PO i Nowoczesna ramię w ramię ''przeciw satrapie''. Petru znalazł łącznik. To Ewa Kopacz

SŁAWOMIR KAMIŃSKI

- Zwracam uwagę, że nie jest z mojego ugrupowania - mówił w Poranku Radia TOK FM Ryszard Petru.

Czy współpraca PO i Nowoczesnej, którą liderzy obu partii zapowiedzieli podczas niedzielnego protestu przed Sejmem, jest możliwa? - We wszystkich ważnych sprawach działamy razem od początku kadencji - upierał się w TOK FM Ryszard Petru. - Mamy różne poglądy jeśli chodzi o gospodarkę, wiek emerytalny, rozdział państwa od Kościoła - dodał.

Dorota Warakomska, prowadząca rozmowę, wątpiła czy liderzy obu partii są w stanie zrezygnować z ambicji? - Oczywiście, że tak. Trzeba zapomnieć o konkurencji. W parlamencie jest osobą, która mogłaby nas łączyć. To Ewa Kopacz - rzucił Petru. - Zwracam uwagę, że nie jest z mojego ugrupowania - dodał.

- My z PO to za mało, żeby wygrać z PiS, stąd nasza propozycja Frontu Demokratycznego, szerokiego frontu - mówił lider Nowoczesnej. - Wszyscy się jednoczą przeciwko złemu satrapie - stwierdził Petru. Jego zdaniem to może wyprowadzić setki tysięcy ludzi na ulice.

Jak walczyć z PiS, które nie oglądając się na konstytucje ustawami zmienia ustrój? Co Petru radzi przeciętnemu Kowalskiemu? - Pisać, komentować w internecie, chodzić na demonstracje, wspierać swoich parlamentarzystów - zaproponował polityk.

Zobacz także
Komentarze (159)
PO i Nowoczesna ramię w ramię ''przeciw satrapie''. Petru znalazł łącznik. To Ewa Kopacz
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 31 razy 11

  w Polsce nie ma miejsca na dwie lub trzy partie centrowo-liberalne... zjednoczenie PO i N. to powinna być pierwsza i podstawowa rzecz do zrobienia,
  i przestańcie się ciągle oglądać na PiS, ciemnego luda i tak nie przekonacie a spokojnie 40% elektoratu lewicowo centrowego jest do "wzięcia"

 • sigillum.2

  Oceniono 10 razy 6

  Sprawdzimy koparą, jak głęboko sięga opozycja. Do sześciu króli się wyrobimy. Rysiek.

 • robertos27

  Oceniono 28 razy 6

  Kopacz? Świetny pomysł. Na prawicowych portalach internauci są nim po prostu zachwyceni..:)) I niech mi ktoś spróbuje udowodnić, że Rysiek Petru nie jest pospolitym głupkiem. Nie da się..:))

 • def11

  Oceniono 22 razy 6

  Nie wypominam premier Kopacz wieku, ale to powinien być ktoś młodszy, energiczny i nie obciążony pewną "dwuznacznością" własnych dokonań politycznych...
  Koordynowanie różnych środowisk politycznych i inicjatyw by próbować skutecznie przeciwstawić się destrukcji PiS-u to będzie orka 24h na dobę, trza fizycznie i intelektualnie dać radę.

 • krzysio333

  Oceniono 7 razy 5

  Wybiórcza! jak już tu szukasz lidera dla swojego protestu, to nic dobrego z tego nie wyjdzie. No chyba, że dasz swojego szefa Michnika!. Oczywiście tego właściwego Michnika!.

 • kawabis

  Oceniono 11 razy 5

  Brawo Rikardo genialna kandydatura, ja bym dodał jeszcze Miśka i Niesioła i sukces gwarantowany. Ricardo mnie rozbraja, gdzie on szuka pomysłów i pod wpływem jakich używek. Jak patrzę na niego to się zastanawiam czy Kaczor mu pomysłów nie podsuwa.

 • 0roman0

  Oceniono 13 razy 5

  Chyba lepiej aby Petru porzucił politykę i został np. inseminatorem lub operatorem walca. Jak ktoś poważny może proponować Kopacz jako lidera (liderkę) opozycji? Nie wiem czy słusznie czy też nie ale ona większości ludzi bardzo źle się kojarzy. Premier rządu który nic nie mógł i który przegrał wybory miałby być liderem? Nie ma szansy na to aby Kopacz mogła jeszcze raz porwać tłumy. Również dobrze Petru mógłby zaproponować Gronkiewicz-Waltz lub Sikorskiego. Chyba że lisek Petru gra w jakąś własną grę licząc na rozwalenie PO.

 • carl_von_clausewitz

  Oceniono 15 razy 5

  Ewa Kopacz, osoba, która pogrzebała szanse Platformy na wygrana w wyborach.
  Albo Petru jest cwany wyciągając te nielubiana polityk PO, albo nie jest mądry, nie przewidując konsekwencji.

  PODCZAS NEGOCJACJI Z GÓRNIKAMI DAŁA IM WSZYSTKO CZEGO ŻĄDALI A NASTĘPNIE WYSZŁA ZADOWOLONA I OGŁOSIŁA ZWYCIĘSTWO

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy