Taśmy Kaczyńskiego. Ambasada Austrii pisze do Romana Giertycha

"Otrzymałem list od Ambasadora Austrii, w którym zapewnia mnie o uważnym śledzeniu sprawy z zawiadomienia Geralda Birgfellnera" - informuje pełnomocnik austriackiego biznesmena, Roman Giertych.

We wtorek (26 lutego) Roman Giertych poinformował, że złożony został wniosek "o dopuszczenie ambasady Austrii do przesłuchań" Geralda Birgfellnera. Pełnomocnicy biznesmena wystosowali też prośbę o jego ochronę dyplomatyczną.

Taśmy Kaczyńskiego. List z austriackiej ambasady

"Otrzymałem list od Ambasadora Austrii, w którym zapewnia mnie o uważnym śledzeniu sprawy z zawiadomienia Geralda Birgfellnera oraz sugeruje, że ewentualne większe zaangażowanie Ambasady byłoby możliwe po osobistym zwróceniu się o pomoc przez zawiadamiającego Austriaka" - informuje Roman Giertych, który jest pełnomocnikiem Geralda Birgfellnera.

Dziś w warszawskiej prokuraturze dokończone będzie, rozpoczęte wczoraj, trzecie przesłuchanie austriackiego biznesmena. W czwartek Birgfellner odpowiadał na pytania przez ponad siedem godzin.

"Taśmy Kaczyńskiego". Przesłuchania Birgfellnera

Gerald Birgfellner jest jedyną osobą, jaką do tej pory przesłuchała prokuratura w sprawie tzw. taśm Kaczyńskiego. Z nagrań ujawnionych w połowie lutego przez "Gazetę Wyborczą" wynika, że prezes Prawa i Sprawiedliwości miał nakłaniać Austriaka do przekazania 50 tys. zł dla księdza z rady fundacji, która jest właścicielem spółki Srebrna, a która ma budować słynne wieżowce w centrum Warszawy.

Czytaj też: Dominika Wielowieyska: Obawiam się, że policja i prokuratura nie chcą szukać księdza Sawicza>>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Taśmy Kaczyńskiego. Ambasada Austrii pisze do Romana Giertycha
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 5 razy 3

  No ale kogo więcej mogliby przesłuchiwać? Przecież to polska prokuratura, zmieniona najlepiej, jak można... Spodziewam się, że zgodnie z linią partii Birgfellner jest traktowany jak oskarżony, a nie pokrzywdzony. Zarysował wszak narodowy krysztal.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 12 razy -10

  To konfabulant i pospolity oszust, do tego beszczelny i butny teuton. Na gebe umowil sie na szesc baniek a fakture wystawil na lewym oprogramowaniu mam nadzieje ze prokurator szybko postawi tej teutonskiej bucie oskarzenia o pomowienie i probe wyludzenia 6 mln pln.
  Przy okazji prosze zauwazyc jak dzialaj ambasady normalnego panstwa bronia swojego nawet jesli to zlodziej klamca i oszust, tak wlasnie dzialaja normalne panstwa sa od bronienia swoich obywateli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX