Trzaskowski krytykuje Muchę: Bez porozumienia i zaufania nie jesteśmy w stanie wygrać z PiS

- Nie bardzo rozumiem, jak można mówić jednym tchem o tym, że opozycja musi się porozumieć, a w drugim zdaniu, że potrzebna jest nowa partia polityczna? Nie zgadzam się z tym - mówi Rafał Trzaskowski w Radiu TOK FM.

"Jest powszechne oczekiwanie, by powstała partia młodych ludzi, którzy inaczej patrzą na świat i inaczej stawiają priorytety" - powiedziała kilka dni temu na konferencji Joanna Mucha. Tym samym posłanka PO nawiązała do wcześniejszego wywiadu, którego udzieliła portalowi Wyborcza.pl.

Jest takie oczekiwanie ze strony ludzi, żeby sformułować nowe postulaty, nowe przesłanie. No i żeby pokazać młodych ludzi i nowych ludzi, którzy pojawili się na scenie debaty publicznej w ostatnim czasie

Rafała Trzaskowski, który był gościem "Poranka w Radiu TOK FM", mówi otwarcie, że nie zgadza się tezą koleżanki z partii.

Zmiana pokoleniowa się dokonuje w każdej z partii politycznych. Widać ludzi z mojego pokolenia i młodszych, ludzi bardzo wartościowych. Natomiast nie bardzo rozumiem, jak można mówić jednym tchem o tym, że opozycja musi się porozumieć, bo chyba co do tego wszyscy się zgadzamy, że nie jesteśmy w stanie wygrać z PiS, jeżeli będziemy się dzielić, a potem drugim zdaniem mówić, że potrzebna jest nowa partia polityczna?

- przyznaje polityk PO.

Nowa partia, nowe spory. Tak się nie wygra z PiS 

Zdaniem Trzaskowskiego, jeżeli powstanie nowa partia pojawią się animozje i wzajemne oskarżenia, i nie będzie mowy o żadnym porozumieniu opozycji.

Teraz najistotniejsze jest żeby PiS nie wygrał wyborów za dwa lata i do tego potrzebna jest konsolidacja i porozumienie opozycji. A tego nie załatwi się bez zaufania. Rozmowa o kolejnych bytach politycznych to podważa. Ja się z tym nie zgadzam

- podkreśla Rafał Trzaskowski.

Prowadząca audycję Dorota Warakomska przypomina niedawny sondaż, z którego wynika, że obecni liderzy największych partii opozycyjnych nie ciszą się poparciem społecznym.

- Ale wszyscy zgodzimy się z tym, że potrzebny jest team, który wygra wybory z PiS. Uważam, że siłą Platformy jest to, że mamy zarówno tych bardzo doświadczonych polityków, którzy są niesłychanie potrzebni do walki z cynicznym PiS-em, bo oni też są doświadczeni i twardzi. Ale potrzebni są też młodsi politycy. To wszystko sprawi - porozumienie z Nowoczesną, z PSL, ugrupowaniami poza parlamentarnymi i ruchami obywatelskimi, że wygramy z PiS - przekonuje były wiceszef MSZ.

Wysokie poparcie dla PiS? "Tego kompletnie nie rozumiem"    

Trzaskowski nie ukrywa, że jest zaskoczony wynikiem ostatniego sondażu CBOS, z którego wynika, że poparcie dla PiS deklaruje 41 proc.badanych.

- Rozumie dlaczego PiS jest popularną partią. Potrafiło rozmawiać z ludźmi, którzy poczuli się odrzuceni przez przemiany, bo rozdaje pieniądze i ma w ręku propagandę, ale mnie zaskoczyło jedno, że po tym skandalu po nawałnicach i po tym, jak rząd kompletnie zignorował ludzi, którzy są w potrzebie, po tym wszystkim PiS poparcie nie spada, a rząd jest oceniany lepiej. Tego kompletnie nie rozumiem, to znaczy że propaganda musi działać, albo ludzie muszą to sobie przetrawić, przemyśleć - mówi poseł PO. Jak dodaje na to właśnie liczy: - Zwłaszcza kolejnej walki z użyciem napalmu, którą PiS zapowiada niszcząc państwo polskie, tym razem atakując media.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (119)
Trzaskowski krytykuje Muchę: Bez porozumienia i zaufania nie jesteśmy w stanie wygrać z PiS
Zaloguj się
 • dudzij

  Oceniono 19 razy 7

  NIe chcę być niegrzeczny ale Pani Muchy jakoś nie widzę w partii młodych ludzi.

 • morenowa38

  Oceniono 10 razy 6

  Moja siwiejąca nad wyraz rówieśniczka Joanna Mucha chce zakładać partię młodych, zapominając że każdy młody nagle przestaje nim być w pewnym momencie. Trzaskowski słusznie wykpiwa tę zagrywkę pod publiczkę, zagospodarowywaną dziś przez KukuNaMuniu 15 i Potwory i Spółkę- na które smarkacze głosowali "dla beki", co wskazywały powyborcze sondaże sprzed 2 lat.

 • Vinz Clortho

  Oceniono 12 razy 6

  Stary numer pod nazwą "nowa partia" - tyle że znów w tej "nowej partii" zobaczymy stare dobre twarze, jak Schetyna, Kopacz, Sikorski czy Mucha.
  I to jest największy problem opozycji - skompromitowane twarze, których NIE DA się oderwać od koryta - władza jest dla nich jak narkotyk, zresztą nic innego nie potrafią robić (a samej polityki jak widać także nie bardzo...)
  Więc PiS może spać spokojnie.

 • def11

  Oceniono 14 razy 6

  Polska polityka jest bardzo spersonalizowana, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Bardziej niż nowa partia, w celu pokonania PiS-u, potrzebni są opozycji wyraziści, charyzmatyczni, potrafiący "porwać" ludzi ideą, przywódcy. Czy Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru takimi są ? Nie

 • jezierskiadam

  Oceniono 9 razy 5

  ....
  @qawsedrftg
  Jedź do Irlandii i porozmawiaj z Irlandczykami.
  Jedź do Hiszpanii i zobacz, że kościoły są puste. - To skutek zbrodniczej pomocy KK dla faszystów. W Polsce będzie to samo. Lepiej wcześniej niż później.

 • vader2010

  Oceniono 23 razy 5

  O czym w ogóle mowa? Ponad 75% Polaków jest zdecydowanie przeciwnych JAKIEJKOLWIEK imigracji do PL. I ŻADNA partia, która tego nie powiesi na sztandarze nie ma szans na przekroczenie max 15%, nie mówiąc już o wygranej. Skupcie się na tym a nie na pierdołach...

 • sinuhe43

  Oceniono 9 razy 3

  Gdyby ludzie czytali programy partyjne, to PiS nigdy by nie wygrał wyborów.
  PiS ma tę przewagę nad konkurencją, bo:
  1) jego metody sprawowania władzy są dziewiętnastowieczne a mentalność lumpenelektoratu średniowieczna;
  2) Jarosław Zbawiciel Polski Kaczyński wyciągnął trafne wnioski z faktu, że ponad 60% narodu, to wtórni analfabeci (Maleńczuk twierdzi nawet, że 80% to idioci) i przekonał do tego, za cenę stanowisk i wynagrodzeń swoją nomenklaturę, którą przysposabiał wiele lat;
  3) uczestnicy sondaży nie wiedzą o żadnej opieszałości władz i kataklizmie na Kaszubach, bo o tym nie było w ICH telewizorze.

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 5 razy 3

  I jeszcze jedno. Pani Mucho, jeśli Pani uważa, że nowe partie powinny być zakładane przez młodych, to niech Pani idzie na polityczną emeryturę i przestanie bredzić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX