Policjanci piszą kolejny donos. Mieli na służbie rozwozić informatory dotyczące pracy wiceministra Zielińskiego

Podlascy policjanci mieli na służbie rozwozić informatory o poselskiej pracy wiceministra spraw wewnętrznych, Jarosława Zielińskiego. Informacje w tej sprawie, od samych mundurowych, otrzymała posłanka PO, Bożena Kamińska.

Minister Jarosław Zieliński nadzoruje pracę policjantów. A policjanci od czterech lat piszą listy z donosami do posłanki Bożeny Kamińskiej. Skarżą się na funkcjonowanie komend i na samego ministra, który jest ich zwierzchnikiem. Temat jest zawsze jeden: nieprawidłowości. - Na pewno tych doniesień jest więcej, niż przelotów marszałka Marka Kuchcińskiego. Można to liczyć w setkach -  mówi posłanka.

Bożena Kamińska właśnie dostała kolejny list od policjantów. - Funkcjonariusze są wykorzystywani do tego, żeby rozwozić po ochotniczych strażach pożarnych informacje dotyczące pracy poselskiej Jarosława Zielińskiego - mówi Bożena Kamińska.

Nagana dla komendanta 

Sprawa listów do posłanki stała się głośna, gdy Bożena Kamińska zażądała z mównicy sejmowej wyjaśnień ze strony kierownictwa MSWiA w związku z listami od mundurowych, jakie wpłynęły do jej biura poselskiego. Opisano w nich "patologie", do jakich miało dochodzić w policyjnych komendach.

Szef podlaskiej policji odniósł się do tego podczas jednego w wywiadów. - Jeśli tak bardzo pani Kamińska lubuje się w używaniu anonimów, to może ogłośmy na antenie konkurs na najlepszy anonim o pani Kamińskiej: o majątku, o podróżach służbowych, o działalności dotychczasowej - mówił w lokalnym radiu Daniel Kołnierowicz. 

Komendant został za to ukarany naganą. 

Od czterech lat do posłanki listy piszą nie tylko policjanci, ale też strażnicy więzienni i funkcjonariusze CBA. W sprawie najnowszego donosu, Kamińska chce złożyć interpelację do minister spraw wewnętrznych i administracji.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (20)
Policjanci piszą kolejny donos. Mieli na służbie rozwozić informatory dotyczące pracy wiceministra Zielińskiego
Zaloguj się
 • Maciej Makarczyk

  Oceniono 11 razy 7

  Przecież widać po twarzy że ten wieprzek mentalnością i działaniami wpisuje się idealnie w poprzedni ustrój.

 • Mariusz Małecki

  Oceniono 9 razy 5

  Zostawienie tego tłustego buca na stanowisku, to policzek wymierzony zwykłym policjantom. Ludzie się za niego wstydzą. Powinien już dawno wylądować na śmietniku historii. To burak karierowicz o profilu bojara samowładcy a nie kompetentny urzędnik. Razem z nim powinien wylecieć komendant wojewódzki z Podlasia. Chłopaki zasługują na kogoś normalnego.

 • stef0909

  Oceniono 5 razy 3

  Kaban dogorywa.....

 • getz54

  Oceniono 9 razy 3

  Po Podkarpaciu Podlasie ujawnia swojego watazkę, wioskowego szamana. To intelektualne ,,zero,, kolejny juz raz
  bierze udział w castingu na kretyna roku. Te zacofane, biedne, katolickie regiony, słyną z samych kretynów. Tamci biskupi, politycy, swoim zachowaniem, wypowiedziami, wprawiają co rusz w zdumienie miliony Polaków. Wprost trudno uwierzyc, ze ludzie mogą się tak bezwstydnie zachowywac. Jednak muszę powiedziec na ich usprawiedliwienie, ze są oni sierotami po ZSRR i częściowo zmutowanymi resztkami po PRL-u. Kilka kilometrów dalej na wschód dzieją się jeszcze gorsze rzeczy, przekraczające naszą percepcję pojmowania rzeczywistości. Powszechna akcja edukacji wsi przeprowadzona w PRL-u ucywilizowała w pewnym stopniu mieszkańców tamtych regionów. Potrafią przeczytac tekst na etykiecie, informację na drzwiach sklepu rolno-spozywczo-przemysłowego,
  litanię, modlitwę, w ksiązeczce do nabozeństwa, program TVP w gazecie. Więcej im nie potrzeba, wystarczy ze przestrzegają pilnie paktu Pana Wójta i Plebana i zadna krzywda ich nie spotka, ani za pędzenie bimbru, ani za zbieranie gałęzi z lasu, ani za spalenie sąsiada, bo skoro go spalili to mu się nalezało. Ci ludzie to tzw. zelazny elektorat bolszewików z PiS. Zadne argumenty, a juz na pewno nie naukowe, analizy ekonomiczne i socjologiczne, nie przekonają ich, ze bolszewicy chcą dla nich zle. Bo oni wiedzą swoje. Pan, Wójt, i Pleban nie chcą dla nich zle, tylko dla ich wrogów, Zydów, Ukraińców, lgbt-ów, genderów róznych, i wierzą w te zapewnienia, ze to oni są solą tej ziemi, i to oni decydują o losie 4/5 społeczeństwa, pozycji Polski w Unii Europejskiej, itd. itd. Konstytucja gwarantuje im prawa wyborcze, nawet jak korzystają z nich przeciwko swojemu krajowi, pozostałym obywatelom, oni o tym wiedzą, tak jak ich przodkowie wiedzieli i chętnie korzystali z liberum veto.

 • ian Kośki

  Oceniono 7 razy 3

  Sądzę, że nowy minister spuści tego pontona Zielińskiego do archiwum biura C MSWiA( historyczna dokumentacja), to co słyszałem, że nie za bardzo za sobą przepadają

 • sza man

  Oceniono 2 razy 2

  Brawo policjanci. Nie dajcie się cepom w droższych garniturach.

 • przyganiacz

  Oceniono 4 razy 2

  Policjanci piszą kolejny donos. Mieli na służbie rozwozić informatory dotyczące pracy wiceministra Zielińskiego

  Klon Kuchcińskiego...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX