Szkoła po reformie edukacji. "Przerobiliśmy wszystkie magazyny na sale dydaktyczne"

Nauka na trzy zmiany, lekcje w dawnej kuchni i magazynach - tak wygląda rzeczywistość po reformie w 46. liceum na warszawskim Targówku. Ze względu na podwójny rocznik i dużą liczbę chętnych w szkole jest o 300 uczniów więcej niż w zeszłym roku.

Liceum na Żuromińskiej w Warszawie to rekordzista wśród stołecznych szkół pod względem długości planów lekcji. Ze względu na podwójny rocznik i dużą liczbę chętnych szkoła przyjęła o 7 klas pierwszych więcej niż w zeszłym roku - to niemal 300 uczniów więcej. Żeby się pomieścić, pierwszoklasiści zaczynają lekcje nawet o godz. 7, trzecioklasiści - między 10 a 13, a kończą nawet o 19.30.

- Jest ciężko, kończę później (niż w zeszłym roku - red.). A mamy maturę i powinniśmy się dobrze do tego przygotować - skarżyła się w rozmowie z reporterem TOK FM Krzysztofem Horwatem jedna z uczennic ostatniej klasy.

Szkoła po reformie. Lekcje wszędzie, gdzie się da

Dyrektor szkoły, Marek Nocuła, tłumaczy, że zajęcia dydaktyczne odbywają się we wszystkich możliwych miejscach. -  Mieliśmy magazyny na dole po dawnych szatniach, które wykorzystaliśmy na przechowywanie ławek, krzesełek. Teraz już nie mamy co przechowywać. Wszystkie krzesła i ławki poszły w ruch. Przerobiliśmy wszystkie magazyny na sale dydaktyczne - zaznacza, dodając, że także biblioteka jest wykorzystywana na zajęcia językowe. 

Dyrekcja liczy na to, że w budżecie miasta znajdą się pieniądze na rozbudowę szkoły. A władze dzielnicy rozważają też utworzenie filii szkoły w innym budynku dla części klas. 

- Jeżeli mielibyśmy trzy, cztery oddziały mniej, lekcje kończylibyśmy normalnie - podkreśla Marek Nocuła.

Posłuchaj w aplikacji TOK FM:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Szkoła po reformie edukacji. "Przerobiliśmy wszystkie magazyny na sale dydaktyczne"
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 1 raz 1

  tia i to w czasie gdy wsiawa wysr.. sie na Polske i dalej ja obsr...

 • Jan Kos

  Oceniono 5 razy -1

  Suweren będzie głosował na PiS nawet jakby dzieci miały się uczyć w oborze. Magia 500+. Jakby dali dodatkowo 500+ dla niepełnosprawnych to by swoim dzieciakom łamali kończyny. Qrwy nie naród

 • marudna.maruda

  Oceniono 4 razy -2

  Maturzystko, sam prezes miał problemy z maturą i popatrz, jaki wyrósł "mąż stanu". Nie licz, że was zrozumie. Ale wy, maturzyści, za chwilę otrzymacie dowód osobisty. Wyciągnijcie wnioski z tej lekcji, którą wam pani Zalewska zafundowała. I nie pozwólcie sobie zamydlić oczu pięćsetkami, bo te pięćsetki niebawem będą warte 100, a i to nie wiadomo, na ile wystarczy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX