Przepaść dzieli PO od PiS, Schetynie prawie nikt nie ufa... Kopacz: sondaże nie są najważniejsze

Co musi się jeszcze wydarzyć, aby Platforma Obywatelska dostrzegła, że tonie w sondażach? Na Ewie Kopacz to nie robi to żadnego wrażenia. - Nie, sondaże to jest ostatnia rzecz, którą liderzy partii powinni się przejmować - mówi była premier. Dwa lata po przegranych wyborach.

Czy zaskakująca propozycja szefa Komisji Europejskiej wygłoszona podczas orędzia o stanie Unii Europejskiej może okazać się ratunkiem dla słabnącej PO? Tak, bo jeśli obecny szef Rady Donald Tusk straci stanowisko, wróci do kraju i będzie mógł pomóc Platformie.

Przypomnijmy, że wczoraj Jean-Claude Juncker opowiedział się za połączeniem stanowiska szefa KE i szefa Rady Europejskiej. Wtedy "krajobraz europejski byłby bardziej czytelny i zrozumiały, gdyby statek Europa był prowadzony przez jednego kapitana" - powiedział szef KE.

W tym kontekście Dorota Warakomska w Radiu TOK FM zapytała Ewę Kopacz o fatalne wyniki sondaży z poparciem dla partii politycznych. - Gdy popatrzymy na ostatni sondaż Kantar, gdzie PiS ma 38 proc., a PO 16 proc. poparcia, to już jest przepaść - zauważyła prowadząca audycje.

Co tam sondaże, przecież liczy się wynik wyborów 

Okazuje się, że na byłej premier fatalne notowania jej ugrupowania, które aspiruje do roli największej partii opozycyjnej w Polsce, nie robią wrażenia.

- Nie, sondaże to jest ostatnia rzecz, którą przywódcy ugrupowań powinni się przejmować. Może to oklepane hasło, ale najbardziej wiarygodnym sondażem jest sondaż w dniu wyborów i tego się trzymajmy. Żeby ten sondaż był korzystny dla ugrupowania, to ten czas do wyborów musi być maksymalnie wykorzystany  - powiedziała Kopacz. Posłanka PO powtórzyła, że jej ugrupowanie ciężko pracowało przez ostatnie dwa lata i będzie jeszcze ciężej pracować przez następne dwa lata. I dalej Kopacz snuła wizję nowej, lepszej Polski, bardziej przyjaznej dla ludzi.

Zobacz też: To naprawdę jest takie proste? Trzaskowski mówi, dlaczego PiS ma 38 proc. poparcia, a PO 16

Jednak wizje byłej premier nie przekonały prowadzącej. - Ale zanim ta nowa Polska powstanie, trzeba spojrzeć na inny sondaż, w którym Grzegorz Schetyna wyprzedził Jarosława Kaczyńskiego w rankingu nieufności. Nie ufa liderowi PO 51 proc. wyborów, Mniejszym zaufaniem wśród Polaków cieszy się jedynie Antoni Macierewicz - zwróciła uwagę dziennikarka.

Nikt nie ufa Schetynie? To żaden argument

- Ale proszę mi wierzyć, dzisiaj to nie Schetyna jest problem dla Polski, tylko Kaczyński i jego ugrupowanie, które w sposób oczywisty zagrażają naszej wolności i demokracji. Dzisiaj personalia powinny zejść na drugi plan. Dzisiaj najważniejsza jest jedność i siła opozycji po to, żeby przekonać wyborców w zbliżających się wyborach samorządowych i parlamentarnych, że jest alternatywa dla PiS, który rozdaje na lewo i prawo - mówiła niczym niezrażona Ewa Kopacz. 

I wreszcie trzecia próba prowadzącej

- Ale przyzna pani, że na czele opozycji musi stać ktoś, komu się ufa. Każdy kolejny sondaż pokazuje, że Grzegorz Schetyna w oczach wyborców, ale i członków partii, nie jest postrzegany jako lider godny zaufania - zauważyła Warakomska.

- Obserwuję Grzegorza Schetynę i mogę powiedzie w swoim imieniu, że jest to osoba, która ciężko pracuje i jest zdeterminowana, żeby odsunąć PiS od władzy. Sam ciężko pracuje i jest w tym konsekwentny. Może już czas, żeby ugrupowanie zaczęło przekonywać do Grzegorza Schetyny, bo nie ma nic gorszego niż utarta opinia o kimś, kto tak naprawdę na tę opinię nie zasługuje. Takich ludzi należy wspierać, a nie ich dusić i tłamsić. Zagrożeniem dla polskiej wolności jest Kaczyński i jego ugrupowanie, a nie Schetyna - powtórzyła była premier.

- A może nie konsekwencja jest najważniejsza w tym przypadku, ale skuteczności - wtrąciła prowadząca. Ale Kopacz poza przyznaniem racji Dorocie Warakomskiej nie rozwinęła tematu.

Zobacz także
Komentarze (296)
Przepaść dzieli PO od PiS, Schetynie prawie nikt nie ufa... Kopacz: sondaże nie są najważniejsze
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 34 razy 20

  Ewa Kopacz położyła Platformę. Swoje dorzucił Grzesio Schetyna. Zwolennicy PO codziennie piszą na forach czego oczekują od tej partii - ale nikt tego nie czyta. Dlaczego ich nie wyrzucono z PO ? Bo kierują tą partią - bua ha ha ha ha ...

 • icek_goldman

  Oceniono 23 razy 17

  "Skupia się na odsunięciu Kaczyńskiego od władzy" a może skupiłby się na tym jak rozwiązać problemy społeczne i zaproponować nowy model lepszego państwa z niższymi podatkami i mniejszą ilością urzędników...

 • lazy_bones

  Oceniono 26 razy 14

  PO nie dotrwa do najbliższych wyborów. Dziennikarka o przepaści w sondażach, o zaufaniu społecznym do Schetyny niższym niż do Kaczyńskiego, a ta dalej jak potłuczona coś mamrocze o praworządności, podkreślając jak to Schetyna ciężko pracuje, żeby odsunąć PiS od władzy. Ci debile w PO nie rozumieją, że większość Polaków ma totalnie w dupie, kto żre z koryta, a publiczne mówienie o tym, że jedyne nad czym pracuje ich lider to odsunięcie PiSu od władzy tylko ich pogrąża i chyli ku totalnemu rozpadowi, czego średnio rozgarnięta p. Kopacz zdaje się nie dostrzegać. Do póki nie przedstawią sensownego programu, konkretnej strategii będącej lepszą i merytoryczną alternatywą do programu PiSu (bo ci przynajmniej jakiś mają), to dalej będą chodzić po studiach dziennikarskich opętani nienawiścią, zdziwieni marnymi wynikami w sondażach.

 • evergreen111

  Oceniono 16 razy 12

  Przywódca musi mieć charyzmę. A Schetyna ma jej tyle, co wołek zbożowy.

 • vader2010

  Oceniono 15 razy 9

  nic a nic nie urośniecie dopóki nie pogodzicie się z tym, że 80% ludzi w PL nie chce u nas śniadych ani czarnych uchodźców, a to będzie jeszcze przed długi czas podstawowe kryterium wyboru - możecie oczywiście iść pod prąd ale wtedy nie 18 a 8% w dniu wyborów...

 • alicel50

  Oceniono 12 razy 8

  Gdy słuchamy tej pani - to żal ściska. Już nie serce.

 • ewulka987

  Oceniono 26 razy 8

  Czas na odmłodzenie w szeregach PO. Pewne twarze i ich przeszła działalność tak po ludzku się przejadła. PO potrzeba młodszego i dynamicznego przywództwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy