Maciej Głogowski z TOK FM nominowany do nagrody Grand Press Economy 2018!

Maciej Głogowski z TOK FM jest jednym z czterech nominowanych do prestiżowej nagrody Grand Press Economy 2018. Dziennikarz prowadzi w radio magazyn EKG - Ekonomia, Kapitał, Gospodarka.

Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50% taniej.  Sprawdź szczegóły >>>

Maciej Głogowski jest szefem redakcji ekonomicznej w Radiu TOK FM oraz prowadzącym magazyn EKG. Od ubiegłego roku dziennikarz pełni również funkcję zastępcy redaktorki naczelnej. Jego audycji można słuchać w radio od poniedziałku do piątku od godz. 9 lub odsłuchać jej o dowolnej porze jako podcastu.

Uzasadnienie: Szanuje rozmówców, ale twardo egzekwuje odpowiedzi na najtrudniejsze pytania.

W tym roku jego dziennikarskie dokonania doceniła kapituła konkursu Grand Press, nominując go do nagrody w kategorii Economy. To nagroda dla dziennikarza wyróżniającego się profesjonalizmem, rzetelną i obiektywną prezentacją tematów ekonomicznych oraz wysoką jakością publikowanych materiałów.

W uzasadnieniu czytamy, że Maciej Głogowski jest nominowany "za prowadzenie najciekawszych rozmów o ekonomii i biznesie w mediach elektronicznych. W porannej audycji 'EKG – Ekonomia, Kapitał, Gospodarka' szanuje rozmówców, ale twardo egzekwuje odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. Pomysły rządzących i opozycji są w jego programie prezentowane obiektywnie i rzetelnie analizowane. Pilnuje też, by specjaliści mówili do słuchaczy zrozumiale nawet o najtrudniejszych problemach ekonomicznych. Dzięki temu programu Głogowskiego słuchają zarówno ci, którzy znają się na gospodarce, jak i osoby chcące ją dopiero poznać". 

Nominowanych wskazuje redakcja "Press" po przeprowadzeniu konsultacji z gronem fachowców. W tym roku wzięło w nich udział 39 osób: szefowie redakcji mediów zajmujących się ekonomią, gospodarką i finansami, cenieni dziennikarze, eksperci rynku kapitałowego i specjaliści od inwestowania.

Oprócz naszego redakcyjnego kolegi nominowani zostali także: Marek Chądzyński  ("Dziennik Gazeta Prawna"), Bartek Godusławski ("Dziennik Gazeta Prawna") i Grzegorz Siemionczyk ("Parkiet", "Rzeczpospolita").  

Laureata nagrody poznamy 11 grudnia na gali Grand Press 2018, która odbędzie się w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. 

W 2014 roku Maciej Głogowski zdobył główną nagrodę w XII edycji Konkursu im. Władysława Grabskiego. W konkursie organizowanym przez Narodowy Bank Polski nagradzani są najlepsi dziennikarze ekonomiczni.

Anna Gmiterek-Zabłocka nominowana do nagrody Amnesty International - Pióro Nadziei 2018

To nie jedyne nominacje do nagród dla dziennikarzy TOK FM. Wczoraj z kolei nasza redakcyjna koleżanka Anna Gmiterek-Zabłocka znalazła się w gronie nominowanych do Pióra Nadziei 2018, nagrody medialnej Amnesty International. 

Nagroda medialna Amnesty International jest przyznawana co roku osobom, które swoją pracą w mediach zwracają uwagę opinii publicznej na przypadki łamania praw człowieka, odznaczają się społecznym zaangażowaniem i przyczyniają się do pozytywnej zmiany na rzecz przestrzegania praw człowieka.

Jak się (nie)"Wykręca Pobudzina". Dyrektor TVP ma baczenie na "EKG"

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (1)
Maciej Głogowski z TOK FM nominowany do nagrody Grand Press Economy 2018!
Zaloguj się
  • 2bxornot2b

    Oceniono 1 raz 1

    Co z tego iz rzad zadeklarowal o podjetej decyzji odmowy podpisania umowy z Marakeszu, co z tego iz decyzja chroni resztki niepodleglosci ktore nam jeszcze zostaly, skoro np. taka Szwecja juz zapowiada iz podpisze oenzetowski absurd, a jako kraj bedacy w Schengen w zasadzie podejmuje decyzje za polskiego suwerena.
    Pozostaja jeszcze te nieszczesne doplaty unijne i program spojnosci w tym walacym sie w gruzy projekcie rozchodza sie ineteresy polityczne prawie kazdego z kazdym, to nie czas by milczec i to w dniu koszmarnych zamieszek we Francji coraz bardziej przerazonych bialych spoleczenstw Europy zachodniej. Spoleczenstw zastraszanych bojacych sie coraz czesciej wyjsc na ulice do klubu, bojacych sie cokolwiek powiedziec i przeciw temu co czynia lewackie rzady protestowac.
    Gdy w 2007 toczyla sie zmasowana nagonka na opierajacego sie resztka swoich politycznych mocy LK Traktatowi lizbonskiemu, wszycy sadzili iz toczy sie walka ze wstecznictwem ciemonota zacofaniem czarnosiecinna wizja Europy odchodzacych w niebyt konserwatystow, tymczasem widac iz wtedy toczyla sie walaka o resztki niepodleglosci i o byc albo nie byc Europy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX