Zandberg o Patryku Jakim: "Pan Hatakumba na Prezydenta Warszawy? Wolne żarty"

Na zdjęciu: Adrian Zandberg i Patryk Jaki

Na zdjęciu: Adrian Zandberg i Patryk Jaki (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta / Twitter Adrian Zandberg)

Patryk Jaki stwierdził, że nie podobają mu się rowerzyści, bo zabierają przestrzeń kierowcom. - Pan minister czuje się "tępiony", ponieważ nie może wszędzie wjechać swoją rządową limuzyną - odpowiada wiceministrowi sprawiedliwości Adrian Zandberg.

- Pan minister Jaki jeszcze nie został kandydatem PiS na prezydenta Warszawy, a już udowodnił, jak bardzo nie nadaje się na to stanowisko. W mieście, które boryka się ze smogiem, w którym ulice są zakorkowane, a tysiące dzieci chorują od spalin - pan Jaki chciałby więcej samochodów na ulicach - pisze szef partii Razem. 

"Pan Hatakumba idzie zdecydowanie dalej"

Chodzi dokładnie o pomysły potencjalnego kandydata PiS na prezydenta Warszawy. Patryk Jaki na antenie RDC m.in. stwierdził, że w stolicy regularnie stwarza kosztem drogi, robi się ścieżki dla rowerów lub pieszych.

To, że dla polityka polskiej prawicy ścieżki rowerowe czy opłaty za parkowanie to lewactwo, jakoś nie dziwi. Ale pan Hatakumba idzie zdecydowanie dalej. Nie podobają mu się także "miejsca do chodzenia" (w Warszawie zazwyczaj nazywamy je chodnikami, panie ministrze)

- pisze Adrian Zandberg. 

Jego zdaniem "Pan minister czuje się "tępiony", ponieważ nie może wszędzie wjechać swoją rządową limuzyną. Ma też osobliwe wyobrażenie o mieszkańcach Warszawy".

 

Według pana ministra do przedszkola czy żłobka można dotrzeć wyłącznie samochodem. Panie ministrze, niech Pan da wolne swojemu kierowcy i przejedzie się choć raz miejskim autobusem. Albo chociaż metrem. Zapewniam, spotka Pan tam liczne rodziny z dziećmi.

Jednak to koniec gorzkich słów skierowanych w stronę wiceministra. 

Wbrew temu, co twierdzi pan Jaki, uprzywilejowanie transportu publicznego czy zapewnienie miejsca dla pieszych to nie "ideologia w myśleniu o infrastrukturze". To europejski standard

- komentuje Zandberg, podsumowując: - Faktycznie w Warszawie jest wiele do zrobienia..."

... Ale ani rozjeżdżanie miasta samochodami, ani zamienianie centrum w jeden wielki parking tych problemów nie rozwiąże

Zobacz także: "Jaki był liderem klubu kibica Odry Opole i takim pozostał. A z prawem nie ma nic wspólnego"

"Tylko wtedy, gdy mu się opłaca"

Do słów Jakiego krytycznie odniosło się również Miasto jest Nasze. - Jak się okazuje, Patryk Jaki staje w obronie słabszych tylko wtedy, gdy mu się to politycznie opłaca - skomentowali społecznicy.

I wyjaśniają dlaczego dziwią się słowom Jakiego. Ich zdaniem piesi i pasażerowie komunikacji miejskiej to grupa, której warszawska infrastruktura, nastawiona na kierowców samochodów, delikatnie mówiąc nie rozpieszcza.

Przejścia podziemne tam, gdzie powinny być naziemne, czas wyświetlania zielonego światła na pasach, który osobom wolniejszym na szerszych ulicach nie pozwala na pokonanie pasów "na raz", nadmiar żółtych przycisków, ciche przyzwolenie na nielegalne parkowanie na chodnikach i przystankach autobusowych, brak buspasów

- wymieniają. 

"Przed komisją nie stanę"

Zobacz także
Komentarze (106)
Zandberg o Patryku Jakim: "Pan Hatakumba na Prezydenta Warszawy? Wolne żarty"
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 42 razy 30

  Myślę, że pan Jaki powinien przestać się oszukiwać. Powinien zdjąć ten garnitur, ponownie założyć dres i wtedy już - jako zwykły Seba - mógłby mówić swobodnie to co mówi.

 • qrzysiu

  Oceniono 25 razy 23

  Na Warszawę nadciąga hatakumba...

 • zsm-5

  Oceniono 21 razy 19

  Wreszcie kibole Legii będą mieli swojego reprezentanta w Ratuszu. Nikt ich nie ruszy - ulice Warszawy narodowo-nacjonalistycznie opanowane. Mieszkańcy stolicy chowajcie się po domach.

 • takkietam

  Oceniono 22 razy 18

  prowincjonalny dresik na prezydenta stolicy, dobre :)))))

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 19 razy 17

  Chamstwo dorwało się do limuzyn i to są skutki...

 • jpy1

  Oceniono 22 razy 16

  Chciałbym żeby wystartował. Ale nic z tego nie będzie. Bylejaki aż tak głupi nie jest żeby wystartować na PMW. Wie dobrze że przegra wybory. Nie będzie ryzykował swojej wątpliwej kariery.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Polecamy