Lis: Ta władza wraca do czasów PRL - jak zrobicie z siebie idiotów, to wtedy ewentualnie pogadamy

- Chciałbym, żeby ten protest młodych lekarzy trwał, jak najdłużej. Mam gigantyczny szacunek dla kompetencji i niezwykłej pracy, jaką wykonują ci młodzi lekarze - powiedział Tomasz Lis w Radiu TOK FM.

Tomasz Lis w godzinie komentatorów w Radiu TOK FM nie ukrywał swojej sympatii dla protestu lekarzy rezydentów. - Głupio się do tego przyznać, ale kibicując tym młodym lekarzom chciałbym, żeby ten protest trwał jak najdłużej. A to z tego względu, że nie pamiętam, kiedy w polskiej TV miałem w tak dużych ilościach młodych polskich inteligentów. Oni są fajni, ładni,  sympatyczni i jeszcze mówią do rzeczy - przyznał.

"Mam gigantyczny szacunek dla tych ludzi"

Redaktor naczelny "Newsweeka" przyznał, że jego poparcie dla protestu młodych medyków wynika z paru względów, także tych egoistycznych.

- Doszedłem do wieku, w którym powoli zaczynam się troszczyć o to, czy będą tu lekarze, którzy będą nas, seniorów obecnych i przyszłych, leczyć. Z korzyścią dla polskiej medycyny i niekorzyścią dla dziennikarstwa, oblałem w swoim czasie egzamin na medycynę. Dość intensywnie interesowałem się jakich wysiłków to wymaga, jak wygląda  specjalizacja I i II stopnia. Mam gigantyczny szacunek  dla kompetencji i niezwykłej pracy, która ci ludzi wykonują, czasami przez dekadę dłużej, a tak naprawdę zawsze - powiedział Lis w "Poranku Radia TOK FM".

Dziennikarz zwrócił uwagę na to, że to nie jest egoistyczny protest pod hasłem: wyrwać kasę, bo postulaty stawiane przez lekarzy, dotyczą całej służby zdrowia.

Całą sympatię wzmacnia niezwykły popis arogancji tej ekipy. Na początku strajku w Stoczni Gdańskiej też padło hasło, że będziemy z wami rozmawiać, jak wrócicie do pracy. Ta władza wraca do czasów komunistycznych. Jak zrobicie z siebie idiotów, dacie się oszukać, to wtedy ewentualnie pogadamy

- podsumował Lis.

Zobacz także
 • Spotkanie żołnierzy Wehrmachtu i Armii Czerwonej 20 września 1939 roku, na wschód od Brześcia Agresja ZSRR na Polskę 17 września 1939. Czy Polska była przygotowana na sowiecką inwazję?
 • Kora Jackowska w 1992 roku Kora spędziła w domu dziecka pięć lat. "Prowadziły go zakonnice, były dla nas w patologiczny sposób okrutne"
 • Air Show 2018 w Radomiu. Pokazy akrobacji i sprzętu [ZOBACZ ZDJĘCIA]
Komentarze (75)
Lis: Ta władza wraca do czasów PRL - jak zrobicie z siebie idiotów, to wtedy ewentualnie pogadamy
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 36 razy 24

  Ta władza wraca do czasów komunistycznych....
  ---
  nie wraca ale jest kwintesencją komuny, nie dziwota że tak dobrze się w niej odnajdują starzy PZPR-owcy - pogarda dla prawa, kontrola nad mediami, sterowanie gospodarka i życiem społeczeństwa z tylnego siedzenia prze 1szego sekretarza, promocja nieudaczników, rozdawanie nie swoich pieniędzy, walka z "prywaciarzami" i uwielbieni wielkich państwowych koncernów... no i służba zdrowia na poziomie afrykańskim - czego jeszcze trzeba więcej żeby ten "rzad" nazwać bolszewikami?

 • tilow3

  Oceniono 41 razy 21

  Broszka stwierdziła wyraźnie "pieniądze są, wystarczy przestać kraść" Pisowcy! do dzieła!

 • mirek76pl

  Oceniono 35 razy 17

  Rzadowi juz sie udalo zrobic z rezydentow idiotow. PiSowskie media wykorzystuja fakt przerwania protestu do niewybrednych komentarzy typu: "Najedli sie i teraz znowu moga glodowac".

 • cezar85

  Oceniono 30 razy 12

  priorytety muszą być

  najpierw rydzyk, kościół i pis'owskie świnie przy korycie

  dopiero potem ochłapy dla spieprzajdziadów

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 17 razy 9

  Komuna wraca, a z nią nagonki antyinteligenckie. Korzyść dla gejowego Jaruchy i bandy jego wazeliniarzy jest podwójna: gawiedź ma igrzyska pod hasłem "dokopać wykształciuchom", a ciemnym ludem łatwiej się rządzi.

 • kemor234

  Oceniono 25 razy 9

  Pis nie idzie w kierunku poprawy czegokolwiek, jednak za wszelką cenę stara się to ukryć (np Morawiecki i jego "opowiastki i wyliczenia). Liczy się jedynie kasa. Ogromna kasa dla "swoich". Jak przepadną w wyborach, to spokojnie przeżyją wieeeeele lat z dala od żłobu. I niech ktoś inny martwi się odbudową kraju.
  Natomiast jak wygrają wybory, albo co gorsza uzyskają większość konstytucyjną, to Polska stanie się ich folwarkiem. Na wieki wieków. Amen.

 • def11

  Oceniono 21 razy 7

  "Dobra zmiana" ma pieniądze by wysyłać ludzi z różańcami na granicę, a nie ma pieniędzy dla lekarzy którzy ich leczą ...W sumie jest w tym działaniu ukryta logika :)

 • Kris Kros

  Oceniono 19 razy 7

  Kasa dla rezydentów nie koniecznie wróci się w postaci głosów. Kalkulacja PiS jest prosta - sypniemy kasą, kupimy głosy. Jeśli przy sypaniu kasy nie ma pewności że kupujemy głosy, kasy nie ma.

 • japka_putina

  Oceniono 18 razy 6

  Komuniści też płacili lekarzom, jak cieciom na budowie, ale przynajmniej de facto pozwalali brać koperty. Teraz Bóg patrzy im na ręce, monitoring rejestruje, a Ziobro puszkuje. Pozornie mają przechlapane, ale...

  W sumie jest całkiem możliwe, że PiS działa na korzyść lekarzy. Taka beznadzieja musi spowodować, że zaczną uciekać. Jeśli dzięki takiej motywacji choćby 1/3 z nich wyjedzie do pracy za pieniądze, to ci którzy zostaną, za kilka lat będą zarabiali, jak prezesi pisowskich spółek. Pacjenci będą co prawda mieli przerąbane, mało kto dożyje do emerytury - ale przecież w ten sposób kolejny węzeł gordyjski, którego nawet przeciąć się nie da, sam się rozwiąże!

  Czy ktoś z totalnej opozycji kiedykolwiek wpadł na taki przewrotny, ale pod płaszczykiem debilizmu, genialny i dalekowzroczny pomysł? Tak więc być może na czele opozycji też należy postawić jakiegoś totalnego paranoika i do towarzystwa dodać mu stado bezmyślnych wazeliniarzy? Trzeba tylko jeszcze skopiować lub opracować zewnętrzny system sterowania, co nie będzie łatwe, bo Kreml takimi rzeczami się nie chwali, więc trzeba zaczynać od zera.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Polecamy