Silny wiatr powraca. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega: najgorzej nad morzem

Po kilku spokojniejszych dniach nad Polskę wraca silny wiatr. Jak informuje RCB, najsilniej wiać będzie nad morzem. W województwach zachodniopomorskim i pomorskim obowiązuje ostrzeżenie II stopnia.
Poprawa pogody w weekend - w niedzielę nawet 20 stopni Celsjusza.

Polska jest w zasięgu zatoki niżu znad południowej Szwecji, w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód kraju frontu atmosferycznego. Do Polski napływa polarna morska masa powietrza.

W piątek mocniej powieje

W piątek wiatr wiać będzie z południa i zachodu.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega: najsilniej wiać ma w województwach: pomorskim i zachodniopomorskim, w powiatach położonych nad samym morzem. Tam obowiązuje ostrzeżenie II stopnia.

Silny wiatr wczoraj komplikował ruch m.in. na lotniskach w Wielkiej Brytanii.

Pogoda na weekend

Przed nami sobota z zachmurzeniem dużym z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 5 st.C na północnym wschodzie do 9 st.C na zachodzie, południu i w centrum; w miejscowościach podgórskich około 2 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, początkowo w porywach: na południu kraju do 70 km/h, nad morzem do 65 km/h, wysoko w górach do 100 km/h, stopniowo słabnący, zachodni.

Znacząca poprawa pogody przewidywana jest na niedzielę. Meteorolodzy zapowiadają na Suwalszczyźnie 12 stopni Celsjusza, 17 w centrum Polski, aż do 20 na Podkarpaciu. Wiatr nadal silniejszy, w porywach może rozpędzić się do 50-70 kilometrów na godzinę.

Czytaj też: Strajk klimatyczny. Młodzi ludzie zaprotestują, by zwrócić uwagę na nadchodzącą katastrofę>>>

Więcej o:

APLIKACJA TOK FM

Serwis informacyjny