Błąd medyczny w czasie akcji ratowania Pawła Adamowicza? Doświadczony lekarz ma poważne wątpliwości

Szybkie przewiezienie rannego Pawła Adamowicza do szpitala zwiększyłoby jego szansę na przeżycie. Doświadczony lekarz uważa, że długotrwała reanimacja, do jakiej doszło zaraz po ataku na prezydenta Gdańska, była błędem medycznym.

Jak informuje trójmiejska "Gazeta Wyborcza", powołując się na Radio Gdańsk, wątpliwości dotyczące akcji ratunkowej, którą przeprowadzono po ataku na Pawła Adamowicza, zgłasza doświadczony lekarz, biegły sądowy. Zdaniem lekarza z 30-letnim stażem prezydent Gdańska miałby większe szanse na przeżycie, gdyby od razu został przewieziony do szpitala. Dlatego uważa, że długotrwała reanimacji, jaką prowadzono zaraz po ataku na Pawła Adamowicza, była błędem medycznym.

Atak na Pawła Adamowicza

Długoletni prezydent Gdańska został zaatakowany 13 stycznia, podczas finałowego koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sprawca ataku, Stefan W., zadał Pawłowi Adamowiczowie kilka ciosów nożem. Prezydent Gdańska zmarł 14 stycznia, kilkanaście godzin po ataku.

Stefanowi W. postawiono zarzut zabójstwa.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (7)
Śmierć Pawła Adamowicza. Błąd medyczny ratowników - wskazuje biegły sądowy
Zaloguj się
 • marynarz47

  Oceniono 3 razy 1

  Szkoda że pan biegły sądowy nie udziela się w ratownictwie medycznym. Jego niebywałe doświadczenie mogłoby uratować życie wielu ludzi. A siedzieć w fotelu i krytykować, to żadna sztuka.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy 0

  Tlumaczac to na prosty jezyk brak lekarza spowodowal iz ratownicy zabili Adamowicza na oczach milionow.
  Dyletanctwo dziadowstwo i ignorancja to nic wspolna laczaca tzw. postpeerellowskie elity.

 • Kasia M

  Oceniono 1 raz -1

  Jak przeczytałam wyżej ze ten "biegły sądowy"napisał ten list na podstawie opinii medialnej to myślałam że z krzesła spadne ,facet ma coś ewidentnie z deklem ,biorąc pod uwagę co niektórzy piszą (co im ślina na jezor przyniesie)i on na podstawie takich opinii (różnych,chorych)ludzi bierze i pisze list ,normalne to nie sądze ,nie wiem co widzieli inni na tych filmikach ,słaba jakosć ,ale równie dobrze zamiast "niby"reanimacji mogłobyć przecież tamowanie krwotoku ,no ludzie no!!!

 • miloz1

  Oceniono 3 razy -1

  Grzegorz Braun bezskutecznie wnioskował o wyjaśnienie tej sytuacji. Odpowiedź brzmiała: wszystko było OK, a Braun mówi językiem nienawiści. Wybory z prawidłowym wynikiem minęły, Gdańszczanie znowu zdali egzamin, a pytania i problemy pozostały.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy -2

  Patrzmy na pozytywy bylo taniej i poszlo wiecej na serduszka, moim zdaniem ten lekarz sie czepia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX