Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę dotyczącą cen prądu

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację obniżającą między innymi akcyzę na energię elektryczną - poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Rządowa ustawa, której celem jest zachowanie wysokości rachunków za prąd w przyszłym roku na niezmienionym poziomie, wejdzie w życie od 1 stycznia.

Senat przegłosował w piątek wieczorem bez poprawek obniżkę akcyzy na energię elektryczną. Ma ona doprowadzić m.in. do obniżki akcyzy na energię elektryczną i tzw. opłaty przejściowej.

W ostatniej chwili premier Mateusz Morawiecki złożył do projektu autopoprawkę. Oprócz obniżek akcyzy - czterokrotnie - i opłaty przejściowej dziesięciokrotnie w ustawie ma być zapis dotyczący rekompensat dla firm zajmujących się obrotem energią elektryczną. Z tytułu mniejszych zysków z jej sprzedaży, mają otrzymać wspólnie około 4-ech miliardów złotych.

Przepisy zakładają również, że te firmy, które podpisały już umowy na przykład z samorządami z cenami lub stawkami wyższymi, niż wcześniej obowiązujące, są zobowiązane zmienić umowy do 1 kwietnia nowego roku, przy czym nowe, obniżone stawki miałyby obowiązywać wstecz, już od 1 stycznia.

Więcej o:

APLIKACJA TOK FM

Komentarze (9)
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę dotyczącą cen prądu
Zaloguj się
 • Szymon Głowacki

  Oceniono 2 razy 2

  Znów gęba tego pana? Kurczę, co ją widzę, to szybciej palcem przewijam apkę...

 • Adam Dobrowolski

  Oceniono 2 razy 2

  Łoleś cieszy się, że udało mu się odkręcić pióro albo zastanawia się jak je się odkręca.

 • alben albus

  Oceniono 2 razy 2

  Hm. Zapomniał wziąć do ręki kredę węglową do podpisania...

 • pn-ski

  Oceniono 2 razy 2

  Oczywiście, że podpisał, co miał nie podpisać. Wszystko parafuje, co prezes każe. Liczy na druga kadencje.

 • wawxx

  Oceniono 4 razy 2

  Panu Dudzie przypominam, że zgodnie z jego dotychczasową, dudową wykładnią prawa, podpisanie ustawy nic nie zmienia. Aby weszła ona w życie musi być ona jeszcze opublikowana w Monitorze Polskim.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy 1

  Z komentarzy ponizej mozna wnioskowac czerska ze na swoja hodowle daunow mozecie zawsze liczyc. Schorowana bezmozdza szara masa debli bezz wyobrazni tepe cepy systemu powodowane nienawiscia do wszystkiego co prawdziwe dobre i piekne i tylko pytanie jaka jest przyszlosc przed narodem stojacym nie tylko przed koniecznoscia doplat do certyfikatow co2 ale stoi przed relnym problemem masowego wymierania pokolen powojennych. Narodu, ktory oddal bez walki 3 mln mlodych ludzi i ktorego przyzlosc rysuje sie w ciemnych barwach.

 • Yeahbunny Troll

  Oceniono 3 razy 1

  Spasł się s....syn . Gęba okrągła jak księżyc w pełni.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy -3

  Czas na podsumowanie 27 lat ksiezycowej gospodarki ktrej jednym z oredownikow byliscie wy tepy cepy z czerskiej. Systemu, ktory wyzarl wszystkie rezerwy rozwojowe odziedziczone po PRL, doslownie wszystko neoliberalna szarancza strawila wydalila i szuka kolejnych rezerw.
  Powiedzcie czerscy na czym wy sie w ogole znacie i gdzie jest granica waszych zdolnosci poznawczych, co poza dyplomem uczelni w zyciu dokonaliscie poza stukaniem w klawiatury swojego neoliberanego bezmozdzego belkotu.
  Czas na podsumowania jest konieczny bo Polska wchodzi wlasnie w faze konczaca mozliwosci dalszego rozwoju bez poteznych nakladow na automatyzacje produkcji, problem w tym ze automaty nie konsumuja, program 500+ zalatal jedynie pierwsze potrzeby, jednak co roku 140 tys matek wychodzi z okresu rozrodczosci, musimy miec swiadomosc, iz wymierania nie da sie juz powstrzymac, a Polska traci mozliwosci dalszego rozwoju, stare spoleczenstwo nie napedza popytu, wytwarza potrzeby proste, zostaje eksport, ale ile globalnych marek wytworzylismy przez te 27 lat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX