Komentarze (109)
Kongresmeni o ustawie PiS ws. IPN. List polityków USA do prezydenta Dudy
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • swobodan1

  Oceniono 2 razy 0

  Na apel kongresmenów USA odpowiedziała dziennikarka Eliza Michalik
  @EMichalik
  "Polacy mordowali swoich żydowskich sąsiadów w sposób zorganizowany,
  bez przymusu ze strony nazistów, z własnej woli chciwości i podłości. Nie tylko
  w Goniądzu i Jedwabnem, ale wielu innych miejscowościach. Taka jest prawda,
  a nie taka, jak chcielibyśmy żeby była"
  Zaś Włodzimierz Cimoszewicz w telewizji TVN 24 - 30.01.br w "Faktach po Faktach"
  powiedział: potwornych,ohydnych zbrodni dokonanych przez Polakach na Żydach
  i tzw szmalcownikach i podaje ich liczby było od 50 tys do 500 tys !!!

 • ziomekp.1

  0

  "Kongresmeni protestują" -- na WP byli bardziej twórczy i napisali "Ośmiu kongresmenów protestuje", tłumy jak diabli!!!!
  "Musimy jednak dostrzegać wiele udokumentowanych przypadków Polaków pomagających nazistom, bezpośrednio lub pośrednio, w mordowaniu niewinnych Żydów" - piszą amerykańscy kongresmeni -- niech jeszcze żydowscy kongresmeni w ilości sztuk 8 wspomną o ponad 4 tysiącach żydowskich policjantów pilnujących gett, służba w żydowskiej policji była DOBROWOLNA, w granatowej (polskiej) za odmowę służby była kula w łeb.

 • konikpolny12

  0

  Niech pan prezydent odpisze, że my Polacy nie mamy problemu z Polską i jej historią. To Żydzi mają problem mentalny z Polską. To nie nasza wina co Niemcy tu wyrabiali. Były szmalcownicy z Polski, ale byli też szmalcownicy żydowscy względem Polaków (powstania, tereny wschodnie IIRP w 1939-1941).

 • mlehc

  0

  Amerykańscy kongresmeni - z pochodzenia głównie Żydzi - piszący list do prezydenta Dudy, reprezentują interesy, no kogóżby? oczywiście Żydów. Polscy dziennikarze Gazety Wyborczej - z pochodzenia często Żydzi - reprezentują interesy, no czyjeżby? tak, tak - Żydów. A co powinni robić w tej sytuacji Polacy, niekoniecznie polskiego pochodzenia, ale wszyscy ci, którzy Polakami się czują? Odpowiedź jest banalnie prosta - powinni dbać o interesy Polaków i Polski! Tak na marginesie, jeden z ojców założycieli, Beniamin Franklin, przestrzegał Amerykę przed Żydami. Czy miał rację?

 • piotrm74

  Oceniono 6 razy 0

  Czy żydzi są również odpowiedzialni za holokaust?
  Szczególnie haniebną rolę w wysyłaniu własnych żydowskich rodaków na śmierć odegrał Chaim Rumkowski, prezes Rady Żydowskiej w Łodzi, "król" getta łódzkiego na usługach Niemców.

 • enedue3

  Oceniono 6 razy 0

  Niech rząd nie ugnie się ani na jotę ! Jest to suwerenna decyzja polskiego rządu i nic do tego innym. Jeśli ugną się w tej kwestii naciski będą w każdej dupereli.

  Cyceron powiadał;" pełzając, przed klęską się nie uchronisz".

  Wreszcie mogą pokazać swoją postawę Narodowi włącznie z prezydentem , że nie mają mentalności parobka!

  Jeśli się ugną, na PiS nie będę głosował!

 • sasquatch-junior

  Oceniono 4 razy 0

  Szanownym kongresmenom się coś pomyliło: długopisem się pisze, a nie pisze się do długopisu.

 • piotrm74

  Oceniono 6 razy 0

  Żydzi żydom zgotowali ten los
  Judenratowcy i Ordnungsdienst, przy pomocy ukraińskiej policji i kilku Niemców, którym jeszcze zapłacono, by prędko pracowali, gonili po ulicach, jak wściekłe psy czy opętańcy, a pot się z nich lał strumieniami (...). Straszny to był widok, jak Żyd Żyda prowadził na śmierć (...)".

 • caius1

  Oceniono 4 razy 0

  Ta ustawa wpisuje się w mit, że Polacy są wyłącznie szlachetni a polski żołnierz jak miał zastrzelić kota to płakał. Tymczasem.... Wystarczy pojechać do Rumunii żeby się dowiedzieć jaką "pamięć" zostawili po dziś dzień po sobie najemnicy-lisowczycy.

  Jak byłem nastolatkiem to starsi zakazywali krytykować kościół, AK (a też popełniało zbrodnie, co prawda był to margines w przeciwieństwie do AL gdzie bandytyzm był sposobem na utrzymanie) i w ogóle naród "bo i tak nas szkalują". Powinienem więc być nauczony skutecznie zamiatania polskich grzechów pod dywan ale na szczęście z biegiem życia stałem się bardziej krytyczny zamiast słuchać ślepo tego co powie ksiądz.

  Co do Izraela - uważam że wali im dokładnie tak samo. Chyba już zapomnieli o tym jakim gromkim "uhha" ich przodkowie na Kresach Wschodnich witali w roku 1939 wkraczających sowietów i co wyrabiali jako funkcjonariusze UB. A Niemcom swoich też nagminnie wydawali a starsi gminu posyłali do gazu żeby przeżyć. Oczywiście, były to jednostki ale były i trzeba też o tym pamiętać.

  NiePiS

 • student_zebrak

  Oceniono 3 razy -1

  Jesli odrzucic izraelski skowyt, po zapoznaniu sie z pelnym tekstem i stosujac PRAWNICZE rozumienie tekstu, to ja nie widze powodu do awantury.Ten przepis jest wzorowany na dzialaniach zydowskiej organizacji scigajacej ludzi oskarzonych o "anty-semityzm". Przykladem niech bedzie Mel Gibson. Nie od rzeczy jest wspomniec o losie Mordechaja Wanunu, ktory osmielil sie dac swiatu prawde o izraelskim programie nuklearnym. Gosc odsiedzial swoje i nadal byl przez Izrael przesladowany.

  Przepis wyraznie okresla, kiedy ma byc stosowany. Izraelscy antagonisci odczytuja go wedle wlasnych pomyslow, poniewaz im jest niewygodnie z otwartym polowaniem na Polske i Polakow.
  Widac maja swoje ukryte cele. Nikt nie kwestionuje przypadkow indywidualnego donoszenia, wydawania Zydow Gestapo. Pamietac takze trzeba, ze za pomoc Zydom grozila kara smierci. Nie tylko dla jednej osoby, ale dla calej rodziny, casem Niemcy puszczali z dymem cala wies. Czesc szmalcownikow obila to dla zysku, czesc ze strachu.
  Przepis mowi o oskarzeniach wobec KRAJU i NARODOWI polskiemu, nie ma ograniczen w stosunku do pojedynczych osob.
  Akcja PiSu jest wywolana czestym pomawianiem Polakow o wspoludzial w zorganizowanym morderstwie. Ale niewiele sie mowi o roli Judenratu, zydowskiej policji w Getcie....
  Dlaczego mnie to tak wqrwia? Bo siostra mojego dziadka DOBROWOLNIE poszla do obozu pomagac zydowskiej rodzinie wywiezionej do obozu. Poniewaz przed wojna byla przez ta rodzine zatrudniona, byla traktowana jak czlonek rodziny. Ludzi pomagajacych Zydom bylo sporo, biorac pod uwage grozaca kare smierci - BARDZO DUZO.
  Kiedy Polacy pomagali Zydom, ich ziomale w NY czy Londynie nie chcieli o tym sluchac.
  Kiedy publicznie zniewazano amerykanskich Zydow, rzad amerykanski za brak zainteresowania ich losem??? Ktoprzekazal prawde o tym, co sie dzieje w Auschwitz? No przeciez nie Mossad.
  Izrael traci sympatie Polakow.

 • caririnho

  Oceniono 3 razy -1

  problem w tym, że przeciętny wolak brzydzi się edukacją ale zgadzam się... kluczem jest edukacja...

 • Stefan Kot

  Oceniono 1 raz -1

  Nasz Prezydent Duda ma dać WETA ,,,IPN,,Żeby bez skarnie kłamliwie Pisali że ,POLSKIE OBOZY ŚMIERCI ,,,Oraz obwiniali Polaków że mordowali wysyłali do OŚWIĘCIMIA ŻYDÓW ,i tam mordowali w komorach gazowych ,,,TAKIE OSZCZERSTWA NA POLSKA RZUCAJĄ ,,,CO POLSKA I POLACY NIGDY NIE KOLABORANTAMI BYLI JAK NIE KTÓRE KRAJE ZACHODNIE ,,,Polacy od dawali swe życie za ukrywanie Żydów żaden inny kraj nie miał takiego wyroku od NIEMCÓW za ukrywanie żydów karali Polaków kobiety dzieci starców całe rodziny na śmierć .i co ..PREZYDENT MA DAĆ ,WETO,,,IPN,,,Żeby dalej pisano POLSKIE OBOZY ŚMIERCI I nas obwiniano ,,,,,,,,NIGDY PREZYDENT POLSKI NIE WINNY DAWAĆ WETA ,,IPN,,,PRAWIDŁO USTAWA WPROWADZIŁ ,MY POPIERAMY TA USTAWA IPN JAKA JEST TERAZ...

 • komentarzdramatycznyyy

  Oceniono 7 razy -1

  Chcą dyskutować niech sobie dyskutują. Na szczęście (albo czyjeś nieszczęście) jest w Polsce rząd, który nie zamierza dyskutować nad tematem obrażania Polaków.
  Popieranie żydów w tym wypadku to już nawet nie kompromitacja tylko ewidentne działanie na szkodę Polski.

 • sympatyklewicy

  Oceniono 9 razy -1

  Zdecydowane stanowisko kongresmenów ws. ustawy PiS o IPN.
  *****************************
  A czy Mędrzec Europy Bolesław już się w tym temacie wypowiedział ???

 • Adam Piekar

  Oceniono 4 razy -2

  SKORO,jak IPN mowi nikt nie bedzie karany za mowienie "prawdy",po po jaka cholere ta cala "nowelizacja '? Zeby IPN decydowal o "prawdzie",a nie zdarzenia i ich badanie przez nauke?

 • kreciarobota59

  Oceniono 14 razy -2

  Mamy o Wiele większy Żydowski Antypolonizm niż , Polski antysemityzm.Dziś taki komunista Balcerowicz poucza Polaków że to śmieszne bronić racji przez kodeks karny jak na zachodzie wszyscy mówią o Polskich Obozach Śmierci.to dlaczego Żydzi bronią Holocaustu represyjnym PRAWEM KARNYM,a Polakom się odmawia,jakie mamy fałszywe podejście wrogów Polaków.Dlaczego Świat tak nienawidzi Żydów?jest tyle narodowości,a akurat nikt was nie lubi? Dlaczego? To wy razem z Niemcami poprzez media,celowo robicie kłamliwie z nas winnych ,byśmy byli następni do Okradania za wymyślone mienia,jesteście jak pijawki,zawsze wam mało.To właśnie wasi bogaci bracia z USA zostawili was na pastwę losów Niemców,a kto finansował Hitlera?czyje Banki?

 • qawsedrftg

  Oceniono 10 razy -2

  A jak tam odzyskiwanie majątku przez prawowitych mieszkańców ziem USA? Czyli "Indian"?

 • sunim

  Oceniono 9 razy -3

  Bezprzykładny atak żydowskich krzykaczy na Polskę. Z pozoru niezbyt znacząca ustawa dotknęła mocno agresywnych i zaślepionych żydowskich nienawistników, którzy do tej pory lżyli i obrażali nasz kraj.
  Lecz od ich bełkotu dużo ciekawsze są zachowania ich rodaków w Polsce, dla których ważniejsze od zakazu lżenia włąsnego narodu i państwa są poprawne stosunki z Izraelem.

 • julianapostata1974

  Oceniono 6 razy -4

  Skąd się bierze takie bydło które tak opluwa Polskę i jej nie broni? Skąd wy się wzięliście? Potomkowie beneficjentów PRL? Mało rozgarnięci czytelnicy GW? Trolle? A może po prostu mali, pozbawieni moralności ludkowie? Weźcie juz kupujcie te bilety w Ryan Airze i spier... z tego kraju.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX