Nadciąga zima? Nie będzie już ciepło, ale na śnieg musimy jeszcze poczekać

Kończy się ciepła jesień, od dziś będzie coraz chłodniej. Pod koniec tygodnia pojawią się przymrozki.

Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50% taniej. Sprawdź szczegóły >>>

Mimo że początek listopada zaskoczył nas rekordowo wysoką temperaturą, pogoda w drugiej połowie miesiąca zmieni się diametralnie. Do Polski nadciąga ochłodzenie, w najbliższy weekend temperatura spadnie poniżej zera. 

Nadciąga zima? Pogoda listopad 

Koniec tygodnia ma przynieść załamanie pogody. Najzimniej będzie w nocy w Warszawie i Łodzi  (- 4 C) i w Zamościu (- 5 C). W Krakowie termometry pokażą - 3 C. Najcieplej będzie w Olsztynie, Bydgoszczy i Szczecinie. 

Po zimnych weekendowych nocach zrobi się cieplej w przyszłym tygodniu. Przez najbliższe 10 dni będzie raczej sucho, popadać może jedynie na północy Polski.

Pogoda grudzień. Śnieg na święta? 

Według amerykańskiej prognozy pogody, dostępnej na portalu AccuWeather, pierwszy śnieg powinien pojawić się w Polsce koło 13-20 grudnia. Wszystko wskazuje na to, że zarówno tegoroczne święta, jak i sylwester nie będą białe. 

Zobacz także: Gdzie się schronić podczas burzy? Co zrobić, gdy podczas wichury nie możesz wejść do budynku

Kiedy spadnie śnieg na dłużej?

Pierwszym miesiącem z prawdziwie śnieżną zimą będzie styczeń. Amerykańscy meteorolodzy przewidują, że biały puch spadnie w pierwszej połowie miesiąca.

W tym okresie nad Polską pojawi się więcej chmur, a temperatura spadnie na tyle, że śnieg nie roztopi się od razu. 

Więcej o:

APLIKACJA TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Nadciąga zima? Pogoda listopad i pogoda grudzień
Zaloguj się
  • 2bxornot2b

    Oceniono 1 raz 1

    Po bolesnym uderzeniem po jajach systemu czeciej kolejny cios w krocze trzeci kwartal wzrost PKB 5,1% i to pomimo coraz czestszych wizyt w studio leszka balcerowicza i spowolnieniu w Niemczech. Jaja bola jaja maja bolec

  • Joanna

    0

    żeby tylko ludzie nam tej zimy nie obrzydzali paląc śmieciami w kominach to byłoby naprawdę pięknie.. tymczasem człowiek chce wyjść na spacer, zaznać trochę rześkiego mroźnego powietrza a wciąga czarną śmierć w płuca. Oby dofinansowania z programu "czyste powietrze" ruszyły coś w końcu w tym kraju, oby naprawdę Polacy skorzystali i wymienili stare piece na nowe, ekologiczne.. sama robiłam rozeznanie na rynku i postawię na kocioł od Kostrzewy, całkowicie automatyzowany EEI PELLETS, którego nawet rozpalać nie będę musiała i wygaszać a w telefonie na bieżąco będę mogła wszystko regulować aplikacją..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX