Komentarze (55)
Elon Musk i SpaceX mają też niekorzystny wpływ na nasz świat
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Artu Ross

  Oceniono 2 razy 2

  Jezeli istnieje w tym momencie gruby problem, ktory smierdzi i nie placi podatkow - to na pewno nie jest nim Musk, a gbur oderwany od rzeczywistosci, ktory przypadkowo znalazl sie na fotelu prezydenta. Druga sprawa : Zarod - pochwal sie swoim wkladem w rozwoj i propoagowanie nowych technologii, bo bzdury, ktore tu wypisujesz wolaja o kolejna pomste Smolenska!

 • Oceniono 6 razy 2

  Tak dla gwoli ścisłości:

  Elon Musk’s “Summer of Revenge Tour” continues. His electric-car company, Tesla Motors, just cut the government a $451.8 million check, which means that Tesla has paid off its entire Department of Energy loan plus interest. “Following this payment, Tesla will be the only American car company to have fully repaid the government,” the company boasted (emphasis Tesla’s).

  Tutaj jest niepisane całkiem co innego niż w powyższym artykule. Dla porównania proszę sprawdzić ile GM oddał pieniędzy które dostali od państwa. Chciałbym, żeby chociaż w 10% jakiś Polak zrobił tyle co on.

 • Oceniono 1 raz 1

  wiadomo nasa i inni pseudonaukowcy albo "znawcy" będą szkalować osobę, dzięki której wszystko się rozwija. Bo sama nasa jedynie kradnie pieniądze amerykanom a nic sensownego nie robi z taką ilością pieniędzy, którą dostaje od podatników. Gdyby te wszystkie rządowe agencje kosmiczne robiły to samo co musk, nie musiałby on robić firm, które to tworzą tak rewolucyjne technologie, o które boli ich pewna tylna część ciała. Ja nie wiem jaki ma sens szkalowanie muska, chyba każdy może się spodziewać, że nie jest on idealny. On tworzy to, aby zarabiać, oraz spacex jest po to, aby spełnić prawdopodobnie jego marzenie o marsie. Nasa hamuje jedynie rozwój nauki, mamy technologie aby lecieć na marsa - Oni wolą księżyc, był plan aby lecieć na marsa za obamy to oczywiście zmienił się rząd i wszystkie plany oraz ukradzione pieniądze szlag trafił. Nie ma sensu istnienie rządowych agencji kosmicznych kiedy rządzący się co 5 lat zmieniają. Jedyną nadzieją są prywatne firmy, które nie ulegają wpływom kaprysu rządzących gdzie by tu lecieć, kogo obchodzi, że wydaliśmy miliardy na wcześniejsze loty na marsa? Zmiana planów - księżyc.

 • Oceniono 1 raz 1

  Nie da się tych bredni słuchać, takie dziennikarstwo to wręcz gwałt na ludzkiej godności

 • mitoogorkach

  Oceniono 1 raz 1

  W Polsce nie ma zadnych ekspertow, ani jednego. To kraj glupoty, zreszta wystarczy rozejrzec sie dookola. Eksperci za 10-yche.

 • adamofsky

  Oceniono 1 raz 1

  Bolszewicy już hejtują?

 • jan kowalski

  Oceniono 1 raz 1

  Co a bełkot. czego nie napiszesz aby zabłysnąć. Za dużo już jest pisane o jednym to trzeba zabłysnąć innowacyjnym spojrzeniem na temat, nie ważne że obłędne... Jak wam tak debat publicznych brakuje to może zacznijcie pisać o prawdziwych problemach a nie dywagacje na temat Muska. Żal mi was.

 • Sławek Dalke

  Oceniono 1 raz 1

  "Nie odmawiam Muskowi talentu inżynierskiego, pomysł masowej produkcji rakiet, zastosowanie do tego realiów produkcji fabrycznej to naprawdę dobry pomysł. Jednocześnie trzeba pamiętać, że bez wkładu podatnika, który przez 50 lat to finansował, nie byłoby takich sukcesów" w jaki sposób??? chyba kozystajc z wygody Pay Pala

 • jacz3

  Oceniono 1 raz 1

  jak słyszę kwękającego xxxx-ologa to z lekka się irytuję. Taki - olog , w 100% żyje ze społeczeństwa , nie robiąc nic konkretnego. Ciepełko na etacie za pitolenie dyrdymałów. Jacy to inni są gorsi od niego. Jak zrobisz coś koleżko -olog , nawet za pieniądze sponsorów lub z dotacji to się zgłoś. Swoja droga nawet nie wiedziałem że są -olodzy od techniki ? Czy taki potrafi chociaż zespawać 2 blachy albo naostrzyć wiertło ? Postawię dolary za orzechy , że nie potrafi nic poza farmazonieniem.

 • spamboy

  Oceniono 3 razy 1

  Bzdura numer trzy:
  "Ale jeżeli mowa o np. zmniejszeniu śmiertelności noworodków, albo liczby wypadków na drogach, to są one efektem wielu dekad “nudnej” i pozbawionej widowiskowości, żmudnej pracy wielu ludzi oraz coraz lepszych regulacji prawnych."
  Nie panie - jest pan w błędzie. Nie są efektem nudnej pracy pozbawionej widowiskowości, a jedynie tego że w ich przestrzeniach nie działają tacy ludzie jak Musk, albo są oni torpedowani. Chciałem przypomnieć, że rakietki to nie pierwszy rewolucyjny pomysł Muska. Wcześniej udowodnił że da sie zbudować całkiem efektywny samochód elektryczny. To też nie przyszło samo. Kłody pod nogi kładli mu wszyscy łącznie z koncernami motoryzacyjnymi i paliwowymi, dla których wyrastał jako zagrożenie i antyteza myśli motoryzacyjnej.
  Hola! To nie wszytko, jeszcze przed swoimi wybrykami inżynierskimi zrewolucjonizował systemy płatności. Wykazał że można robić coś szybciej i prościej niż robiły to banki - budując swój Paypal. Zatem to nie jest gwiazdka jednego projektu. Niech nam Pan tu kitów nie ciśnie. Gość ma to niesamowite "coś" co pozwala zamieniać w złoto, wszystko czego się dotknie - niestety jest to domeną tylko geniuszy, czy się to Panu podoba czy nie.
  Gdyby chciał zabrać akurat za noworodki to pewnie by stały się nieśmiertelne (żart), choć pewnie kościół bruździł by mu jak nikt inny (tu akurat nie żart).

  I to Pana różni od Muska:
  " odczuwam tęsknotę za pogłębioną debatą publiczną - tłumaczył Zaród."
  To to mówi samo za siebie. Ty będziesz sobie pitolił publicznie ponieważ na niczym się nie znasz na tyle, by z tego wykrzesać coś produktywnego, a on działa. I tu się zderzają wasze rzeczywistości. Ty poprzestajesz na jęczeniu, On przekracza granice niemożliwego.
  Jak to się mówi młodzieżowo - pozamiatany?

  Zła perspektywa:
  "Musk zbudował narzędzie .... ale do rezultatów naukowych jeszcze długa droga"
  A kto powiedział że Musk che być naukowcem. On te naukowe pierdy zamienia w użyteczne dla ludzi projekty. Co ludzkości po naukowcach, których odkrycia zostają w szufladach?
  Musk otworzył kilaka szuflad zobaczył ile się tam wiedzy marnuje, połączył wszytko w jednym, czy drugim projekcie i dał ludziom postęp. Oczywiście bez naukowców by się to nie odbyło, ale i bez niego tą pracą naukowców, można sobie... w klozecie.
  Nauka ma sens, tylko gdy przynosi za sobą postęp. W każdym innym wypadku jest marnotrawieniem czasu. Nie neguję nauki, ale nie przeceniam jej znaczenia w kontekście istotności przekucia ich na użyteczność.

  "Nie zaliczyłbym Elona Muska do wybitnych odkrywców."
  Pan może nie, ja i wielu innych już tak. Co więcej nie widzę efektywniejszych odkrywców (nie mylić z naukowcem) na przestrzeni ostaniach 50 lat. To co robi ten facet za 50 lat okaże się zbawieniem dla naszej cywilizacji.

  "Ale on ma pieniądze, abstrahując od tego skąd je ma..."
  A tu cię boli! Jakież to 'polskie'...
  Widocznie miał jaja by zastawić własny dom, pod ryzykowne cele spełniania własnych marzeń i budowę realnych przedsięwzięć.

 • spamboy

  Oceniono 3 razy 1

  Większych bzdur już dawno nie czytałem.

  Bzdura numer raz:
  "Jednocześnie trzeba pamiętać, że bez wkładu podatnika, który przez 50 lat to finansował, nie byłoby takich sukcesów - podkreślał. "
  Podatnik z minimalnym zakresie finansował SpaceX. Podatnik (zresztą nie nasz tylko amerykański) finansował rzez lata bzdurne, horrendalnie drogie idiotyzmy ludzi z NASA. A ponieważ NASA była "państwowa" to nikt nie dbał o racjonalizację kosztów. Więc marnowano kasę podatnika na potęgę.
  Musk zrobił coś zupełnie odwrotnego - powiedział zbuduję coś co będzie działało tak samo, co więcej, będzie działało lepiej, będzie szybsze w użyciu, tańsze i zrobię to za prywatną kasę. Leniwe komuchy po przytakiwały z lekceważeniem głowami i odwrócili się od niego plecami. Minęło zaledwie 15 lat, a Musk wystrzelił im z za pleców rakietę nowszą, sprawniejszą tańszą. Potem następną i teraz kolejną. I już zapowiada ze będzie mógł sobie nimi strzelać do woli, bo jego zabawki działają sprawnie jak nigdy dotąd.
  Tym oto gestem właśnie pokazał wszystkim malkontentom i "leniwym kotom" jak typ z artykułu że "da się".

  Bzdura numer raz i pół:
  ".. podatnika, który przez 50 lat to finansował"
  Powiedział Pan 50 lat? Poważnie? To ciekawe bo SpaceX została założona raptem 2002.

  Bzdura numer dwa:
  "Firma Muska na początkowym etapie dostała przecież 5 miliardów dolarów od podatników."
  Po pierwsze to suma przypadającą łącznie na wszystkie jego projekty, a zatem na Teslę, SolarCity, nie wykluczone że na Hyperloop i SpaceX. Ile z tego SpaceX otrzymało tego Pan się nie doszukał - wolał pan palnąć ogólnikiem. Każdy z tych projektów ma na celu potężne usprawnienie proekologiczne. Musk korzysta z puli pieniędzy jakie są dla wszystkich. Że robi to efektywnie to uwypukla tylko jego potencjał.

  Bzdura numer dwa i pół:
  "Firma Muska na początkowym etapie dostała..."
  Wcale nie na początkowym. Nikt by nie dał hasju wizjonerowi bez pokrycia. SpaceX musiała sobie na to subsydium ciężko zapracować. Najpierw Musk wpakował wszystkie swoje prywatne pieniądze z poprzednich projektów, bodajże włącznie z zastawem pod swój dom. Potem zebrali inwestorów którzy raczyli im zawierzyć. A potem musieli udowodnić, że to co robią ma sens i ma rację bytu. Dopiero wtedy przydzielona została im owa pula. Oni tylko udowodnili że najlepiej wykorzystają te pieniądze - PRZEDSTAWIAJĄC NA TO DOWODY (udane testy rokujące duży potencjał).

 • Gal Anonim

  Oceniono 11 razy 1

  Coś Wam powiem. Postępy nauki, to nie zasługa socjalistów. To zasługa tych wrednych kapitalistów, indywidualistów i egoistycznych tyranów. Ustrój socjalistyczny nie wymyślił nic, może po za lepszymi rakietami balistycznymi. Polecam oglądać kroniki PRL, brakowało nawet sznurka do snopowiązałki. Ktoś, kto unika podatków, wpływa pozytywnie na rozwój ludzkości.

 • matb11

  0

  Przecież wiadomo, że koncepcję odzyskiwania rakiety wymyślił i opracował Sheldon Cooper jak był mały. Elon Musk tylko po kilkudziesięciu latach znalazł stary zeszyt zeszyt Sheldona i wdrożył tę ideę w życie.

 • g.lem

  Oceniono 4 razy 0

  Co za baran!

 • dziennikarz12

  Oceniono 8 razy -2

  to co robi musk to zadna rewelacja!!! obecny poziom techniki zawdzieczamy TESLI!!! problem w tym kto ma wszystkie patenty tesli!? gdyby obecnie uruchomic technologie tesli,poszli by na bruk takie potentaty jak OSRAM PHILIPS i wiele innych a muzumany piliby rope na sniadanie obiad kolacje!! popadli by w skrajna biede w sekunde!!! wszystko co mamy elektryczne,elektroniczne,mobile komputery radio 220 volt zawdzieczamy TESLI!!!!! WIEC JAK KTOS MA WYOBRAZNIE to niech pomysli co by bylo gdyby musk mial dostep do paptentow!!! teslam myslal tysiac lat do przodu!!! jednak patrzc z drugiej strony wprowadzenie wszystkiego w zycie doprowadziloby do totalnej zaglady tej planety!!! tak to wszystko kosmos wymyslil!! zaden bog!!!

 • Sebastian C.

  Oceniono 7 razy -5

  Facet ma rację, Musk dostał kasę od podatników a patenty będą jego w skrajnym przypadku będzie tak jak w filmie Elizjum bogaci w świetnych warunkach w przestrzeni kosmicznej biedni na zdewastowanej Ziemii. Zresztą już się to dzieje, wysypiska elektroniki w Afryce, blokowanie dostępu lekarstw przez firmy medyczne, jedzenie bio i modyfikowane. To się dzieje na naszych oczach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX