Policja dostała dwa śmigłowce Black Hawk. Premier Morawiecki: Podniosą bezpieczeństwo Polaków

Dwa nowe śmigłowce Black Hawk zostały dziś przekazane polskiej policji. Oba wyprodukowały Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu. - Z pewnością podniosą bezpieczeństwo Polaków - ocenił premier Mateusz Morawiecki.

Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50% taniej. Sprawdź szczegóły >>>

To pierwszy zakup śmigłowców od lat. Najmłodszy sprzęt, którym dysponują policjanci ma 17 lat. Najstarszy - 47. Nowe Black Hawki przekazali funkcjonariuszom premier i minister spraw wewnętrznych. 

- Są bardzo nowoczesnymi, naszpikowanymi elektroniką, współczesnymi technologiami maszynami, które na pewno podniosą bezpieczeństwo Polaków - zachwalał premier Mateusz Morawiecki. 

Obie maszyny zostały wyprodukowane w Mielcu. - Przez zakład o bardzo długich tradycjach. Przez firmę, która produkowała bardzo wiele helikopterów i sprzedaje je na cały świat. To mnie szczególnie cieszy również z punktu widzenia gospodarczego - podkreślał premier Mateusz Morawiecki. 

Black Hawki będą służyć przede wszystkim oddziałom antyterrorystycznym.

- Nie chcemy, aby doszło do działań terrorystów na terenie kraju, ale jeżeli już miałoby dojść, musimy dysponować odpowiednim sprzętem, który daje gwarancję maksymalnego bezpieczeństwa dla Polaków. Wszystkich, którzy przebywają w naszym kraju - zapowiada rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka. 

W przyszłym roku do policji trafi jeszcze jeden śmigłowiec Black Hawk. Resort spraw wewnętrznych będzie się starał o pieniądze na dwa kolejne tak, żeby do końca 2019 roku policjanci mogli korzystać w sumie z 5 maszyn.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Policja dostała 2 Black Hawki. Morawiecki: Podniosą bezpieczeństwo Polaków
Zaloguj się
 • stas_3151

  Oceniono 2 razy 0

  Zieliński będzie miał czym latać do kościoła i zrzucać konfetii!

 • 2bxornot2b

  Oceniono 2 razy 0

  Warto jeszcze przypomniec o dzisiejszym podpisaniu projektu baltic pipe, mamy czas do 2022, wiec terminy sa realne. Bedzie milo zaproponowac Putinowi wspolne spalenie pipes of peace.

 • Mariusz Małecki

  0

  Niech te barany kupią małe, dwusilnikowe śmigłowce do patrolowania. Na ch.. nam pięć Black Hawków?

 • Bogdan Pakoca

  Oceniono 2 razy 0

  Wow!

  D W A !

  Czuję się zdecydowanie bezpieczniej niż dotychczas.

  Znów będą z nas kpić za granicą - chyba lepiej żeby nic nie mówił. Swoją drogą ciekawe kiedy Zieliński zacznie nimi latać po Polsce...

 • Tom Tom

  Oceniono 1 raz -1

  Dwa smiglowce na prawie 40 milionowy kraj.
  No i juz czuje sie bezpiecznie. WOW!!!

 • Mar Rian

  Oceniono 1 raz -1

  Policja dostała od kogo? Kto za to zapłacił? Pis?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX