500 plus i sprawiedliwość społeczna. "Wolę dać samotnej matce, zarabiającej 2 tys."

Ludowcy chcą, by z programu 500 plus wykluczyć najbogatszych. Wg Władysława Kosiniaka-Kamysza, pieniędzy z państwowej kasy nie powinni dostawać ci, którzy "zarabiają 20 tysięcy złotych".

Władysław Kosiniak-Kamysz powtarza, że PSL nie chce likwidacji programu 500 plus. Ale zmiany powinny być przeprowadzone. Prezes PSL mówił w TOK FM, że z pomocy nie powinny korzystać najbogatsi, którzy zarabiają 20 tys. zł.

Tym bardziej, że program jest tak skonstruowany, że pomoc nie trafia np. do samotnych matek, które nawet nieznacznie przekraczają próg dochodowy wyznaczony w ustawie.

- Wolę dać te pieniądze samotnej matce, która zarabia 2 tys.złotych. Na pewno to miałoby charakter sprawiedliwości społecznej. A to bardzo ważne.- mówił w "Poranku Radia TOK FM" prezes PSL i były minister pracy.

PSL już od dawna promuje swój pomysł "złotówka za złotówkę", który spowodowałby, że pieniądze z programu 500 plus trafiałaby do osób, które dziś nie mają szans na pomoc. Bo przekraczają zapisany w ustawie próg zarobków.

Zgodnie z pomysłem ludowców, np. jeśli samotna matka zarabia o 60 złotych za dużo, by teraz korzystać z rządowego programu, mogłaby dostać pomoc w kwocie 440 złotych, a nie 500.

Jak zapewnia Kosiniak-Kamysz, dzięki takiemu rozwiązaniu pomoc z rządowego programu trafiłaby do 400 tysięcy rodzin.

Zobacz także
 • Gościem Jacka Żakowskiego był Władysław Kosiniak-Kamysz Żakowski zbulwersowany pomysłem szefa PSL: Polski żołnierz odrywa dzieci od ojców, widzi pan to?
 • Biskup Tadeusz Pieronek "Wkrótce w każdym miasteczku będzie musiał być pomnik Lecha Kaczyńskiego. Jak w ZSRR Stalina"
 • Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński podczas desygnowania Beaty Szydło na premiera "Sfrustrowany prezydent postanowił pokazać, że nie jest lokajem Kaczyńskiego"
Komentarze (175)
500 plus i sprawiedliwość społeczna. "Wolę dać samotnej matce, zarabiającej 2 tys."
Zaloguj się
 • kemor234

  Oceniono 22 razy 14

  Biednym zapłacić za żłobki i przedszkola. Za jedzenie w szkole. Zwrócić niektóre wydatki. Tak się promuje rodziny w trudnej sytuacji.
  NIE WOLNO DAWAĆ PIENIĘDZY ZA DARMO !!! TO DEPRAWUJE !!!!
  Nie wolno w ten sposób kupować sobie poparcia w wyborach.

 • pan.szklanka

  Oceniono 22 razy 8

  Ponad 20 tysięcy zarabia jakieś 0,2% mieszkańców naszego kraju. Z 20 miliardów przeznaczonych na 500+ na te 0,2% przypada około 40 milionów złotych. Urzędnicy weryfikujący komu się należy, będą kosztować 60 milionów.

 • admin.duda

  Oceniono 21 razy 7

  A ile podatków płacą ci "najbogatsi"?
  Dziecko najbogatszego nie dostanie wsparcia bo rodzic o to zadbał, więc państwo już nie musi?
  W każdej chwili ten rodzic może przestać płacić te podatki. Serio.
  Podobno pińceta z założenia była DLA DZIECI. A nie dla rodziców.
  Czyli a jednak PiS wpiera nieróbstwo i patoli. Oczywista oczywistość.

 • elzbietttta

  Oceniono 9 razy 5

  A dlaczego mam płacić na cudze dzieci? Wolałabym przeznaczyć te pieniądze na moją emeryturę.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 12 razy 4

  Dawanie pieniędzy bez żadnego powodu nie pomaga i nigdy nie pomagało w rozwoju i dobrobycie rodzin, powoduje jedynie dziedziczenie biedy i przyzwolenie na getta niewykształconych, najniżej opłacanych i pozbawionych jakiejkolwiek szansy na awans społeczny obywateli.
  Gdyby politykom naprawdę zależało na dobrobycie i rozwoju obywateli to te ogromne pieniądze zainwestowaliby w rozwój infrastruktury społecznej (czyli żłobków, przeszkol etc), systemu edukacji i szkoleń, naukę jeżyków obcych, obsługę komputerów, dostęp do internetu dla wszystkich itd itp...
  Tylko ze politycy maja w dudzie obywateli i przypominają sobie o nich raz na 4 lata, tydzień przed wyborami - stad takie projekty jak 500+, mieszkanie+ i inne bzdety+

 • Oceniono 7 razy 3

  Ratuj się, kto może
  PISowskie trolle na TOKu
  W kato-pisowskim ferworze
  Trollują, jak małpy w amoku…

 • Oceniono 13 razy 3

  W programie Za życiem .............. Ani słowa o opiekunach dorosłych niepełnosprawnych, to PR , wybielanie się przed społeczeństwem , zobaczcie pracujemy, otóż nie prawda , nic żeście nie zrobili , opiekunowie muszą sie przez miesiąc utrzymac za 520 zł , opłaty , żywność ......to jest fizycznie niemożliwe...wyrok trybunału , 21 pazdziernik 2014,, czeka to już jest czysta hipokryzja , bo to właśnie PIS najgłośniej się o ten wyrok upominał...... Ministra Rafalska proponuje aktywizację? proszę nie rozśmieszać jaką? jesli nie mogę ani na krok odejść od matki staruszki.....? Więc nie dziwcie się że na mysl o PIS , zgrzytam zębami .... prawdą jest że , PO wraz z PSL doprowadziło do ogromnych błędów, ale ..... potrafili sie przyznać pieniądze za okres roku zostały zwrócone....PIS przed wyborami obiecał naprawić sytuację , wiele osób dało sie nabrać na tę obietnicę , miedzy innymi ja,,,, nigdy więcej , stwierdzam że to są populisci i wierutni kłamcy !!!!!

 • morfeuszasg

  Oceniono 13 razy 3

  a dlaczego moje dzieci maja nie dostać , czy moje dzieci są gorsze. jakoś nikt nie wspomina że co miesiąc 3500 na PIT5 skarbówka przytula.

 • szpung

  Oceniono 2 razy 2

  Program nie jest socjalem jest wsparciem dla rodzin ktore chca miec wiecej jak jedno dziecko i do takich rodzin jest adresowany i panstwu jest obojetne czy urodzi sie w bogatej czy biednej rodzinie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy