Oto powód odsunięcia Szydło? "Za bardzo urosła w sondażach. Wyprzedza popularnością prezesa"

Beata Szydło

Beata Szydło (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

- Ten spektakl jest męczący najbardziej dla pani premier, która była dziś w bardzo słabej formie. Żyje w ciągłym napięciu, czy następny dzień, to jest jej ostatni dzień bycia premierem - mówił w Wywiadzie Politycznym szef PSL Władysław Kosiniak- Kamysz.

PiS Beata Szydło złożyła na ręce Komitetu Politycznego PiS dymisję. Nowym premierem zostanie Mateusz Morawiecki. Wcześniej, o powodach odsunięcia Beaty Szydło od władzy mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.

Wśród osób, które miałyby zająć stanowisko premier Szydło, najczęściej wymieniany był  minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Padło też nazwisko prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego.

- Beata Szydło była twarzą kampanii Andrzeja Dudy i wygrała. Jako premier, doprowadziła PiS do wieloprocentowego poparcia, a teraz mówi jej się w brzydki sposób "dziękujemy"? - pytała Karolina Lewicka. - Dla zwolenników PiS to niezrozumiałe, myślę, że problem mają też posłowie, którzy współpracowali na sukces partii. Przez osiem lat jeździli po Polsce by wygrać. I kto ma być twarzą tego zwycięstwa? A może premier Szydło za bardzo urosła w sondażach? Wyprzedza popularnością prezesa PiS - zauważył szef PSL. 

Morawiecki czy Kaczyński

Ostatnie doniesienia mówią o tym, że fotel szefa rządu miałby przejąć obecny wicepremier Mateusz Morawiecki. Jego kandydaturę miał zasugerować w poniedziałek na zamkniętym spotkaniu na Nowogrodzkiej prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Byłby dobrze widziany w Brukseli, przyciągnąłby inwestorów. Myślę, że z tego powodu prezes PiS mógłby postawić na premiera gospodarczego - powiedział szef PSL. Władysław Kosianiak Kamysz przyznał też, że jeżeli wybór padnie na Morawieckiego, to obawia się o to jak będą traktowane sprawy jego elektoratu.

- Naturalnym i najlepszym kandydatem na premiera jest Jarosław Kaczyński - mówią posłowie, którzy buntują się przeciw Morawieckiemu. Przeszli z Kaczyńskim przez chude lata, doszli do wielkiej władzy - zauważyła Karolina Lewicka. - Z tym też się trzeba zgodzić. Jeżeli jest lider zwycięskiej partii, to niech bierze pełną odpowiedzialność za to, co się dzieje. To byłoby ułożenie wszystkiego na swoim miejscu - powiedział - Kosiniak-Kamysz.

Cała rozmowa w podkaście:

Sejm odrzucił w czwartek wniosek PO o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu. W uzasadnieniu Platforma zarzucała rządowi, m.in. szefowi MSWiA Mariuszowi Błaszczakowi i odpowiedzialnemu za nadzór na służbami specjalnymi ministrowi koordynatorowi Mariuszowi Błaszczakowi, że nie zrobili nic, by zapobiec "propagowaniu faszyzmu" podczas marszów 11 listopada, a policja zamiast "neofaszystów i bandytów", zatrzymywała ofiary ich ataków. Wniosek PO premier Szydło oceniła jako "stek kłamstw i oszczerstw". Po sejmowej debacie udała się na Nowogrodzką, gdzie mieści się siedziba PiS.

"Kto może być premierem stulecia? Tylko Kaczyński"

Zobacz także
 • Minister obrony w rządzie PiS Antoni Macierewicz "Macierewicz boi się pójść do sądu, bo nic nie ma". Siemoniak o oskarżeniach wobec generałów
 • Obraźliwy tweet Sikorskiego O jeden tweet za daleko. Tak oto Radosław Sikorski przejął retorykę Krystyny Pawłowicz
 • Premier rządu PiS Beata Szydło i jej partyjny zwierzchnik prezes Jarosław Kaczyński wychodzą z posiedzenia, na którym Sejm rozpatruje wniosek Platformy Obywatelskiej o odwołanie premier Beaty Szydło oraz jej gabinetu i powołanie Grzegorza Schetyny na stanowisko premiera. 53 posiedzenie Sejmu VIII Kadencji, Warszawa, 7 grudnia 2017 "W PiS powstał duży ferment. Sytuacja jest dynamiczna" - komentarz ekspertki TOK FM
Komentarze (65)
Oto powód odsunięcia Szydło? "Za bardzo urosła w sondażach. Wyprzedza popularnością prezesa"
Zaloguj się
 • remoteisland

  Oceniono 19 razy 15

  Co za różnica czy szydło czy bydło, czy maciora czy knur?
  A że urosła w sondażach - kiedyś Marcinkiewicz też urósł. Tylko, że on miał odrobinę honoru i przynajmniej próbował pokazać, że jest kimś a nie był tylko podpinka pod broszkę.

 • cezar85

  Oceniono 16 razy 12

  Brocha oburzona wotum nieufności opozycji

  ale wotum nieufności przestraszonego prezesa, nazywa jego mądrością

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 18 razy 12

  Bardzo dobrze. Wcale mi jej nie żal.

 • xsawer

  Oceniono 10 razy 8

  I po co ci to babo było?
  Byłaś panią wójt, a to coś, a teraz jesteś pośmiewiskiem gminy i całej Polski.

 • Oceniono 10 razy 8

  Nie żal mi rządzącej partii, która niszczy Polskę
  Kaczkę powinni wywieźć na taczce, a resztę wysłać w kosmos, niech nie szkodzą

 • antoszek22

  Oceniono 8 razy 6

  1 listopada ktoś zrobił jej zdjęcie ze świeczką .

  usłużny sygnalista doniósł zdjęcie polskiemu prezesowi
  nie było wyboru suweren by tego nie zrozumiał

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 8 razy 6

  Kaczyński wie, że w przyszłym roku przyjdzie załamanie gospodarki światowej, Tak jak w 2009. Wtedy uciekł i chciał kryzysem zatopić PO (nie wyszło-poradzili sobie najlepiej w Europie), teraz już tego błedu nie popełni, więc na pierwszą linię wsadza gościa, który według niego zna się na gospodarce.
  No właśnie - według niego. ;) Biada Polsce.

 • dante_waw

  Oceniono 9 razy 5

  Przychodzi baba do lekarza z broszka... lekarz sie pyta co Pani dolega???... a broszka, cos mi sie do dupy przykleilo ... to by bylo na tyle o "rosnieciu" Beci w sondarzach i jej podmiotowosci w polityce...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy