Zamieszanie wokół nominacji Macierewicza. Mazurek dementuje własne słowa

Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz (Fot. Jan Rusek / Agencja Gazeta)

Beata Mazurek dementuje swoje własne słowa, dotyczące nominacji Antoniego Macierewicza na szefa podkomisji smoleńskiej. Rzeczniczka PiS twierdzi że oficjalna informacja o nominacji, przekazana przez resort obrony została wycofana - ale samo ministerstwo w rozmowie z reporterką TOK FM zapewnia, że komunikatu nie wycofuje.

- Ewidentnie w partii rządzącej czegoś nie uzgodniono - tak Karolina Lewicka, reporterka sejmowa TOK FM, komentuje zamieszanie wokół komunikatu MON powołującego Antoniego Macierewicza na szefa podkomisji smoleńskiej. 


Jak podkreślił cytowany w komunikacie sam minister Mariusz Błaszczak: "Antoni Macierewicz gwarantuje to, że okoliczności największej tragedii w dziejach powojennej Polski zostaną wyjaśnione". Posłowie PiS, jak choćby Wojciech Skurkiewicz, decyzję zdążyli pochwalić.

Komunikat był, ale go już nie ma

Tymczasem chwilę później do dziennikarzy wyszła rzeczniczka PiS, Beata Mazurek i oznajmiła, że komunikat był, ale już go na stronach MON nie ma, więc nieprawdą jest, że Macierewicz szefem podkomisji został.

- To nie jest do końca jest tak jak państwo przedstawiacie, czy jaki był komunikat, i jeżeli ten komunikat zostanie powtórzony, to ustami ministra Błaszczaka i jego rzecznika - komentowała dla TOK FM rzeczniczka PiS, Beata Mazurek.

Chodzi o komunikat przesłanym przez Centrum Operacyjne MON informował, że Mariusz Błaszczak, nowy minister obrony narodowej, powołał Antoniego Macierewicza na stanowisko przewodniczącego Podkomisji do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego z 10.04.2010 r. w Smoleńsku.

Komunikat wrócił

Tyle tylko, że i owszem - komunikat o nominacji zniknął ze stron MON, by o 14:40 na nią powrócić. Lewicka rozmawiała też z Biurem Prasowym resortu obrony, które przekazało jej, że nie wie, dlaczego Beata Mazurek powiedziała to, co powiedziała. I że decyzja o nominacji Macierewicza pozostaje w mocy. Chwilę później Beata Mazurek zdementowała swoje własne słowa.

Zobacz także
 • Aleksander Kwaśniewski: Być może pójdzie ostry atak na niezależne media
 • Kuba Klawiter i Karol Jurga w studio tokfm.pl Hulajnogi do wynajęcia w Polsce: ile to kosztuje, jak i gdzie to działa? "Szeruj to"
 • Strajk pracowników LOT. Odwołane loty i dyscyplinarne zwolnienie 67 osób
Komentarze (61)
Zamieszanie wokół nominacji Macierewicza. Mazurek dementuje własne słowa
Zaloguj się
 • antoszek22

  Oceniono 38 razy 38

  Ta ożywiona dyskusja wokół Androniego Zamachowicza spowodowana jest tym, że Elon Musk zaproponował Macierewiczowi dowodzenie lotem na Marsa.
  Dzieki kontaktom Berczyńskiego i Biniędy a szczególnie Franka Taylora jego sława dotarła do USA.
  Na razie cała sprawa jest utrzymywana w ścisłej tajemnicy.
  Muska przekonały do tego osiągnięcia podkomisji Androniego a szczególnie ten fragment raportu z którego wynika że po drobiazgowej analizie drzwi leżących w hangarze Smoleńsku siedząc na drewnianym krzesle obitym zwykłym welurem w kwiatki, do tego ruszając się z Warszawy tylko na wyraźne problemy finansowe Grzyba z Torunia, zdołał odkryć mikrowybuchy na skrzydłach i slotach samolotu, który rozbił się w Smoleńsku osiem lat temu .
  Musk liczy, że ten szczególny dar Androniego polegający na umiejętnosci pokonywania czasu i przestrzeni da mozliwość wymiany informacji w razie gdyby wysiadła zwykła łączność radiowa .
  Ostatnia tajna misja rakiety Muska w rzeczywistości miała potwierdzić wybitne zdoloności Androniego Zamachowicza .
  I zakończyła sie pełnym sukcesem czego wyrazem było osobiste zaproszenie wystosowane dla Androniego ze sztabu armii USA przez Richarda Harpo Thorndyke'a czterogwiazdkowego generała i jednocześnie wybitnego profesora psychiatrii i telepatii z Harvardu.

  Amerykański wywiad chce mieć po prostu Androniego wyłacznie dla siebie
  bo boją sie że go przechwycą Rosjanie .

  polski prezes chce wynegocjować z Amerykanami najlepszą cenę za jego sprzedaż .

  Podobno chodzi też o tego technika budowlanego, który z racji swego zawodu zwrócił uwage Androniego na drzwi , jedyny element samolotu, który widział w swojej pracy zawodowej zanim został szefem sekcji lotniczej podkomisji ds wyjaśnienia przyczyn zamachu w Smoleńsku

 • marymania

  Oceniono 34 razy 34

  Macierewicz będzie teraz miał co miesiąc kilkanaście tysięcy złotych jako poseł plus 20 tysi za bycie szefem podkomisji, bo tyle brał ten idiota co zwiał do USA.
  Nieźle.
  Wychodzi na to, że on wcale nie jest głupi. To my, podatnicy, jesteśmy kretynami.

 • tektur

  Oceniono 27 razy 27

  Posiedzenia tej komisji powinny się odbywać we właściwym miejscu: Oddział zamknięty szpitala w Tworkach, pawilon do wyboru.

 • jerzy30

  Oceniono 27 razy 25

  Swiroslaw na odpowiednim stanowisku - Ministerstwo Smolenskich Bredni

 • milorex10

  Oceniono 22 razy 22

  Pan Macierewicz to polski legendarny Kaszpirowski. Wielki manipulator i wielki oszust. Człowiek z wielką charyzmą. Był przez wielu niedoceniany, ale wciąż ok. 30% polskiego ludu, zwłaszcza "ludu smoleńskiego" daje wiarę w te wszystkie brednie smoleńskie. Nawet część tak zwanych wykształconych obywateli wierzy w zamach wyprodukowany przez Pana Macierewicza. Szkoda ze człowiek zasłużony kiedyś dla Polski (szlachetny opozycjonista, zakładał KOR), kończy jako pospolity kłamca.

 • sylenth

  Oceniono 21 razy 21

  nie chciał awansu z ministra obrony na dyrektora cyrku

 • g.lesio

  Oceniono 20 razy 20

  Podobno zarezerwowano mu pracę dożywotnio w obitym miękką tkaniną pokoju bez klamek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy