Wiemy, gdzie będzie "najdłuższa strefa kibica w Polsce". Mundial wzdłuż 5 km ulicy

Mundial w Rosji rusza w czwartek. Biało-czerwoni swój pierwszy mecz rozegrają 19 czerwca. W Łodzi będzie go można obejrzeć w 37 lokalach przy Piotrkowskiej, Warszawa stawia na dzielnicowe strefy kibica.

Na czas Mistrzostw Świata w piłce nożnej Łódź reklamuje ul. Piotrkowską jako “najdłuższą strefę kibica w Polsce”. W czasie mundialu mecze będzie można oglądać w 37 lokalach.

- Można usiąść w ogródkach, bo większość lokali je ma. Razem w dobrych warunkach kilka tysięcy osób będzie mogło oglądać mecze - zachęca odpowiedzialny w magistracie za promocję reprezentacyjnej ulicy Piotr Kurzawa.

Czytaj też: Transfery, hazard i e-sport... Czyli o prawie w sporcie

Miasto nie przewiduje jednak osobnej przestrzeni do wspólnego oglądania meczów. - Strefa kibica ma sens, kiedy robimy ją dla kilku tysięcy osób, a na ulicy Piotrkowskiej nie ma takiej możliwości na cały miesiąc - mówi Kurzawa.

Warszawa kibicuje lokalnie

W Warszawie natomiast mecze będzie można oglądać w siedmiu różnych miejscach. To pomysł zupełnie inny niż ten, z którego korzystano w trakcie EURO 2012, kiedy powstała jedna duża strefa. Jak mówi Renata Kaznowska - wiceprezydent stolicy - chodzi o to, by sportowe emocje przeżywać lokalnie.
- Bardzo zależało nam na podkreśleniu lokalności poszczególnych stref, żeby mieszkańcy mogli się tam dobrze bawić. Nie robimy jednej masowej strefy - mówi dla TOK FM.

Warszawskie strefy kibica powstaną na Bemowie, Bielanach, Targówku, Pradze Południe, Śródmieściu, Ursynowie i Woli.

Biało-czerwoni swój pierwszy mecz rozegrają 19 czerwca, a ich przeciwnikami będą piłkarze z reprezentacji Senegalu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Wiemy, gdzie będzie "najdłuższa strefa kibica w Polsce". Mundial wzdłuż 5 km ulicy
Zaloguj się
 • rg142

  0

  A CZY RESTAURATORZY WYKUPILI PRAWA DO PUBLICZNEGO ODTWARZANIA SPOTKAŃ OD TVPISS?
  KURSKI PRZYGOTOWAŁ JUŻ PISSOWSKICH SZPICLI KTÓRZY BEDĄ SZPIEGOWAĆ RESTAURATORÓW I DONOSIĆ, ŻEBY ICH UKARAĆ ZA PUBLICZNE POKAZYWANIE MUNDIALU
  BEZ ZAPŁATY HARACZU NA TVPISS!

 • OLA O

  0

  Dlaczego?
  Znow pieniądze idą na strefę kibica,
  A brak na kluby sportowe dla dzieci, młodzieży seniorów.

 • acototak

  0

  Będzie trochę luźniej na ulicach

 • 66kropek

  Oceniono 1 raz -1

  To dobra wiadomość dla TVN! Znowu zobaczymy szereg wywiadów ze złapanymi przez reporterów tej wybitnej stacji, kibicami . I te pytania : Cieszy się pan, że może pan oglądać mecz polskiej reprezentacji? Co pan czuje jak nasi wygrywają/przegrywają? Czy przypuszcza pan, że nasi zawodnicy są w dobrej formie? A w tle zdjęcia fragmentów meczowych z malutkim napisem "dzięki uprzejmości TVP" No i jeszcze eksperci w studio w rozmowie mam nadzieję z Moniką Olejnik, która jest naprawdę świetną znawczynią piłki nożnej!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX