GIF wstrzymał sprzedaż popularnych leków na przeziębienie. "Zagrożenie dla zdrowia publicznego"

Sprzedaż tabletek i syropów zawierających fenspiryd pochodzący z Francji została wstrzymana. Chodzi o popularne leki na przeziębienie.

Główny Inspektor Farmaceutyczny (GIF) zdecydował o wstrzymaniu obrotu i niewprowadzaniu na rynek 14 produktów leczniczych: syropów i tabletek o działaniu przeciwzapalnym i rozkurczającym oskrzela, stosowanych w przypadku chorób układu oddechowego.

Lekarstwa te zawierają substancję czynną o nazwie fenspiryd pochodzącą z Les Laboratoires Servier we Francji. Decyzję w tej sprawie została podjęta, gdyż wystąpiło zagrożenie dla zdrowia publicznego.

Pulneo, Fosidal i Eurespal niebezpieczne

Chodzi między innymi o kilka serii syropu Pulneo i Fosidalu oraz tabletek Eurespal. Pełna lista produktów dostępna tutaj. Główny Inspektor Farmaceutyczny postanowił o wstrzymaniu sprzedaży syropów i tabletek zawierających fenspiryd na wniosek Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Z europejskim wnioskiem w tej sprawie wystąpiła francuska agencja ds. leków.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (1)
GIF wstrzymał sprzedaż serii leków. Chodzi o Pulneo, Fosidal i Eurespal
Zaloguj się
  • gustyniak12

    0

    prodczas przeźiębienia warto zadbać o siebie w naturalny sposób nie sięgajmy odrazu po leki WITAMINA C TO PODSTAWA. I ODPOCZYNEK W DOMU. Pamiętajmy o właściwym odżywianiu gdy jesteśmy zdrowi, zdrowe jedzenie nie musi być drogie i pamiętajmy, że Vit. C nie magazynuje się, trzeba zadbać o nią na każdy dzień, jej braki sprawiają, że łapiemy infekcje. Myśl / przeciwdziałaj, gdy jesteś zdrowy - to jest pierwszy i najważniejszy krok.
    Ja pije syrop konopny z Rokitnikiem (dokładnie rok), to nie choruję - nie przeziębiam się, nie mam kaszlu, nie boli nie gardło. Wcześniej notorycznie się przeziębiałam, miałam ogromny katar, który ciągnął się przez dwa tygodnie. Przez ten rok byłam chora tylko raz, ale tego nawet nie można nazwać przeziębienie - kilka razy wydmuchałam nos, bardzo lekko bolało mnie gardło przez jeden dzień. Rokitnik jest bogaty w witaminę C jest jej więcej 20 razy niż w pomarańczach polecam syrop na wzmocnienie odporności i przy przeziębieniu znajdziecie tu konopiafarmacja pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX