Gasiuk-Pihowicz: 500+ to tak naprawdę program 500 zł długu na każde dziecko

Kosztowny program 500+ trzeba utrzymać? - Program opieki socjalnej musi być zbudowany od podstaw. Nie powinien utrwalać m.in. braku aktywności zawodowej kobiet - mówiła Kamila Gasiuk-Pihowicz w TOK FM.

Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej była gościem w Poranku Radia TOK FM. - Uważam, że ten program 500+ nie może się ostać. Pieniędzy na ten program nie mamy. Pożyczamy jak w chwilówce na wysoki procent. 500+ to tak naprawdę program 500 zł długu na każde dziecko - mówiła posłanka w TOK FM.

Kamila Gasiuk-Pihowicz wyliczała, że koszt programu socjalnego PiS to 24 mld zł. A pieniądze idą do wszystkich, również osób zamożnych. - Program pomocy socjalnej powinien być tak zbudowany, że pomoc będzie trafiała do rodzin, które potrzebują pomocy - do ubogich rodzin, z dziećmi niepełnosprawnymi czy chorymi. Przy ograniczonych środkach pieniądze trzeba wydawać precyzyjnie. Program opieki socjalnej musi być zbudowany od podstaw, nie powinien utrwalać braku aktywności zawodowej kobiet czy zniechęcać do pracy - komentowała Kamila Gasiuk-Pihowicz w rozmowie z Piotrem Kraśką. 

Od ponad roku działa sztandarowy program PiS - 500+. To system zasiłków dla osób, które mają dwoje lub więcej dzieci.  - Rodzina, która dostała w ub. roku 6 tys.zł de facto zadłużyła się na 10 tys. 150 tys. osób wg GUS zrezygnowało z pracy, eksperci mówią, że liczba ta będzie rosła - wyliczała Kamila Gasiuk-Pihowicz.

500 plus i sprawiedliwość społeczna. Kosiniak-Kamysz: Wolę dać samotnej matce, zarabiającej 2 tys.>>

Kraśko do polskich dyplomatów: Czas spakować książki do tornistra i pójść do szkoły

Zobacz także
 • Gościem Jacka Żakowskiego był Władysław Kosiniak-Kamysz Żakowski zbulwersowany pomysłem szefa PSL: Polski żołnierz odrywa dzieci od ojców, widzi pan to?
 • Biskup Tadeusz Pieronek "Wkrótce w każdym miasteczku będzie musiał być pomnik Lecha Kaczyńskiego. Jak w ZSRR Stalina"
 • Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński podczas desygnowania Beaty Szydło na premiera "Sfrustrowany prezydent postanowił pokazać, że nie jest lokajem Kaczyńskiego"
Komentarze (191)
Gasiuk-Pihowicz: 500+ to tak naprawdę program 500 zł długu na każde dziecko
Zaloguj się
 • 2plus2to4

  Oceniono 29 razy 15

  Ktoś dał 500pln na każde dzeicko a teraz zawodowi politycy sie przelicytowywują, bo każdy ma lepszy pomysl jak te 500pln wydać. Ten by wydał tylko dla biednych, tamten na żłobki, ten na samotne matki... co za bezsens.

  Nikomu nie wpadnie do głowy, żeby odrzucić ten kretyński pomysł, żeby w ogóle coś rozdawać!

  Przecież, żeby rozdać po 500pln na każde dziecko (czy na cokolwiek innego) to najpierw trzeba zebrać prawdopodobnie 700pln.

  ehhh..

  Precz z komuną!

 • szpung

  Oceniono 50 razy 8

  Rzeczywiscie provident wycofuje aktywa z Polski, bedzie musial poszukac innego neoliberalnego dahomeju, jak juz cos to nieszczesne pustoglowie powie, to nie wiadomo jak to skomentowac. Jesli juz 500+ jest dlugiem to dlugiem demograficznym ktory narastal przez 26 lat radosnej ekonomii opartej o wiare iz jakos to bedzie. Nie wiem co nastepne pokolenia beda mowic o naszym ale jak sadze wyczerpia, wszystkie mozliwe inwektywy, rosnacy organiczny dlug systemu przypadac bedzie na coraz bardziej zminiejszajaca sie populacje. Tego typu infantylne dziewcze nie zdaje sobie chyba sprawy z powagi sytuacji, ktora wymaga rezygnacji z pasywnej roli panstwa w regulowaniu procesow ekonomicznych.

 • clamcay

  Oceniono 52 razy 8

  nie chce mi się za bardzo słuchać wywodów posłanki, ale czy red. Kraśko zadał najbardziej oczywiste pytanie z możliwych - Czy posłanka bierze 500 plus na dziecko/dzieci?

 • totmes72

  Oceniono 33 razy 7

  Ja też się zgadzam z panią Gasiuk. Wystarczy, ze ona i jej znajomi maja dobre zarobki a reszta wypad za najniższą krajową. A nie nalazło się tałatajstwa po ośrodkach i przeszkadza jaśnie elitom. bezczelny motłoch nie chce pracować za psi pieniądz i trzeba podnosić wynagrodzenia. No widział kto takie rzeczy? Ale wybierzcie nas, a już my zrobimy wam aby było tak jak było.....

 • kibolbandyta

  Oceniono 41 razy 7

  Biedna myszka agresorka. Zapomnieli jej powiedzieć, że kobiety jednak nie zwalniają się masowo z pracy. Ojoj.

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 41 razy 7

  Nie jestem fanem 500+ w jego obecnej formie, ale taką retoryką pani Gasiuk-Pihowicz skazuje Nowoczesną na niebyt.

 • sunim

  Oceniono 28 razy 6

  To chyba wypada słowami innej inteligentnej inaczej nowoczesnej posłanki skandować: "dość dyktatury kobiet!"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy