"Auschwitz jest nie tylko symbolem upadku ludzkości, ale i symbolem, jak nisko upada polityk"

- W miejscu symbolizującym katastrofę ludzkości, do której doszło, gdy naziści, Niemcy, zapomnieli o tym, co ludzkie, wprzęgła największą tragedię w historii ludzkości w brudną, prymitywną kampanię swej partii i swej ekipy przeciw uchodźcom - pisze redaktor naczelny ''Newsweeka''.

W najnowszym numerze tygodnika Newsweek Tomasz Lis pisze o kontrowersyjnym wystąpieniu premier Beaty Szydło w 77. rocznicę pierwszego transportu więźniów do obozu koncentracyjnego.

Największa polityczna wpadka

Chodzi dokładnie słowa szefowej rządu, które wielu komentatorów uznało za aluzję do sprawy przyjmowania imigrantów do kraju.

Auschwitz jest symbolem tego, jak nisko upada ludzkość, gdy człowiek ulega zbrodniczej ideologii. Od zeszłego tygodnia jest też symbolem tego, jak nisko upada polityk, gdy polityka traci moralne hamulce

- stwierdza Tomasz Lis.

Według dziennikarza wystąpienie Beaty Szydło to nie tylko jedna z największych wpadek PiS, ale i największa pomyłka w historii polskiej polityki. 

- Mieliśmy po 1989 roku różnych prezydentów i premierów. Większość z nich wygłaszała przemówienia w Oświęcimiu, niektórzy także w Jerozolimie i w Tel Awiwie. I nigdy żaden z nich nie powiedział niczego niestosownego. Aż do środy 14 czerwca. Bo oto Beacie Szydło udało się w Auschwitz wygłosić przemówienie, w którym nie padło słowo Holokaust - pisze Tomasz Lis. 

"Festiwal podłości trwa"

W dalszej części tekstu Lis stwierdza, że: "Były już zarazki i bakterie, ludzie gorszego sortu, komuniści i złodzieje, zdrajcy i barbarzyńcy, był element animalny i gen zdrady, była symbolizująca nienawiść biała róża. Było już prawie wszystko, bo wydawało się, że nie było takich granic, których Kaczyński, Brudziński i Błaszczak nie przekroczyli. A jednak. Premier z Brzeszcz przebiła ich wszystkich". - Nikt nie oczekiwał, że będzie mówiła Mandelą, Havlem i Wojtyłą. Ale czy musi mówić Moczarem i ONR-em? - pyta retorycznie.  

Kaczyński, Duda, Szydło w półtora roku dokonali dzieła zniszczenia, czyniąc z Polski, kraju, na który patrzono z podziwem, kraj, na który wielu patrzy z konsternacją i z przykrością, a wielu innych z potępieniem i pogardą. Polska w ruinie. Festiwal podłości i nikczemności trwa.

- podsumowuje felieton Tomasz Lis. 

Cały tekst w ''Newsweeku''>>>

Czy rząd premier Szydło zwrócił się o pomoc do UE ws. Smoleńska? Czarnecki kluczy

Zobacz także
Komentarze (137)
"Auschwitz jest nie tylko symbolem upadku ludzkości, ale i symbolem, jak nisko upada polityk"
Zaloguj się
 • elemir

  Oceniono 30 razy 20

  Nie rozumiem tej całej histerii. Oczywiście, że państwo musi przede wszystkim bronić swoich obywateli. I Polska ich broniła - naprzeciw Niemców stanęło wojsko polskie. Gdyby nie zdrada zachodnich sojuszników i cios w plecy od Sowietów mogłoby się to wszystko skończyć inaczej, a obozy nigdy by w Polsce nie powstały. Nie mieliśmy bowiem w zwyczaju puszczać ludzi przez komin, jak kulturalni Niemcy, którym teraz różnej maści „dziennikarze” się wysługują.

 • witoldpolak

  Oceniono 37 razy 15

  A co się stało z większością komentarzy? Cenzura czy myszy zjadły?

 • ahoj12

  Oceniono 33 razy 9

  Niedawno pan Schetyna jako szef MSZ twierdzil ze Oswiecim wyzwolili Ukraincy.
  Wowczas kontrowersji nie bylo?

 • bart5554

  Oceniono 39 razy 9

  Twitty Lisa są symbolem tego, jak nisko upadł "dziennikarz":

  Nikt nie ma lepszego wzroku w Polsce niż obywatel Duda. Na zaproszenie szamba odwiedził szambo i dostrzegł tam społeczeństwo obywatelskie.

  Gazeta Polska to szambo. Kto nie czuje, stracił węch.

  Polecam ten tekst. Jeszcze parę chwil potrwają rządy PIS i ofensywa nazioli, a naprawdę nikogo nie będą dziwić "polskie obozy zagłady".

  Polska PIS coraz bardziej pachnie faszyzmem. Jak czegoś nie zrobimy za chwilę w tym smrodzie wszyscy utoniemy.

  Przez 25 lat mogłem się nie zgadzać z prezydentami i premierami. Teraz, pierwszy raz, patrząc na nich czuję straszny wstyd. To upokorzenie.

 • solomen

  Oceniono 39 razy 9

  aaaaaaaaaaa..... skoro tak twierdzi sam Pan Redaktor Lis, to nie mam pytań.
  Upadnij ludu boży na kolana...

 • representation1

  Oceniono 26 razy 8

  Czy oni sami wierzą w to co głoszą?
  ---------------------------------------------
  Mam na myśli polityków PO. Wielu z nich ma obłęd w oczach, ale z pewnością są i tacy, którzy zdają sobie sprawę z kompromitacji Tuska. Zapewne pomstują po kątach, że Tusk tak się wygłupił z tym atakiem na Szydło. A on nie tylko Szydło, ale i Polskę w ten sposób atakuje.

  Natomiast Lis to etatowy pracownik Axel-Springer, stąd jego opinia nikogo interesować nie powinna.

 • lajdan

  Oceniono 34 razy 8

  Ależ ten Lis jest nieszczęśliwy!

 • nmarci44

  Oceniono 46 razy 8

  Lis jest symbolem upadku Lisa. Kwintesencją.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy