraz dylematy milicjantów ze stanu wojennego, choc tak troche bardziej?

 • Soplic

  Oceniono 1 raz -1

  Jakim tumanem trzeba być by krzyczeć że mamy "totalitarne państwo" ja napiszę co by zrobiono w normalnym, nie totalitarnym (tam trafiły by do jakiegoś obozu i byłoby po sprawie)> Policja wyprowadziła by wrzeszczące zdziry, sąd skazałby za zakłócenie porządku i tyle. Słabe państwo PiSu certoli się z awanturniczkami.

 • mrpens

  Oceniono 2 razy -2

  "niepełnosprawni chcieli wywiesić baner" rzeczywiście te panie są niepełnosprawne umysłowo

 • Oceniono 10 razy -8

  cztery bezczelne przekupki sterroryzowały sejmy, mimo że dostały więcej niż za całej III rp
  teraz, podczas onz, będą robić nam lipę na cały świat
  jak strajkowały poprzednim razem, to przerwały po przybyciu tuska, z samej radości że w ogóle ktoś tam przyszedł

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX