"Wygląda, że będziemy tutaj dłużej". 12 związkowców okupuje kuratorium w Krakowie, wśród nich szef oświatowej "S"

- Jak mnie internowali, to też się spało na podłodze i nie było problemu. Dla mnie to żadna nowość. Spokojnie, damy radę - mówi reporterowi TOK FM jeden z protestujących działaczy "Solidarności". Minęły dwie doby okupacji budynku kuratorium oświaty w Krakowie.

Minioną noc w kuratorium spędziło 12 osób. Wśród nich Ryszard Proksa, przewodniczący solidarnościowej Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania, który dotarł do Krakowa późnym wieczorem. Jak mówi w rozmowie z reporterem TOK FM, przyjechał, żeby porozmawiać z protestującymi o tym, "jaka jest determinacja".  Pierwszą noc protestu w kuratorium spędziło siedem osób. 

Działacze "Solidarności" nie zamierzają szybko przerwać akcji. - Jak mnie internowali, to też się spało na podłodze i nie było problemu żadnego. Dla mnie to żadna nowość. Spokojnie, damy radę - zapewnia jeden z protestujących. Do Krakowa przyjechali, i jadą, działacze z całej Polski. By pokazać solidarność, wsparcie dla protestujących, ale też przekonać, że nauczyciele nie zrezygnują ze swoich żądań. - Z tego, co widzę, to wygląda, że będziemy tutaj trochę dłużej - ocenia jeden z protestujących w Krakowie działaczy. 

"Solidarność" domaga się podwyżek, krytykuje też m.in. wydłużony czas awansu zawodowego nauczycieli. Związek daje rządowi tydzień na konkretne rozmowy i 20 marca zdecyduje, co dalej z protestem.

Czytaj też: Protest nauczycieli: Do Krakowa dołącza wsparcie dla protestujących w kuratorium. W Katowicach związkowcy wyszli na ulicę>>>

Niezależnie od okupacji budynku kuratorium w Krakowie, trwa akcja protestacyjna organizowana przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. W większości placówek oświatowych przeprowadzane jest referendum w sprawie strajku. Zgodnie z zapowiedziami ZNP, bezterminowy strajk ma zacząć się 8 kwietnia.

Czytaj też: Strajk nauczycieli. MEN szykuje plan B. Resort przygotował projekty rozporządzeń>>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Strajk nauczycieli. Już 12 związkowców okupuje kuratorium w Krakowie, wśród nich szef oświatowej "S"
Zaloguj się
 • andrzej1.61

  0

  Man nadzieję że się mylę, lecz ze względu na całkowity brak zaufania do tak zwanej Solidarności martwię się ze ten cały ich protest i okupacja to zwykła ustawka Dudy z Kaczyńskim. Ich moralność pozwala na takie akcje.

 • Zbigniew Drewniak

  0

  Proksa się obudził hahaha, pierwszy sojusznik Dudy i PiSu, niechże oni się nie ośmieszają tą ustawką haha

 • Zbigniew

  Oceniono 2 razy 0

  To jest zwykła ustawka Pisu z propisowska Solidarnosciom.Pare dni strajku,dostaną pare groszy i koniec okupacji.Potem Pis powie ze strajl ZNP jest tylko czysto polityczny bo podwyżki juz byly.

 • tadeusz.rysiakiewicz

  Oceniono 1 raz -1

  Gonic pisich

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX