"Referendum to próba wybicia się prezydenta na niepodległość. Ale i tak jest bez znaczenia"

- Referendum prezydenta w zasadzie nie ma znaczenia - ocenia Dominika Wielowieyska. Bo w Polsce nie w drodze referendum zmienia się konstytucję. Potrzebna jest do tego większość 2/3 głosów w Sejmie. A takiej większości PiS nie ma. Prezydent Duda sugeruje, by referendum połączyć z wyborami samorządowymi.

- Referendum należy raczej postrzegać w kategorii próby wybicia się na niepodległość - oceniła Dominika Wielowieyska w "Poranku Radia TOK FM".

Prezydent Andrzej Duda bez przerwy krytykowany jest za uległość wobec Prawa i Sprawiedliwości, podpisywanie nawet najbardziej kontrowersyjnych ustaw.

Pomysł referendum, którego nie konsultował z PiS, ma więc pokazać, że prezydent prowadzi politykę niezależną od partii Jarosława Kaczyńskiego. Na jednym pomyśle prezydenckie próby "wybicia się na niepodległość" nie kończą się.

- Inną kwestią, która pomoże w tym prezydentowi, jest sprawa reformy Zbigniewa Ziobry. Bo Andrzej Duda zgłasza uwagi dotyczące przerywania kadencji obecnych członków KRS. Widać, że prezydent ma wątpliwości. Ale mnie dziwi, że nie ma wątpliwości, iż reforma Ziobry zmierza prostą drogą do tego, by sędziwie byli całkowicie uzależnieni od polityków, stracili swoją niezawisłość - komentowała Dominika Wielowieyska.

"Prezydent zaproponował datę referendum. 'Mam silny mandat społeczny'"

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (138)
"Referendum to próba wybicia się prezydenta na niepodległość. Ale i tak jest bez znaczenia"
Zaloguj się
 • andmas

  Oceniono 17 razy 13

  Duda jest Prezydentem wybranym maksymalnie 20 % Polaków ,został wybrany na ten urząd przypadkowo , bo część Polaków w wyniku buntu przeciw P.O. i Komorowskiemu nie głosowało ,a inni przewrotnie zagłosowali na Dudę , który deklarował ,że będzie Prezydentem wszystkich Polaków ... ,taka jest prawda sukcesu wyborczego Dudy i Szydło .

 • iq182

  Oceniono 33 razy 13

  rząd który dzieli Polaków to nie rząd to okupant, a Duda to ich marionetka - oni nie znają prawa i jak tylko znajdą jakiś przepis im nie pasujący do ich planu, to próbują go zmienić na siłę, bez znajomości prawa konstytucyjnego i ustawodawczego.

 • tomasz_5_2010

  Oceniono 39 razy 11

  Adrian Du*a spóźnił się ze swoim "wybiciem na niepodległość"! Już pogrzebał się łamiąc konstytucję , na którą przysięgał i deklarując , że nie jest prezydentem wszystkich Polaków! To śmieć, którego należy usunąć jak najprędzej z urzędu prezydenta RP, ponieważ przynosi tylko wstyd Polsce!!!!

 • shipa

  Oceniono 8 razy 4

  Jak opisac postepowanie pana Dudy bez uzycia slow uznawanych za obrazliwe?

 • Geprd Wrona

  Oceniono 14 razy 4

  A może tak najpierw zrobimy panie prezydencie referendum d/s abonamentu radiowo-tel? Czy to nie budzi pańskiego niepokoju,że siłą chcą go wprowadzić władze PiS?

 • spokojniesiezmiescisz

  Oceniono 26 razy 4

  andżej stara się przedstawić jako pRezydent wszystkich Wolaków. Ciekawe co jego pan na to? Zaraz sprowadzi go do parteru, jak żonę adżeja.

 • diabel-tasmasnki-reaktywacja-d

  Oceniono 13 razy 3

  "Potrzebna jest do tego większość 2/3 głosów w Sejmie. A takiej większości PiS nie ma"

  Piszecie nieprawdę.
  Do zmiany konstytucji potrzebna 2/3 głosów , przy obecności co najmniej 50% posłów.
  Przy współpracy marszałka sejmu, do zmiany konstytucji potrzeba więcej niż 1/3 głosów z 460 posłów.

  Dodać jeszcze należy że sytuacja w której konstytucje uchwala się w innym miejscu niż Sejm jest zgodna z polską tradycją. Konstytucja 3 maja została uchwalona w taki właśnie sposób

 • kkes

  Oceniono 53 razy 3

  Próba spytania społeczeństwa o zdanie nt. nowej konstytucji to skandal i zamach na demokrację oraz podwaliny III RP. Myślę, że Unia się tym razem poważniej tym zajmie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX