Grzegorz Schetyna nie zmieni zdania. Były minister PiS kandydatem PO na prezydenta Wrocławia

Na poparcie PO liczy Jacek Sutryk, wrocławski społecznik, lecz Grzegorz Schetyna podtrzymuje poparcie dla Kazimierza Ujazdowskiego. "Nie wierzę, że sprawny urzędnik podejmie wyzwanie miasta".

Jacek Sutryk, dyrektor departamentu spraw społecznych wrocławskiego magistratu, liczy na rozmowy z Platformą Obywatelską w sprawie swojej kandydatury na prezydenta Wrocławia. Popierają go Rafał Dudkiewicz, obecny prezydent, oraz Nowoczesna i SLD. Według sondaży ma mieć 30 proc. poparcia. 

Grzegorz Schetyna: "Nie wierzę, że podejmie wyzwanie miasta"

Grzegorz Schetyna, przewodniczący PO, nie planuje jednak zmiany popieranego przez ugrupowanie kandydata. Prezydentem Wrocławia ma być Kazimierz Michał Ujazdowski, były członek PiS

- Jacek Sutryk jest kandydatem Rafała Dudkiewicza, kontynuacji polityki miejskiej - mówił w Poranku Radia TOK FM Grzegorz Schetyna. 

- Nowoczesnej, SLD i społecznego skrętu w lewo - dopowiedział prowadzący Jacek Żakowski - To jest człowiek, który spokojnie rozładował romskie osiedle. 

- Nie, proszę nie mieć złudzeń, znam jego przekonania. To jest kandydat kontynuacji. Wrocław to jest wielkie wyzwanie jako miasto. Liderem miasta zawsze była osoba wielkiego potencjału, tak było ze Zdrojewskim, tak było z Dudkiewiczem. Z całym szacunkiem dla Jacka Sutryka, ale nie wierzę, że sprawny urzędnik podejmie wyzwanie miasta, następnego etapu 2020, 2030, 2040.

Kazimierz Ujazdowski i miejskie in vitro? "Mam z nim to ustalone"

Kazimierz Ujazdowski ma zaledwie kilkunastoprocentowe poparcie. W jaki zatem sposób ten ultrakonserwatysta miałby podjąć wyzwanie miasta? - dopytywał Jacek Żakowski. 

- Ujazdowski jest politykiem, który ma doświadczenie, jeśli chodzi o Wrocław. To jest kwestia tego jak przekona mieszkańców do siebie i swojej wizji - wyjaśniał przewodniczący Platformy i dodał, że Wrocław czeka na zmianę i nowe otwarcie - To nie kwestia poglądów Ujazdowskiego jest tutaj kluczowa.

- Jest kluczowa. Da pieniądze na miejski program in vitro? - zaprotestował Żakowski. 

- Oczywiście, że tak. Mam z nim to ustalone. I da zgodę na Paradę Równości. Wrocław jest miastem wolności. Wrocław potrzebuje wielkich wyzwań. Ujazdowski, mimo dotyczących go kontrowersji, jest taką osobą i musi do siebie przekonać Wrocławian.

Ile czasu Platforma da swojemu kandydatowi na zjednanie sobie mieszkańców? 

- Całą kampanię wyborczą - odparł Grzegorz Schetyna, rozwiewając wątpliwości co do ewentualnej zmiany poparcia ugrupowania.  

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
Grzegorz Schetyna nie zmieni zdania. Kazimierz Ujazdowski kandydatem na prezydenta Wrocławia
Zaloguj się
 • najdul6

  Oceniono 4 razy 4

  nie głosujcie na PiS-owca we Wrocławiu nie wiadomo co ma w tym swoim łbie,może będzie łącznikiem PiS-u

 • andrzej1.61

  Oceniono 2 razy 2

  Gowin, Żalek, Kownacki jeszcze paru demokratów inaczej promotorów strzelania ludziom w potylicę było w PO teraz jeszcze Ujazdowski równie szczery i prawy.

 • masofrev

  Oceniono 1 raz 1

  > Na poparcie PO liczy Jacek Sutryk, wrocławski społecznik

  Że co proszę, "społecznik"??? Sutryk to prawa ręka Dutkiewicza, chodzi o kontynuację polityki Dutkiewicza i niedopuszczenie, by nowa ekipa zobaczyła ogrom bagna pozostawionego przez Słońce Wrocławia...

 • siwywaldi

  Oceniono 5 razy 1

  Jako codzienny słuchacz Poranka w TokFM słuchałem obu rozmów. Jacek Sutryk, kontynuator niezależnego Prezydenta Dutkiewicza buduje SZEROKĄ koalicją majac DWA cele: nie dopuścić PiS-u do władzy i pracować na rzecz Wrocławia.

  Natomiast Schetyna, KOLEJNY raz zaprezentował się jako prymitywny gbur i zadufany w sobie bufon, którego JEDYNYM celem, jest wsadzenie na stołek prezydenta Wrocławia swojego kolesia, w dodatku osobnika o MOCNO wątpliwym kręgosłupie moralnym.

  My w Warszawie niestety nie mamy kandydata takiego jak Jacek Sutryk, dlatego KOLEJNY raz przychodzi nam wybierać między dżumą a cholerą. Ale tu Schetyna może się pośliznąć, bo rozdrobnienie kontr kandydatów Jakiego ZWIEKSZA szansę jego wygranej już w Pierwszej Turze.
  I wtedy Schetynie będzie dopiero głupio...

 • ryyys

  0

  Czy PO w końcu Schetynę rozliczy? Czy nie widzą, że tylko szkodzi opozycji?
  Do was piszę starzy wyżeracze z PO, aparatczycy !!!

 • white_lake

  Oceniono 2 razy 0

  nad opozycją w Polsce można się tylko popłakać, uważam, że najwyższy czas zutylizować PO, mieli już swoją szansę, nieraz, i dali d... nieraz
  wystarczy

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy -1

  Z nami sie nie udalo jednak sprytni francuzi przypomnieli sobie o europejskim centrum korupcji i wlepili ukraincom caracale, ukraina zaczyna pelnic te role ktora w UE przypisano Polsce. Przy okazji oddzial SS Azow dokonal masakry lesnego obozu cyganow, policja nie dawala rady, wezwane bojowki nazistowskie poradzily sobie prostymi narzedziami tak lubiana przez ukraincow siekiera oraz germanskimi mlotami i innymi narzedziam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX