"Macierewicz chyba chce być wszechpotężnym ministrem i panować nad całą gospodarką" [EKG]

- Brzmi to trochę absurdalnie. Miejmy nadzieje, że to tylko pomysły, które nigdy nie wejdą w życie - mówił dziś w EKG Krzysztof Kilian. Komentatorzy mówili dziś o założeniach kontrowersyjnej ustawy, którą opisał "DGP".

- Bać się czy jeszcze nie? - pytał w programie EKG swoich gości Maciej Głogowski, odnosząc się do dzisiejszego artykułu w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. „Szef MON chce, by telekomy, wydawcy, firmy farmaceutyczne, a nawet producenci aut przedstawiali mu sprawozdania finansowe. Przedsiębiorca nie będzie też mógł zamknąć interesu bez zgody ministra” - pisze dziś „DGP”.

"Brzmi to trochę absurdalnie"

- Na razie to tylko pomysły. Miejmy nadzieje, że nie wejdą nigdy w życie – uspokajał Krzysztof Kilian, były prezes PGE, członek rady nadzorczej CD Projekt. - Być może pan Macierewicz chce być wszechpotężnym ministrem jakim był gen. Florian Siwicki. On też panował nad całą gospodarką, wydawał polecenia, co gdzie i jak. No, brzmi to trochę absurdalnie – stwierdził.

- Jest taka granica, która jest absolutnie nieprzekraczalna. Jakakolwiek ingerencja państwa w sprawy biznesu, jaki dana firma prowadzi jest absolutnie niedopuszczalna. Nie wyobrażam sobie, że przychodzi urzędnik z ministerstwa obrony narodowej do firmy produkującej materiały sanitarne i mówi: Od jutra produkujcie mniej podpasek, a więcej bandaży - komentował dr Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej.

Zobacz także
Komentarze (60)
"Macierewicz chyba chce być wszechpotężnym ministrem i panować nad całą gospodarką" [EKG]
Zaloguj się
 • adamofsky

  Oceniono 15 razy 15

  Ustawa wejdzie w życie. PIS ma 40 % w sondażach - wystarczy być tchórzem i bać się Araba i wszystko można.

 • tumanek007

  Oceniono 11 razy 11

  Zastanawiam się jakie świństwo szykuje PIS? Czy rzeczywiście - w co wątpię - chce przygotować tę ustawę, czy raczej jest to kolejna zasłona dymna, aby politycy i publicyści odwrócili się od rzeczywistych, jeszcze groźniejszych pomysłów. Chyba to drugie. Najsmutniejsze jest to, iż po raz kolejny zwiększy się poparcie dla PISu, bo nasi rodacy kochają jak się dowali komuś, kto odniósł sukces. Jest to czysty bolszewizm. Ja nie mam, niech on też nie ma i jeszcze ląduje w pierdlu. Miał rację Balcerowicz, że wszystko da się spieprzyć bardzo szybko.

 • hen-live

  Oceniono 10 razy 10

  A gdzie się schowała Szydło Brocha+? Siedzi cicho jak mysz pod miotłą a Szyszko pod skrzydłami Rydzyka robi co chce,Macierewicz na usługach Mogilewicza i Luśni czyli GRU rozwala armię.Już Duda widzi że to się źle skończy dla Polski bo na posła z drabinki prezesa PiS nie ma co liczyć ta choroba czyli nienawiść nieuleczalna.

 • toboh1

  Oceniono 10 razy 10

  Jak ten facet musiał grać - jeżdżąc kiedyś do Radomia - już wtedy robił z nas "wała"..
  Komunista - faszysta ? a na pewno s....

 • japka_putina

  Oceniono 10 razy 10

  W Polsce dobrej zmiany, tak jak w PRL, wszystko jest możliwe, pod warunkiem że jest szkodliwe, głupie jak but, albo bez sensu.

 • antykaczysta40

  Oceniono 10 razy 10

  Polsko! Ja w Ciebie wierzę. Nie pozwólmy mu panować nigdzie. Dziadkom niet.

 • miikz

  Oceniono 9 razy 9

  kiedy wreszcie jakiś żołnierz przestanie udawać że plucie na mundur przez tego sqrwysyna to nie deszcz tylko plucie i wykopie tą kaczą gnidę od parówek w pisdu!!!!!
  żołnierze gdzie wasz honor i przysięga Polsce?!!!! ta szmata wami pomiata a wy qrwa jasełka gracie!!!!!

 • distepfano

  Oceniono 9 razy 9

  A ja mam tylko jedno pytanie.
  Czy to wyniki eksperymentów przeprowadzanych w stodole przez Antoniego Macierewicza ?

  To przecież wystrzeli jak powłoka na parówkach !
  "Ja wójt Wam to mówię ! " - cyt. z "CHŁOPÓW"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy