Pomnik prałata Henryka Jankowskiego obalony

Pomnik prałata Henryka Jankowskiego w Gdańsku został nocą obalony. Sprawcy zostali zatrzymani.

Trzech mężczyzn wymienianych przez oko.press z imienia i nazwiska w środku nocy zarzuciło na szyję pomnika linę i podważyło cokół. Jak opisuje portal, figura prałata runęła na przygotowane wcześniej opony.

Na leżącym pomniku ułożono strój ministranta wraz z dziecięcą bielizną, które mają być symbolem cierpienia molestowanych dzieci.

O oskarżeniach prałata o seksualną przemoc zrobiło się głośno kilka miesięcy temu po publikacji "Dużego Formatu", w której głos zabrała jedna z ofiar prałata. Przed pomnikiem odbywały się pikiety, usunięcie go zapowiadały także władze miasta. Sprawcy obalenia pomnika są w rękach policji, pochodzą z Warszawy, będą odpowiadać za znieważenie pomnika

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (8)
Pomnik prałata Henryka Jankowskiego obalony
Zaloguj się
 • rzydeta

  Oceniono 4 razy 2

  Nie pochwalam, ale...
  "To nie powinno mieć miejsca, ale ich rozumiem" - rzeczniczka PiS-du o o pobiciu członków KOD
  "tylko okazywali niezadowolenie" - PiS-dzielska prokuratura o kopaniu kobiet przez kaczystowskich nazioli.
  Słów Glińskiego, broniącego kaczystowskiego bydła ryczącego i buczącego wśród grobów Powstańców na Powązkach - z litości już nie przytoczę.
  Karma wraca. W kolejce do obalenia czeka pomnik mordercy 95-u osób, w tym własnej żony.

 • marudna.maruda

  Oceniono 1 raz 1

  Oburzenie oburzeniem, większość myślących chciała, żeby pomnik znikną z miejskiej przestrzeni, ale jestem za działaniami zgodnymi z prawem, a nie samowolką. Gdańsk jest miastem, w którym tymczasowo nie ma gospodarza, trzeba było zaczekać do wyborów i domagać się, ale zgodnie z prawem. Łamiących prawo mamy w naszym kraju dosć.

 • smolak77

  Oceniono 3 razy 1

  Nie pochwalam ale ich rozumiem

 • 2bxornot2b

  Oceniono 2 razy 0

  Pytanie zasadnicze szbesgoje? czy eskimosi?

 • getz54

  Oceniono 2 razy 0

  Zburzenie tego pomnika to jeszcze nie ,,Bastylia,, ale nadzieja na powrót do normalności w tym chorym, katolickim kraju. To powinni zrobic juz dawno pracownicy Miodowej, sami lub przy pomocy wynajętych osób, na pewno kościelny z Nowogrodzkiej zgodziłby się partycypowac w kosztach tego przedsięwzięcia, burzenie i budowanie to jego specjalnośc.

 • pn-ski

  Oceniono 1 raz -1

  Terlikowski! Chcesz się pomodlić, idź do kącika! Oszczędź widoku swojej gęby i przestań wygłaszać porąbane mądrości, musisz się nimi podzielić - zapisz w kajeciku, wsadź w butelkę, zakorkuj i wyrzuć na śmietnik..

 • pn-ski

  Oceniono 1 raz -1

  Wspaniale! Ta metoda okazuje się słuszna - co teraz zrobi Ziobro? będzie bronił pomnika pedofila i surowo ukarze sprawców? Stanie tam, gdzie stoja pedofile i czarna mafia?
  Moze jeszcze doczekam, ze jakis nocny patrol zrzuci ze ściany w Sejmie krzyż, zawieszony w nocy, bezprawnie i po kryjomu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX