Waszczykowski o zakazie wjazdu dla Ukraińców: Lista jest za krótka, co pokazuje naszą wyrozumiałość

Witold Waszczykowski

Witold Waszczykowski (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

Szef MSZ Witold Waszczykowski wypowiedział się na temat zakazu wjazdu do Polski za "skrajnie antypolskie poglądy". - Lista osób jest za krótka, co demonstruje naszą wyrozumiałość względem strony ukraińskiej - powiedział "Dziennikowi Gazecie Prawnej".

"Dziennik Gazeta Prawna" informował, że polski MSZ pozbawił szefa ukraińskiego IPN Wołodymyra Wjatrowycza prawa wjazdu do Polski. Ukraiński minister spraw zagranicznych Pawło Klimkin oznajmił, że będzie bronić objętego zakazem Wjatrowycza. Zaznaczył, że stosunki między Polską i Ukrainą powinny być oparte na pojednaniu, a nie na dominacji.

W wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" minister Waszczykowski nie chciał zdradzić kto znajduje się na liście zakazu wjazdu i czy rzeczywiście jest to szef ukraińskiego IPN. - Nie wypowiadamy się ani na temat tego, kto, ani ile osób, ani jakiego obszaru dotyczy zakaz - powiedział szef polskiej dyplomacji.

- W tej chwili uruchamiamy procedury, które nie dopuszczą ludzi, którzy zachowują skrajnie antypolskie stanowisko, do przyjazdu do Polski - powiedział niedawno w TVP minister Witold Waszczykowski. "Dziennik Gazeta Prawna" dopytywał o podstawę prawną niewpuszczania osób z listy do Polski. Minister zapewniał, że osoba z listy "propaguje wartości głęboko antyhumanitarne, antyeuropejskie".

Zapytany o to, jak długa jest lista, odpowiedział: - Za krótka, co demonstruje naszą daleko idącą wyrozumiałość względem strony ukraińskiej i determinację w poszukiwanie dróg postępu w kontaktach wzajemnych. -

Parafianowicz: Waszczykowski uwielbia retorykę antyukraińską, odwiedza Lwów, jak delegat województwo

Zobacz także
 • Radosław Sikorski Sikorski: Udało się potwierdzić najgorsze stereotypy o Polsce, jako kraju tępych antysemitów
 • Święto Niepodległości 11 listopada. Przemówienie Prezydenta Andrzeja Dudy. Po przemówieniu Dudy: "Ktoś z Kancelarii Prezydenta nie powinien dostać premii"
 • Marsz Świętości Życia w Warszawie Ordo Iuris chce ścigać za turystykę aborcyjną. Siedlecka: Może PiS zatrudni detektywa Rutkowskiego?
Komentarze (72)
Witold Waszczykowski: lista zakazu wjazdu do Polski demonstruje wyrozumiałość wobec Ukrainy
Zaloguj się
 • 99venus

  Oceniono 16 razy 6

  Stwierdzam z ubolewaniem,że za co się ten rząd nieudaczników weźmie to zawsze wszystko spieprzy.

 • marudna.maruda

  Oceniono 16 razy 6

  "Minister zapewniał, że osoba z listy "propaguje wartości głęboko antyhumanitarne, antyeuropejskie"."- tak jak maszerujący w pochodzie 11 listopada z wiadomymi hasłami? Czy może jednak wobec naszych pobłogosławionych na Jasnej Górze inne standardy obowiązują i mogą sobie pozwalać jako jedyni słusznie Polacy i katolicy?
  Jeszcze chwila, i wszyscy rozumni cudzoziemcy będą nasz kraj omijać wielkim łukiem, żeby się z tą katolicką miłością nie zetknąć i zębów nie stracić.

 • ziomekp.1

  Oceniono 27 razy 5

  Naszły mnie dwie myśli:
  1. Rosja, Katyń -- Rosjanie trzy razy powiedzieli "przepraszam", Katyń czy Miednoje to bardzo zadbane miejsca, Ministerstwo Kultury Federacji Rosyjskiej przeznacza rok w rok kilkaset tysięcy euro na utrzymanie owych miejsc, Rosjanie nie mieli problemu z dystrybucją i pokazaniem "Katynia" Wajdy w prim timie, amen.
  2. Ukraina, Wołyń -- miejsc pamięci brak, za każdym razem polscy archeologowie muszą żebrać o zgodę na wbicie łopaty, nie ma mowy aby upadlina dołożyła choćby hrywnę do drewnianego krzyża i na postawienie takowego za każdym razem trzeba błagać odpowiednie czynniki, film "Wołyń" był zakazany a aktorzy ukraińscy w nim grający byli poddani ostracyzmowi.
  Nadstawiajmy dalej dup.sko aby Chazar mógł nas dymać.

 • e50504

  Oceniono 19 razy 5

  "Sława Ukrainie, hierojam sława!"

  Jarosław Kaczyński
  Euromajdan, 2014 r.

 • hunter54

  Oceniono 12 razy 4

  Roman Szuchewycz , dowódca UPA, oświadczył w swoim rozkazie z 25
  lutego 1944 r .: "Z uwagi na sukces sił sowieckich konieczne jest
  przyspieszenie likwidacji Polaków, muszą one być całkowicie wymazane, ich
  wsie spalone ... polska ludność musi zostać zniszczona ".
  Polecenie komendanta UPA z 6 kwietnia 1944 r. Brzmiało: "Bezlitośnie
  walczcie z nimi [Polakami] Nikt nie może być oszczędzony, nawet w
  przypadku małżeństw mieszanych

 • hunter54

  Oceniono 12 razy 4

  Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów OUN-UPA- Bandery podzielały
  faszystowskie atrybuty
  antyliberalizmu, antykonserwatyzmu i antykomunizmu, zbrojnej partii,
  totalitaryzmu, antysemityzmu, Führerprinzip- zasadę wodzostwa i przyjęcia
  faszystowskich pozdrowień
  . Jego przywódcy z entuzjazmem podkreślali Hitlera i
  Ribbentropa, i podzielali nazistowski Weltanschauung-światopogląd i
  zaangażowanie w faszystowską Nową Europę. - historyk Anders Rudling

 • hunter54

  Oceniono 13 razy 3

  Ukraińcy muszą się pokajać i osądzić tych zbrodniarzy co jeszcze żyją za straszne zbrodnie UPA-B Bandery w Wołyniu i Galicji na Polakach.

 • octopusdei

  Oceniono 15 razy 3

  Ciekawe, że cała ta lewacka banda skłonna się dopatrywać faszyzmu w każdym śmietniku i lodówce zupełnie nie zwraca uwagi na ewidentnie nazistowskie odniesienia na Ukrainie. parady w mundurach SS, nazistowscy bohaterowie, mordercy tysięcy Żydów, Polaków i przedstawicieli innych narodowości, funkcjonariusze obozów koncentracyjnych, nazistowscy kolaboranci, jednostki wojskowe z nazistowskimi emblematami. To wszystko funkcjonuje w najlepsze na Ukrainie, to wszystko chcemy widzieć w UE i w NATO, tego broni Polska mówiąc, że jest adwokatem Ukrainy w świecie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy