Kamiński: PiS ma z kim przegrać. Mam nadzieję, że ws. Warszawy opozycja wyciągnie wnioski

- Warto by było, żeby był wspólny kandydat na prezydenta Warszawy. Dla opozycji byłoby to nowe otwarcie - tak Michał Kamiński ocenił kandydaturę Rafała Trzaskowskiego, którą oficjalnie wystawiła PO, a którą natychmiast skrytykowała Nowoczesna.
Wróć do artykułu
Zobacz także
 • Patryk Jaki "Warszawa kojarzy się jako wyspa dla mafii". Jaki już ocenił kandydaturę Trzaskowskiego
 • Rafał Trzaskowski Rafał Trzaskowski kandydatem PO na prezydenta stolicy. "Nie można oddać Warszawy w ręce PiS"
 • Grzegorz Schetyna w 'Poranku Radia TOK FM' "Mam wszystkich zamknąć w pokoju i zgasić światło?" - Schetyna lekko zirytowany pytaniami o sondaże
Komentarze (110)
Kamiński: PiS ma z kim przegrać. Mam nadzieję, że ws. Warszawy opozycja wyciągnie wnioski
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 18 razy 12

  Tak czy inaczej Warszawiacy nie pozwolą by na każdym rogu stał z brązu Lech, pół miasta nieustannie ogrodzone w oczekiwaniu na przemieszczenie się Jarka który z poinstalowanych kołchoźników będzie im mówił jak żyć, jak mają żyć.

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 16 razy 10

  Myślałam, że posłanka Lubnauer jest mądrzejsza.
  "Jeżeli jako opozycja chcemy mieć realne szansę na zwycięstwo w Warszawie, musimy wybrać kogoś, kto na pewno nie będzie zaatakowany przez PiS".
  Nie ma na świecie takiego człowieka, który nie będąc kaczystą i nie będzie na pewno zaatakowany przez PiS.
  Katolicka prawica jest bez sensu. I koniec.

 • roll

  Oceniono 22 razy 10

  Rysiek Czarnecki już przestępuje z nogi na nogę.Charyzmatyczny ,mądry, inteligentny ,dobry mówca i nie będzie atakowany.Mógłby by być również imć Suski.Bardzo dobry kandydat.

 • mesik50

  Oceniono 10 razy 8

  Przecież te dwa samce - schetyna i petru - nie dogadają się nigdy. Na zasadzie - kandydat musi być wspólny, ale z naszej partii.

 • kazek100

  Oceniono 14 razy 8

  "Jeżeli jako opozycja chcemy mieć realne szansę na zwycięstwo w Warszawie, musimy wybrać kogoś, kto na pewno nie będzie zaatakowany przez PiS - powiedziała Lubnauer."
  No, tu trochę odleciała. Lubię ją, ale przecież wszyscy wiemy, że każdy kandydat opozycji będzie przez pis opluty w najbardziej chamski, typowy dla tych ludzi sposób. Naiwna.

 • alexcomp

  Oceniono 15 razy 7

  No cóż, im więcej się żrecie, tym lepiej dla pisdzielców. Myślę, że tego prawdziwego kandydata, który może zagrozić PIS jeszcze nie znacie.

 • def11

  Oceniono 13 razy 7

  Siłą rzeczy wspólny kandydat opozycji w II turze.. To w I powinno dać mniej głosów na prawego i sprawiedliwego inaczej...

  p.s.
  <<..musimy wybrać kogoś, kto na pewno nie będzie zaatakowany przez PiS >>

  nie ma takiego, każdy jest winny, nawet jakby żyła i wystartowała Matka Teresa to PiS oskarżyłby ją o chęć wyłudzenia pincet+..

 • tlen69

  Oceniono 10 razy 6

  Pan R.Trzaskowski to dobry kandydat na Prezydenta Warszawy.
  Pamiętajmy o tym, co aktualnie dzieje się złego z totalnym atakiem PiS.
  Warszawa była zburzona i zniszczona prawie w 90%. Należało zadbać o reparacje ze wojenne szkody. Cała Polska - Polacy odbudowywali ją z gruzów, opłacając składki i wpłacając datki. Odbudowana Warszawa jest wspólna.
  PRL -owski bajzel został "skopiowany" przez obecnych polityków ? Czy PiS i P.Jaki działa zgodnie z prawem, czy "robi show polityczne" ???!!!
  Zgodnie z prawem właścicielem jest ten, który posiadał/zarządzał określoną nieruchomością i ma dokumenty , że to jest Jego własność.
  Obowiązkiem właściciela jest zarządzanie nieruchomością (udowodnienie prób itp) i płacenie podatków, mimo np. wadliwości ustawy ?
  Kto z ubiegających się o nieruchomości w Warszawie i innych miastach płacił i udowodnił, że zarządzał/próbował i regulował podatki od nieruchomości ?
  W razie projektu ustawy reprywatyzacyjnej należy brać i to pod uwagę. Po tym należy ustalić formy i wysokość odszkodowania, w zależności od (płacenia podatku) możliwości budżetu( od 10%-20%) lub inne rozwiązania ?
  Dzika reprywatyzacja, jak gangrena zaatakowała niektórych prawników, urzędników, sędziów, bo nie było PRAWA - TRANSPARENTNEJ USTAWY REPRYWATYZACYJNEJ. Domagaliśmy się o takie regulacje !
  Brak niezwłocznej nowej ustawy (ustaw) i innych regulacji zaraz po 1989 r. zgotował Polakom TEN GORZKI LOS. Krzywdząca jest "dzika reprywatyzacja. Krzywdzące jest to, że winni są wszyscy byli i obecny Prezydent, politycy różnych opcji partyjnych i ugrupowań, którzy nie dokonali podstawowego obowiązku uregulowania krzywd lokatorów, właścicieli lub spadkobierców (niektórzy z nich nabywali uprawnienia wskutek "karygodnych malwersacji ? skup roszczeń i innych przekrętów ???) sprawy reprywatyzacji i reparacji wojennych ustawami po 1989 roku.

 • saksalainen

  Oceniono 9 razy 5

  Jedynym człowiekiem opozycji, który nie jest atakowany przez PiS (facet nie jest powiązany z żadną partią z Sejmu, a do tego tak uczciwy że mimo najlepszych chęci nie da się mu nic zarzucić), jest Robert Biedroń. Ale on nie zostanie prezydentem Warszawy, bo jest prezydentem Słupska.

  Trzaskowski nie jest złym kandydatem, ale trzeba było to najpierw uzgodnić, na pewno dałoby się zrobić jakiś deal w stylu, Trzaskowski w Warszawie, a w którymś innym wielkim mieście Platforma popiera kandydata Nowoczesnej.

 • mirek76pl

  Oceniono 7 razy 5

  "Jeżeli jako opozycja chcemy mieć realne szansę na zwycięstwo w Warszawie, musimy wybrać kogoś, kto na pewno nie będzie zaatakowany przez PiS - powiedziała Lubnauer.

  Zeby miec ta pewnosc, opozycja musi wybrac ojca Rydzyka.

 • maruda.marudna

  Oceniono 13 razy 5

  Rafał Trzaskowski to świetny kandydat. Dobrze by było, aby poparła go jeszcze Hanna Gronkiewicz Waltz w mediach. Wtedy zwycięstwo Rafała w I turze murowane.

 • dave1919

  Oceniono 6 razy 4

  Nowoczesna forsowała Rabieja jako swojego kandydata OD DAWNA !! i to publicznie .
  a teraz roni krokodyle łzy
  co za obłuda

 • wj_2000

  Oceniono 6 razy 4

  W wyborach na prezydenta gdzie nie ma progów "rozsypanie" glosów niechętnych PiS owi o niczym nie przesądza. Jesli PiS owiec mialby zdobyc ponad 50% to i tak zdobędzie.
  Jesli jednak suma antypisowskich glosów jest większa od 50%, to musi byc druga tura i -siłą rzeczy do drugiej tury wejdzie "antypisowiec" o największym poparciu. A wtedy, co oczywiste, antypisowcy solidarnie tego wlasnie poprą.
  Przykladowo, ja poparlem GW dopiero w finale, w pierwszej turze poparlem Marka Borowskiego.
  Wybory to tez okazja, by się "policzyc".
  Jedna lista jest koniecznoscia w wyborach parlamentarnych, bo one, choc z nazwy proporcjonalne w rzeczywistosci takie nie są.

 • strykasia

  Oceniono 6 razy 4

  a czemu Kamińskiemu nie podoba się Rafał Trzaskowski?

 • zarator

  Oceniono 3 razy 3

  O Boże ta prawica... Kandydat nie z PiS,którego PiS nie zaatakuje nie istnieje .Nowoczesna wciąz jest za slaba partią, zeby rządzić w Warszawie, więc jeżeli wystawią swojego kadydata, to głosy sie rozmyją i prezydentem zostanie, ten, któremu wyborcza zrobiła prezent w postaci artykułu z zarzutem, że nie mieszkał w wilii w Wilanowie, czyli Jaki. Kłóćcie się dalej ... Trzeba chyba na lewice głosować...Marzę, żeby Nowacka z Razem stworzyli jakąs alternatywę, ale bez komunistycznych ciągotek, ze nie ma liderów i jest odpowiedzialnośc zbiorowa... .Prawicy mam powyżej siebie... .Trzaskowskiego trochę szkoda. Przydalby sie do rządzenia państwem.

 • onduma

  Oceniono 17 razy 3

  Kaminski, Kaminski ?Czy to ten co wozil do Pinocheta, lubujacego sie szczegolnie w torturowaniu nagich kobiet, wizerunek Matki Boskiej ? Nie mam ani zaufania ani szacunku do ludzi, ktorzty nie rozumieja, ze rola USa i CIA w Ameryce Lacinskiej byla jeszcze gorsza niz rola ZSRR w Polsce i demoludach.

 • dert4

  Oceniono 11 razy 3

  jak nowoczesny Rysiu dogada się z Jarkiem i zawiąże koalicję,
  to Grzesiowi czapka spadnie !

 • klara551

  Oceniono 2 razy 2

  Szanowna nowoczesno/ponoć/ grzechem pierworodnym jest obarczone nawet niemowlę które przed chwilą się urodziło.Nie ma kandydata któremu PiS da spokój i nie będzie pisić. Nowoczesno pamiętaj,że wiązkę patyków trudniej złamać niż pojedynczy patyk.Wy już jesteście przeciwko Trzaskowskiemu, a pisicie o koalicji w opozycji. Na taką reakcję czekał prezespan ze swoim opolskim słoikiem Jakim. Wy podskakujecie a pisięta się cieszą. Macie lepszą kandydaturę?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy