Czemu Duda odważył się postawić Ziobrze? ''Zrozumiał, że jego kadencję też można skrócić''

dżek
21.04.2017 10:29
A A A
- Jeżeli ustawą można skrócić kadencję KRS, to można też ustawą skrócić kadencję pana prezydenta - zauważył w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski.

Prezydent Andrzej Duda wstrzymał prace nad ustawą pozwalającą partii władzy przejąć kontrolę nad Krajową Radą Sądownictwa. Skąd nagle ta kontra? Prezydent wybija się na niezależność? Publicyści w Poranku Radia TOK FM nie mieli wątpliwości, że nie o to chodzi.- Gdyby pan prezydent faktycznie był przeciwnikiem proponowanych zmian i likwidacji niezależności sądów i władzy sądowej, to by mianował sędziów, a wszystkie nominacje są wstrzymane. Blokowane są wakaty, aby obstawić je potem swoimi sędziami - zauważyła dr Anna Materska-Sosnowska w TOK FM.

- Pan prezydent nie jest jakimś wielkim demokratą. Są dwa organy w konstytucji, które mają sztywno wyznaczone kadencje - KRS i prezydent. Jeżeli ustawą można skrócić kadencję KRS (a taką zmianę forsuje minister Ziobro - red.), to można też ustawą skrócić kadencję pana prezydenta - zauważył Jacek Żakowski.

- Docieramy do sedna sprawy. Ludzie z żelaznej gwardii PiS pewnie uzmysławiają Kaczyńskiemu, że Ziobro robi właściwe porządki, wyrzuca nieprawomyślnych sędziów, ale kogo wprowadzi na ich miejsce? Swoich. I to nie będą ludzie Kaczyńskiego, tylko ludzie Ziobry. Minister Ziobro rośnie w siłę, tworzy środowisko, którego do tej pory nie miał - komentował Tomasz Wołek.

TokFm >  Polska
Zobacz także
 • 5
Komentarze (71)
Zaloguj się
 • avatar

  paves

  Oceniono 29 razy 7

  Zupełnie jak w Związku Radzieckim w latach 20-tych i 30-tych, kiedy krezpła władza. Pojawiały się w rządzie silne jednostki, które zaczynały ze sobą walczyć. Eliminacja takowych przez silniejszych była na porządku dziennym. Czekamy na takie rozwiązania w PIS-landzie

 • avatar

  alik-w-plomieniach

  Oceniono 27 razy 5

  Wooow, wreszcie kaczystowskie tępaki pojęły rzecz oczywistą! Że niedługo prezessimus odwali kitę, a wtedy zioberia i maciorewicz skoczą sobie do gardeł, i skończy się dolce vita za dolce, a zaczną się pokazowe procesy, uprowadzenia i seryjne samobójstwa!

 • avatar

  delfinadupa

  Oceniono 25 razy 5

  Będzie miał 1 kademcję a siedział dożywocie.

 • avatar

  zerozer52

  Oceniono 26 razy 4

  Czyli faszyzm w najczystszej postaci.

 • avatar

  fuzzybear

  Oceniono 14 razy 4

  DUDA to se może na skrzypkach zagrać nastepną kadencję - w tonacji D(jak du.a)-mol !

 • avatar

  leszek.30

  Oceniono 20 razy 4

  Co , imć Duda się postawił panu Zbyszkowi..? .. No , to lada dzień, przyjdą do Dudy
  "w odwiedziny" trzej smutni listonosze z CBA i wytłumaczą imć Dudzie , jak ma się zachowywać wobec swoich przełożonych ; Ziobry , Macierewicza , no i szefa wszystkich szefów , J.Kaczyńskiego..!!

 • avatar

  luki.wawa

  Oceniono 4 razy 2

  Co taz bardziej widać ze dla niektórych jazda na nartach jest ważniejsza już udcieosc. Podeptana konstytucję, podeptana Trybunał Konstytycyjny teraz KRS to znaczy ze można wszystko zrobić bo nie ma instytucji w kraju z którą będzie się trzeba liczyć. Każdy wyrok sądu będzie można zmienić do swoich potrzeb. Jednym słowem nie mamy Prezydenta, Premiera, TK i konstytucji s teraz nie będziemy mieli Sądów, ale mamy 500+ . Nie ma państwa i rzadnych norm prawa, ale jest kasa w kieszeni. Nie jeden bohater który zginął w walce o wolność przekręca się dzisiaj w grobie i pyta co wy ku..... zrobiliście z tym krajem przez 1,5 roku

 • avatar

  honorny

  Oceniono 14 razy 2

  To nie ma żadnego sensu. Funkcjonariusz PiS na stanowisku Prezydenta RP jest już całkowicie ubezwłasnowolniony. Jeśli posłowi Kaczyńskiemu się spodoba, to nie tylko odwoła swojego funkcjonariusza, ale go także wsadzi za kraty. Zresztą, to jest przyszłość marionetki tak czy inaczej. Jedynym powodem działania tej łajzy może być rozkaz z centrum dowodzenia PiS. Prawdopodobnie w PiS odchodzi teraz ostre przeciąganie liny.

 • avatar

  ciesiol

  Oceniono 19 razy 1

  przeciez, to ustwka, ze ch... zlamany, zlodziej publicznych pieniedzy i oszust konstytucyjne ma cos do powiedzenia, Szambo, Klaka KIbel

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane