Prokuratorskie zarzuty dla żony byłego sekretarza PO. Chodzi o pranie brudnych pieniędzy

Renata Listowska-Gawłowska, żona byłego sekretarza generalnego PO, usłyszała zarzut prania brudnych pieniędzy. Zastosowano wobec niej dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju. Grozi jej do 10 lat więzienia.

Ani przed wejściem do budynku delegatury Prokuratury Krajowej w Szczecinie, ani po usłyszeniu zarzutów Renata Listowska-Gawłowska nie odpowiadała na pytania dziennikarzy.

Za pranie brudnych pieniędzy, żonie byłego sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej, grozi do 10 lat więzienia. Sprawa dotyczy apartamentu w Chorwacji. Mieszkanie ma należeć do teściów syna Listowskiej-Gawłowskiej. Jednak według śledczych nieruchomość miała być łapówką dla posła Stanisława Gawłowskiego od przedsiębiorcy Bogdana K., który podobnie jak sam parlamentarzysta trafił na 3 miesiące do aresztu.

Renata Listowska-Gawłowska miała wraz z innymi osobami zorganizować fikcyjną umowę sprzedaży apartamentu nieruchomości.

Kobieta ma zakaz opuszczania kraju, musi wpłacić 100 tys. zł kaucji. Zastosowano wobec niej dozór policyjny. Listowska-Gawłowska ma zakaz kontaktowania się z osobami objętymi śledztwem. Nie dotyczy to jednak kontaktów z mężem.

Czytaj też: Petru: Po co aresztować Gawłowskiego? Tak działa państwo policyjne

Kolejne zarzuty męża

Prokuratura Krajowa poinformowała też, że zamierza postawić posłowi Stanisławowi Gawłowskiemu zarzuty popełnienia dwóch kolejnych przestępstw. Jednego o charakterze korupcyjnym, a drugiego polegającego na praniu brudnych pieniędzy. Śledczy wystąpili do marszałka Sejmu o uchylenie immunitetu posłowi, by móc pociągnąć go do odpowiedzialności także za te przestępstwa.

Informacja o kolejnych zarzutach była zaskoczeniem dla polityków Platformy, którzy pojawili się dziś w Sejmie

- Przede wszystkim, Stanisław Gawłowski został aresztowany przed wyrokiem, w związku z czym, w przypadku parlamentarzystów nie jest to praktyka stosowana w innych krajach, co oznacza, że PiS narusza pewne standardy - komentował sprawę Michał Szczerba.

Przypomnijmy, Gawłowski od połowy kwietnia przebywa w areszcie, w związku z pięcioma zarzutami - trzy z nich dotyczą korupcji.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Żona posła Gawłowskiego usłyszała zarzuty. Chodzi o pranie brudnych pieniędzy
Zaloguj się
 • mrpens

  Oceniono 7 razy 5

  PO prowadzi PiS do kolejnego zwycięstwa

 • ludzie.honoru

  Oceniono 9 razy 3

  Co za nieciekawy artykuł. Pranie pieniędzy, pffff, wielkie mi sprawy.
  Przynajmniej wszystko było zgodnie z demokracją , no i były wolne sądy!!

  Całe forum trzyma kciuki, żeby jednak w tym PiS znalazła się jakaś czarna owca i coś ukradła. Choćby te 10 tysięcy, choćby tyle.
  Ale by było pięknie...
  ...te wielkie, czerwone litery w tytułach " AFERA"..."PiS" ...."PRANIE PIENIĘDZY"...
  ..w komentarzach zombi dostawałby szajby z wściekłości. Rage totalny...
  ...te marsze, protesty, ludzie leżeliby w "łańcuszkach światła" na ulicach, jaja i cyrk....

  Niestety. Jak na złość, nie okradają. Są głupi i źli, ale , cholera, uczciwi.
  To jednak nie jest ważne dla zombich którzy ynteresują się polytyką. Oni już wiedzą, co myśleć i zdania nie zmienią. Rozumy mają zaprogramowane.

  No, śmiało zombiaki. Pod tym artykułem też możecie w zasadzie je$#@c PiS, co za różnica?

 • kuma1

  Oceniono 1 raz 1

  PIS zapomniał kto dostał 200 tyś zł od zaprzyjaźnionego biznesmena, jacy biznesmeni pośrednio finansowali działalność PIS a dziś aż się roi od kasy płynącej z budżetu państwa do prywatnych kieszeni. Mamy klasyczny przykład gdzie bezczelny złodziej wyciąga palec i krzyczy łapać złodzieja.!

 • 2bxornot2b

  Oceniono 7 razy -1

  Czy to ta sama od wylaszczonego sekretarza, no tak to powiedzmy sobie zwykla patologia, jak mniej wiecej cirka okolo, zeby nie sklamac 70% skladu PO.

 • rastablaster

  Oceniono 4 razy -2

  Polskie elity - złodziej pogania złodziejem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX