"W PiS powstał duży ferment. Sytuacja jest dynamiczna" - komentarz ekspertki TOK FM

Premier rządu PiS Beata Szydło i jej partyjny zwierzchnik prezes Jarosław Kaczyński wychodzą z posiedzenia, na którym Sejm rozpatruje wniosek Platformy Obywatelskiej o odwołanie premier Beaty Szydło oraz jej gabinetu i powołanie Grzegorza Schetyny na stanowisko premiera. 53 posiedzenie Sejmu VIII Kadencji, Warszawa, 7 grudnia 2017

Premier rządu PiS Beata Szydło i jej partyjny zwierzchnik prezes Jarosław Kaczyński wychodzą z posiedzenia, na którym Sejm rozpatruje wniosek Platformy Obywatelskiej o odwołanie premier Beaty Szydło oraz jej gabinetu i powołanie Grzegorza Schetyny na... (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Co zmieni się, jeśli Beatę Szydło zastąpi Mateusz Morawiecki? - Zmieni się tylko płeć premiera. Rzeczywistą odmianą byłoby wzięcie sterów państwa przed Kaczyńskiego - uważa Karolina Lewicka. Szydło wygrała głosowanie w sprawie wotum nieufności. Ale wg dziennikarki TOK FM, premier będzie musiała pożegnać się ze stanowiskiem.

Trwający od ponad miesiąca serial pt. rekonstrukcja rządu nie kończy się. Odpowiedzi na najważniejsze pytanie - kto będzie nowym premierem? -  nie znamy. Wydarzenia nabrały tempa rano, kiedy prezydent Duda poinformował, że spotka się z premier Szydło i prezesem Kaczyńskim.

"Wydamy komunikat. Mazurek kluczy, ale wskazuje trop">>>

Ale po spotkaniu żaden z uczestników rozmów nie zabrał głosu.  - Pan prezydent wyraził oczekiwanie, żeby temat rekonstrukcji został zamknięty tak szybko, jak to jest możliwe - powiedział dziennikarzom rzecznik prezydenta - Krzysztof Łapiński.

Los Beaty Szydło wydaje się przesądzony. Po tych wielotygodniowych upokorzeniach, których doznała od klubu, partii i prezesa Jarosława Kaczyńskiego, jej wizerunek został doszczętnie zniszczony

- komentowała Karolina Lewicka.

"Homo novus" czy prezes?

Rozstrzygające mogą być posiedzenia władz PiS i klubu parlamentarnego, zaplanowane na popołudnie i wieczór.

Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Widać, że w PiS jest duży ferment. Wiemy, że powstał duży opór przeciwko kandydaturze Mateusza Morawieckiego. To w PiS homo novus, człowiek z zewnątrz. To nie ten człowiek, który szedł przez pustynię z prezesem w chudych latach

- podkreśliła Lewicka w rozmowie z Mikołajem Lizutem.

Zdaniem dziennikarki TOK FM, ewentualna wymiana Beaty Szydło na Mateusza Morawieckiego niewiele zmieni. - Zmieni się tylko płeć premiera. Rzeczywistą zmianą byłoby wzięcie sterów państwa przed Jarosława Kaczyńskiego.Choć na pewno nominacja Morawieckiego będzie nowym otwarciem. Jak zareaguje elektorat PiS? Czy Morawiecki będzie rekonstruował rząd? Czy jedyną zmianą będzie to, że to on zastąpi Szydło?

Ten epizod w karierze Morawieckiego jest jak klątwa. "Tym łatwo można podburzyć elektorat">>>

"Trump ma problemy i postanowił zalicytować bardzo wysoko. Skutki mogą być ogromne"

Zobacz także
 • Andrzej Duda i Beata Szydło Siemoniak zaskoczony w Poranku TOK FM. "Wotum nieufności w Sejmie, a premier ma być u prezydenta"
 • Anna Streżyńska zostanie ministrem cyfryzacji "Gdy rząd PiS stchórzył, ona jedna została". Zdjęcie z sejmu mówi więcej niż tysiąc słów
 • Były minister finansów Jacek Rostowski Rostowski w mocnych słowach o "wielkim projekcie PiS". "To widać we wszystkich działaniach"
Komentarze (25)
"W PiS powstał duży ferment. Sytuacja jest dynamiczna" - komentarz ekspertki TOK FM
Zaloguj się
 • adamofsky

  Oceniono 12 razy 10

  Zastanawianie się czy to Szydło, czy Kaczyński czy Morawiecki będzie premierem jest zajęciem dla debili. Chodzi o to żeby zasłonić to co się dzieje w parlamencie.

 • justas32

  Oceniono 9 razy 9

  O, jak ich w wyborach Naród kopnie w tyłek - to nawet Prezes się nie ostanie ...

 • justas32

  Oceniono 9 razy 9

  A kogo obchodzi jakaś Szydło? Przecież wszyscy (poza nią) wiedzieli że jest tylko tymczasową marionetką ...

 • justas32

  Oceniono 8 razy 8

  W PIS duży ferment ? To będzie u nas śmierdziało jeszcze gorzej niż dotąd ...

 • pozwlkp

  Oceniono 8 razy 8

  A mąciciel prezes miesza w kotle pisowskim - tylko po co o tym ciągle pisać ?
  Czy to coś zmieni?

 • Beata Pisda

  Oceniono 4 razy 4

  bogiem a prawdą xuja mnie interesuje kto zostanie premierem pisowskiego nie-rzadu.

 • tomtg123

  Oceniono 4 razy 4

  "Duży ferment" to jest w PiS od zawsze - Kaczyński wygląda jak wielki gąsior wina z buraków i brukwi i takich jak on jest tam więcej....

 • qawsedrftg

  Oceniono 4 razy 4

  Zastanawiające jest tylko, jak to możliwe że Balbinosław dopiero po dwóch latach odłożył "Atlas kotów" i zaczął mącić? Tego najwybitniejsi kaczolodzy nie potrafią objaśnić.

 • mapi7

  Oceniono 6 razy 4

  Ta awantura o Szydło, to zasłona dymna PiSu na zawłaszczanie sądów ! Ale gdyby pisludzie mieli się wzajemnie "powyrzynać", to nie mam nic przeciwko temu!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy