"Newsweek" o Macierewiczu. "Nikomu nie ufa. Ochrona jest większa niż u prezydenta"

- Cena, jaką płacimy za Macierewicza, jest duża, a korzyści niewspółmiernie małe - mówił anonimowy polityk PiS w obszernej sylwetce ministra obrony narodowej przygotowanej przez "Newsweek".

"Newsweek" opublikował sylwetkę Antoniego Macierewicza, w której pokazuje kulisy jego działań oraz stan polskiego wojska. Według źródeł artykułu, działania ministra są destrukcyjne dla polskiego wojska, a polityczny grunt pali się pod jego nogami.

Jednym z cytowanych jest anonimowy polityk PiS. Według niego, Antoni Macierewicz ma "obsesję sprawdzania wszystkiego". - Nikomu nie ufa. Uważa, że ktoś na niego czyha - powiedział "Newsweekowi". Opowiadał, że minister zarządził przebudowę bunkra w budynku, w którym urzęduje, ponieważ "uważa, że budynek jest zbyt blisko rosyjskiej ambasady".

W artykule czytamy też, że podczas imprez Macierewicz jest otoczony większą ochroną niż prezydent Andrzej Duda. Nie brakuje kontroli pomieszczeń, samolotów i samochodów.

Cytowana przez tygodnik osoba związana z jednostką GROM powiedziała, że Antoni Macierewicz intensywnie wspiera żandarmerię. To właśnie Oddział Specjalny tej jednostki chroni ministra. W sylwetce znalazły się podobne doniesienia ze strony polityka PiS. - Żeby pokazać im, że lojalność popłaca, żandarmi dostali takie dodatki, że zarabiali tak jak GROM - powiedział tygodnikowi. - Mają teraz takie zabawki, że nawet policji, która na co dzień zajmuje się śledztwami i pracą operacyjną, opadły szczęki - dodał.

Podkomisja ministra Macierewicza ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego z 10 kwietnia 2010 r. sypie się od samego początku swojego istnienia. Eksperci odchodzą, a doniesieniom podkomisji smoleńskiej MON i tezom wygłaszanym przez ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza wielokrotnie zaprzeczał m.in. były przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych dr Maciej Lasek.

Według "Newsweeka" pozycja Antoniego Macierewicza jest zagrożona. Cytowane w sylwetce źródła twierdzą, że coraz większe wątpliwości ma wobec niego sam Jarosław Kaczyński. W przytaczanej wypowiedzi anonimowy polityk PiS rozważa kto mógłby zająć miejsce ministra Macierewicza. W planowanej rekonstrukcji rządu jego nazwisko pada bardzo często.

"Macierewicz jako minister obrony, to spełnienie marzeń Kremla"

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (172)
"Newsweek" o działaniach Antoniego Macierewicza.
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 31 razy 27

  Pilnuje się chłopina, wie dla kogo pracuje, a tam się nie pie... w tańcu.

 • vomitorium1

  Oceniono 28 razy 26

  "Nikomu nie ufa. Uważa, że ktoś na niego czyha ... "
  pewnie
  słyszy głosy
  które mu to mówią

 • pysio62

  Oceniono 27 razy 21

  Macierewicz wczesniej zdekonspirowal polskich agentow za granica, a teraz niszczy polska armie i najlepsza czesc jej kadry dowodczej. Dlaczego i w czyim interesie robi to Macierewicz?

 • jes-ter

  Oceniono 18 razy 18

  Chyba zamierza się na końcu bronić w tym bunkrze przed odebraniem teki.

 • cezar85

  Oceniono 18 razy 16

  Paranoja i Schizofrenia

 • c.t.k

  Oceniono 16 razy 14

  Za czasów PRL,dla skompromitowanych działaczy było stanowisko ambasadora w Ułan Bator,teraz doszedł jeszcze San Escobar

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX