Nie tylko Giertych chce wiedzieć, czy prezes PiS miał dostęp do akt śledztw dot. katastrofy smoleńskiej

Watchdog Polska chce wiedzieć jacy politycy i na jakiej podstawie mieli dostęp do akt dot. katastrofy smoleńskiej.

Walcząca o jawność sieć obywatelska Watchdog Polska chce wiedzieć, czy prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński lub inni politycy mieli dostęp do akt śledztw dotyczących katastrofy smoleńskiej - dowiedział się reporter TOK FM.

- Złożyliśmy wniosek o podanie przez Prokuratora Krajowego, kto - z imienia i nazwiska - miał dostęp do akt i jakich akt - mówi Szymon Osowski z sieci obywatelskiej Watchdog Polska. Watchdog chce wiedzieć również, dlatego te osoby do akt miały dostęp.

Podobny wniosek skierował do Prokuratora Generalnego pełnomocnik przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska.

Roman Giertych chce, by Zbigniew Ziobro ujawnił czy i jakie informacje ze śledztw, w których pojawia się nazwisko Tuska, są przekazywane prezesowi Prawa i Sprawiedliwości, Jarosławowi Kaczyńskiemu. Giertych tłumaczy to niedawnymi wypowiedziami Kaczyńskiego, w których sugerował on, że Donald Tusk "ma się czego obawiać". 

''Nie ma się co motać. Niech Sejm uchwałą wyśle Tuska i Sikorskiego do więzienia za Smoleńsk''

Więcej o:

APLIKACJA TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (64)
Nie tylko Giertych chce wiedzieć, czy prezes PiS miał dostęp do akt śledztw dot. katastrofy smoleńskiej
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 28 razy 26

  Odpowiedź będzie mniej więcej taka: nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?

 • 007victor

  Oceniono 25 razy 25

  Ile milionów złotych kosztowało nas do tej pory to "śledztwo" ?
  Ile milionów złotych wypłacono rodzinom ofiar ?
  Ile milionów lat można gadać o tej beznadziejnie głupiej w przyczynach katastrofie ?
  PULL UP !!! PULL UP !!!! PULL UP !!! PULL UP !!!
  PULL UP !!! PULL UP !!!! PULL UP !!! PULL UP !!!
  PULL UP !!! PULL UP !!!! PULL UP !!! PULL UP !!!

 • def11

  Oceniono 24 razy 22

  PiS uchwalił sobie przepis tzw "dupochron" między innymi "pod prezesa", że "ze względu na dobro publiczne" :) i w wyjątkowych sytuacjach prokurator może udostępnić akta śledztwa osobom postronnym...
  A kto jak nie pan Zbyszek generalny, funkcjonariusz PiS-u, decyduje o wystąpieniu "dobra publicznego" i "wyjątkowości sytuacji" ? :)

 • pepper-salt

  Oceniono 23 razy 21

  Naiwniacy! Myślą, że ta swołocz powie prawdę. Jak zwykle zaprzeczą i będą podawać kit!

 • 007victor

  Oceniono 19 razy 19

  Pani Dominiko skoro są wątpliwości czy sejm może to uchwalić to przecież można zapytać Trybunał Konstytucyjny, czy sejm może przyjąć uchwałę o zamknięciu Tuska.
  Pani magister Przyłębska pokornie "wylegitymizuje" każdą głupotę PiSu.

 • nemilek

  Oceniono 19 razy 19

  No i na dobre wróciliśmy do naszej ulubionej gry w kości. Co to kogo gooowno obchodzi to, że na zabieg czy operacje w publicznym szpitalu trzeba czekać 2 lata ? Co to kogo gooowno obchodzi, że nie ma uregulowanego systemu emerytalnego w naszym kraju i na starość trzeba będzie biedować? Co to kogo gooowno obchodzi, że nie ma kontroli nad tym co dzieje się w domach starców a dzieje się często strasznie? Co to gooowno Beatę Gosiewską obchodzi, że w niektórych szpitalach brakuje miejsc do przechowywania zwłok jak np.w Poznaniu na Lutyckiej, więc zwłoki są układane jeden na drugim, najczęściej na podłodze albo w magazynie elektryków (zmarli leżą wśród kartonów, skrzynek i śmieci) ? Co to kogo gooowno obchodzi, że nakłady na badania i rozwój są najniższe w Europie, natomiast nakłady na Kościół najwyższe. Co kogo gooowno obchodzi problem alkoholizmu czy innych patologii w naszej ojczyźnie ? My mamy ważniejsze sprawy z czego najważniejsza jest gra w kości! My musimy dalej badać DNA poszczególnych kości, żeby broń Boże nikt nie leżał z kawałkiem obcej kości w trumnie, bo byłoby to niegodne. W Dzienniku Telewizyjnym dowiedzieliśmy się, że Wassermanowi nawet Ruskie bezczelnie wszyli jego własne serce w nogę i dlatego należy wygrzebać wszystkie zwłoki w poszukiwaniu podobnych przypadków. Najważniejsza sprawa to oczywiście ślady materiałów wybuchowych, które muszą koniecznie znajdować się na kościach ! Na razie oczywiście nie można ich znaleźć i dlatego nie dziwi dlaczego nie zostało to podane do publicznej wiadomości. Należy kontynuować skrobanie wszystkich kości, aż w końcu coś się znajdzie, nawet jeśli potrwa to jeszcze ze 50 lat, ale w końcu znajdziemy to czego szukamy, bo jak to często słyszymy z ust polityków „dobrej zmiany”, że prawda o Katyniu też wyszła na jaw dopiero po kilkudziesięciu latach. Jeszcze do gry włączy się Beata Gosiewska, która na pewno nie poprzestanie na tych milionach, które jej na boku w MONie niezelżenie od innych rodzin ofiar przyznano i zacznie się domagać więcej, tym bardziej, że na domiar wszystkich strat moralnych, które poniosła dochodzi jeszcze to, że tak strasznie rozczłonkowane zwłoki Edgara tak samo jak i zwłoki innych ofiar nie zostały umyte. A wszystko przez to, że trumny nie zostały otwarte i nie było możliwości starannego umycia każdego kawałka kości, chrząstki czy skóry. Przy okazji ich mycia można było je także skompletować, pozszywać, wyciąć te części ciała, które Moskale powszywali w niewłaściwe miejsca ciała, wszyć je z powrotem tam gdzie ich miejsce i mielibyśmy porządeczek i nie byłoby teraz takiego krzyku.

 • stanislaw50

  Oceniono 17 razy 17

  Obecny TRÓJPODZIAŁ WŁADZY w WOLSCE !!!
  Tow. Jarosław KACZYŃSKI - I Prezes KC PiS - NACZELNIK PAŃSTWA i scenograf dla MARIONETEK .
  Tow. Zbigniew - specjalista od oraganó ścigania i wadzy sundownicy !!!
  Tow. Maciarko - zarządca wszelkimi siłami przymusu !!!
  I co możecie im zrobić ???????????
  Jedynie naskoczyć - jak powiadał Jasio Pieprzykowski - pieszcoch komuny !!!

 • 2.joana

  Oceniono 16 razy 14

  A ktoś jeszcze ma wątpliwości co do tego, że natychmiast miał wszystko na biurku?

 • starczypl

  Oceniono 13 razy 13

  raz sierpem, raz młotem - piSSlamska hołotę !!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX