Niepełnosprawni wyjdą z Sejmu? "Rozmawiamy na ten temat. Dzisiaj podejmiemy decyzję"

SŁAWOMIR KAMIŃSKI

W południe może zapaść decyzja czy niepełnosprawni i ich opiekunowie wyjdą z Sejmu i zakończą swój czterdziestodniowy już protest. Tak zapowiadała na antenie TOK FM jedna z protestujących tam matek.

- Cały czas rozważamy plan naszego wyjścia. Być może na ten temat będziemy wiedzieć więcej o godz. 12. W tej chwili jesteśmy w trakcie rozmowy na ten temat - mówi Iwona Hartwich, jedna z protestujących tam matek. 

Wczoraj na manifestacji Dzień Super Matki przed Sejmem, demonstracji poparcia dla matek protestujących w parlamencie ze swoimi niepełnosprawnymi dziećmi, pojawiły się tłumy ludzi z różnych miast i miejscowości w Polsce. Słowa do protestujących kierowała m.in. szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska.

Życzę, aby ten kraj stał się krajem przyjaznym dla osób niepełnosprawnych. Takim jak kraje skandynawskie czy Wielka Brytania. Są kraje, gdzie niepełnosprawny może żyć w społeczeństwie, gdzie nikt się go nie wstydzi

 - podkreśliła. 

Zobacz także:Ten film to hit sieci. Wałęsa pokazał starą rozmowę z Macierewiczem. "Poproszę swoją teczkę"

Odcięci od świata

Protestujący domagają się 500 zł dodatku w gotówce na rehabilitację. Sytuacja protestujących od piątku znacząco się pogorszyła w związku z trwającym w Sejmie Zgromadzeniem Parlamentarnym NATO.

Kancelaria Sejmu - tłumacząc się względami bezpieczeństwa - odcięła ich całkowicie od świata. Poza tym niepełnosprawnym ograniczono dostęp do wind, którymi jeździli do łazienek. A palącym opiekunom przez wiele godzin odmawiano wyjścia do palarni.

Żalek o protestujących rodzicach: Nie można dać im tej gotówki. Traktują dzieci jak żywe tarcze

Zobacz także
Komentarze (107)
Niepełnosprawni wyjdą z Sejmu? "Rozmawiamy na ten temat. Dzisiaj podejmiemy decyzję"
Zaloguj się
 • c.t.k

  Oceniono 29 razy 11

  Rafalska,Pawłowicz,Pięta...mogą być z siebie dumni.Wygrali,k......,z niepełnosprawnymi.

 • swientyjacenty

  Oceniono 21 razy 9

  Jakimi trzeba być idiotami, żeby pisać tutaj te komentarze o histeryczkach w Sejmie które chcą zrobić karierę, które kończą protest, bo kończy się im urlop. Opiekun niepełnosprawnego który jest niesamodzielny, niepełnosprawnego którego trzeba umyć, zmienić pieluchy, ubrać, nakarmić nie ma urlopu nigdy. Nigdy w życiu! Jakim więc trzeba być kretynem, żeby pisać tutaj tak nikczemne, pozbawione empatii komentarze? Na to pytanie odpowiedzcie sobie sami patrząc na swoje zdrowe gęby w lustrze.

 • tom-pek

  Oceniono 12 razy 6

  smutne....wiekszą grupą wyborczą są alkoholicy dostający talony na jedzenie i renty ,nieroby żyjący z socjalu tez są wiekszą grupą wyborczą,dopłaty do mieszkan dla cwaniaków bo to tez wieksza grupa wyborcza ....niepełnosprawni nie macie szans ....smutne

 • as-zalogowany

  Oceniono 18 razy 6

  Też myślę, że już czas na zakończenie protestu. pis miał szansę, by pokazać, co sądzi o niepełnosprawnych - i pokazał w całej okazałości. Pamiętamy "współczujące" wypowiedzi posłów i posłanek tej partii. Zakończenie protestu bez porozumienia będzie pyrrusowym zwycięstwem rządzących, które mam nadzieję odbije im się wkrótce czkawką. Pokazali swą prawdziwą twarz, obłudę, zakłamanie i brak współczucia. Suweren was kocha i wynagrodzi.

 • wujekdolf

  Oceniono 28 razy 6

  w głowach ludzi i tak zostaniecie najsilniejszą grupą która sprzeciwiła się pisiorom - brawo i gratulacje - wasze postulaty pewnie zostaną spełnione w "wolnej (od tego pisiorstwa) Polsce".

 • fakduck

  Oceniono 24 razy 6

  Ja ich rozumiem. I im współczuję z całego serca. Ile można patrzeć i czekać na pomoc od tych bezdusznych "katolików" z pisu.

 • Józef Sozański

  Oceniono 16 razy 4

  Dziękujemy wam za 40 dni walki o prawa do godnego życia dla wszystkich ciężko chorych.Jesteście wielcy.A rządzącym faryzeuszom już dziękujemy

 • damtek

  Oceniono 7 razy 3

  W ciągu 3 lat zdemolowali system prawny, podarli konstytucję, z powodów politycznych zabił się człowiek, innego skatowano na komisariacie, niepełnosprawnych potraktowali jak śmieci, z mediów zrobili ściek, wzięli wielkie nagrody itd. - suweren zachwycony. Zasłużyliśmy na PiS.
  P.Szubartowicz

 • gr_ub_y

  Oceniono 7 razy 3

  Ja chcę zwyciężyć z Wami, a nie z Wami siedzieć.

  Gdybym był na waszym miejscu, to po pierwsze poprosiłbym np. górników.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy