Hołownia krytykuje wystąpienie premiera na Jasnej Górze. "To ciężka patologia, gdy premier przemawia w kościele"

"To wspaniałe, że premier chodzi do kościoła. To jednak ciężka patologia, gdy jako premier w tym kościele przemawia". Szymon Hołownia skomentował wystąpienie premiera Morawieckiego na Jasnej Górze.

"To wspaniałe, że premier rządu, chrześcijanin, chodzi do kościoła. To jednak ciężka patologia, gdy premier - jako premier - w tym kościele przemawia (...) Bo w polityce partyjnej - a taką mamy i kochamy - polityk to zawsze sprzedawca. I w kościele nie głosi kerygmatu, a przemawia do elektoratu. Głosi nie Zmartwychwstałego, a swoją partię, jej ideologię i siebie. A ja idąc na Eucharystię, idę do Jezusa, nie do salonu sprzedaży, na partyjny event, na państwowe akademie".

Dziennikarz, publikując wpis na Facebooku, nawiązał do wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego na Jasnej Górze w Częstochowie podczas pielgrzymki Rodziny Radia Maryja.

Hołownia: Bóg woli żywe lisy 

Dziennikarz skomentował również Pielgrzymkę Myśliwych do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, podczas której dekorację jednego z koszy tworzył martwy lis. 

"Idąc do kościoła nie chcę się zastanawiać, czy akurat dziś spotkam tam politycznego domokrążcę, wpadnę w pole rażenia nawiedzonego kibola (nawet jeśli ubrał sutannę). Czy dajmy na to gościa z truchłem jakiegoś stworzenia, przekonanego, że Dobra Nowina (którą Jezus nakazał głosić „całemu stworzeniu”), nakazuje zabijać lisy i przynosić je Panu i On się wtedy cieszy, bo nic go tak nie cieszy jak dobrze strzelony, martwy lisek (On jest takim miłośnikiem życia, że tylko przez przypadek tych lisów od razu nie stworzył martwych)" - podsumował Szymon Hołownia. 

Czytaj też: "Karol Wojtyła uważał, że antykoncepcja to forma przemocy mężczyzny nad kobietą" - przypomina ksiądz

Publicysta podkreślił, że duchowni nie stawiają granic profanacjom i że nie chodzi o to, by komuś zabraniać wstępu do kościoła, ale "o to, by nie zanieczyszczać Ewangelii naszymi politycznymi czy hobbystycznymi partykularyzmami".

Co Kościół może robić z twoimi danymi według RODO?

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (81)
Hołownia skrytykował wystąpienie premiera na Jasnej Górze
Zaloguj się
 • mmeydey

  Oceniono 25 razy 17

  taki kościół to nie kościół - to tuba polityczna nie mająca nic wspólnego z Bogiem, pewnie jeszcze tam był ten pan udający księdza co się modlił o śmierć papieża

 • marudna.maruda

  Oceniono 21 razy 13

  Bóg i kościół? Polski kościół katolicki? Wolne żarty. Decyzyjni przewielebni pozwolą na wszystko, byleby się kasa państwowa sączyła równiutkim strumieniem na te złocenia, na te marmury, na eleganckie plebanie i najmodniejsze auta, na stroje niby na karnawał w Rio... Na ten czas kk wie, że jeden jest w Polsce polskęzbawca i żadne tam ewangelie nie mają znaczenia, jeżeli nadprezes beztrybowy zechce pospólstwu oznajmić cokolwiek ze stopni ołtarza- nadprezes podobnie jak Bóg, rozmawia z plebsem przez pośredników. Stąd premier...

 • rotterdamus

  Oceniono 14 razy 12

  Polska to dziwna kraj...niby wszystkich mierźi hipokryzja pycha i bandytyzm kk. Ale karnie uczestnicza i dają na tace. Powierzając najskrytsze tajemnice - bywa ze pedofilom, przy spowiedzi. Stojąc niczym stado baranów w Wielkanoc ażeby nie przegapić spryskania zasyfiałá wodą prawdziwych jaj i koszyka ze sztucznej (z reguły) wikliny. Rzygać się chce na te zakłamane wpisy. Macie na co zasługujecie. Więc buzia w ciup i ...ab ovo

 • nietyp

  Oceniono 12 razy 12

  Patologia??? Naprawdę??? A jak nazwać te szamańskie wyczyny w każdy niedzielny poranek, a które mają miejsce w telewizji publicznej i nazywane są mszami świętymi??? Kościół Katolicki to największy wróg publiczny tego państwa, i taki Morawiecki, jest tylko ich narzędziem do utrzymania władzy w tym kraju... Gadający w kościele Morawiecki, jest jak najbardziej, z punktu widzenia ich interesów, zjawiskiem bardzo racjonalnym... Nie takie rzeczy mają na sumieniu!!!

 • realizmforte

  Oceniono 12 razy 12

  Kler chciałby zatrzymać ludzkość na etapie tresowanego zwierzęcia. Już mnie na wymioty ciągnie kiedy czytam, te wszystkie mądrości czarnej enklawy uzurpatorów -nadludzi, którzy de facto mają ogromny problem z własnym człowieczeństwem, głównie w kwestii płci i seksualności.
  Polecam książkę byłego seminarzysty Marcina Wójcika " celibat" . Ta enklawa krypto celibatowa i krypto gejowska nieźle sobie hula, uzurpując sobie prawo do rozporządzania heteroseksualnym światem.
  " Seks z kobietą jest grzechem śmiertelnym, z mężczyzną tylko występkiem" uważają klerycy.
  Z dzieckiem pewnie tajnym sakramentem, bo jak nazwać " karę " przeniesienia kleryka do innej parafii w środowisko następnych, nic nie podejrzewających dzieci i ich rodziców ?

 • mialotta

  Oceniono 13 razy 11

  A co w tym wspaniałego, że premier łazi do kościółka , znamy wielu dobrych (dużo lepszych) premierów, którzy nigdy nie wstępowali do kościoła, znamy też drani, którzy afiszowali się swoją wiarą katolicką…

 • mialotta

  Oceniono 14 razy 10

  Hołownia, największe pretensje możesz mieć do księżulków, którzy go tam wpuścili, którym to jakoś nie przeszkadza, że w tym świętym, dla ciebie, miejscu kupczy się polityką…

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX