Komentarze (117)
Muzeum II Wojny Światowej. Dwa lata od odwarcia: Dzisiaj to karykatura misji edukacyjnej
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • orlecki

  Oceniono 11 razy 3

  To muzeum jest karykaturą, prawdziwego muzeum, Duda jest karykaturą prezydenta, sejm jest karykaturą parlamentu, obecny Trybunał Konstytucyjny jest karykaturą prawdziwego. Cały ten PISowski, poj...bany kraj jest jedną wielką karykaturą. Ciemnota u władzy wybrana przez ciemnotę.

 • joannazam

  Oceniono 11 razy 3

  Odwiedziłam muzeum dwa tygodnie temu, film kończący wystawę bije po oczach, bez Polaków wojnę by wszyscy przegrali, wydźwięk tragikomiczny. Ale końcowy napis made in IPN wyjaśnia wszystko. PiS tylko zepsuć umie czego się nie dotknie i taka manipulacja tym filmem daje efekt słonia w składzie porcelany. Muzeum warte obejrzenia, polecam. Cenzura i manipulacje miną, a muzeum obroni się, bo jest wspaniałą ideą.

 • cleryka

  Oceniono 6 razy 2

  Widać,że Kaczyński czytał inne książki historyczne,te z PRL,ale nie pofatygował sie,aby poczytać inne,stąd ma zapędy do tworzenia historii wg siebie i dla siebie.

 • ewulka987

  Oceniono 8 razy 2

  PiS jeszcze NIC nie poprawił na lepsze ,najwyżej zniszczył i poprowadził ku upadkowi, poczynając od stadniny koni w Janowie Podlaskim a na pseudo-reformie Sądu Najwyższego ,z którego musiał się wycofać. Myślę ,ze po zmianie władzy A.Dudzie Uniwersytet Jagielloński odbierze tytuł "doktora prawa" ,gdyż nie przystoi on osobie nagminnie łamiącej KONSTYTUCJĘ . Politycy PiS-łapy precz od KULTURY.

 • dziuraweportki

  Oceniono 6 razy 2

  „Pytasz dlaczego? No, bo tradycją nazwać niczego nie możesz. I nie możesz uchwałą specjalną zarządzić, ani jej ustanowić. Kto inaczej sądzi, świeci jak zgasła świeczka na słonecznym dworzu! Tradycja to dąb, który tysiąc lat rósł w górę. Niech nikt kiełka małego z dębem nie przymierza! Tradycja naszych dziejów jest warownym murem. To jest właśnie kolęda, świąteczna wieczerza, to jest ludu śpiewanie, to jest ojców mowa, to jest nasza historia, której się nie zmieni. A to co dookoła powstaje od nowa, to jest nasza codzienność, w której my żyjemy.”

 • marcinblonie

  Oceniono 10 razy 2

  byłem widziałem... bardziej prymitywnej wystawy nie widziałem.... co ona ukazuje? gdybym nie był Polakiem i nie uczył się historii to bym uwierzył... myślę że obcokrajowcy wierzą i nie rozumieją o co chodziło w II wojnie światowej.

 • e.olsen

  Oceniono 10 razy 2

  > zbyt mały nacisk kładli na heroizm, bohaterstwo i wzniosłe cechy, jakie wykształca w ludziach wojna.

  Taaaak, szczególnie wśród "kryształowych" (jak Kaczyński) wolaków. Heroizm, owszem, czasami się zdarza, ale historia wojen wyraźnie pokazuje, że głównymi cechami jakie wykształcają w ludziach to bestialstwo, brutalność, żądza krwawego odwetu, zobojętnienie. Na jeden akt "heroizmu" wypadają tysiące aktów takich cech...

 • snowbird1

  Oceniono 3 razy 1

  Mentalnosc PRL-u w calej okazalosci. Wszyscy pisowscy dygnitarze z J.K. na czele byli "wyksztalceni" i "wychowani" w PRL. Wielu bylo w PZPR.Ich narracja to w 80% narracja Polskiej Rzeczposolitej Ludowej.

 • waldus059

  Oceniono 7 razy 1

  a czego to mozna było oczekwiać od pisowskiego aparatczyka nawrockiego

 • marini2

  Oceniono 5 razy 1

  Czy Bruno Schulz, autor "Sklepów Cynamonowych" był polakiem? Był polskim twórcą? Każdy uczeń szkoły podstawowej czy gimnazjum nie ma tego problemu, był polskim obywatelem, polskim twórcą.
  I teraz przenosimy się do instytutu YadVashem, który z Drohobycza ukradł freski Schulza i bezprawnie wywiózł je do Izraela. Poczytajcie co na temat Schulza w biografii podaje ten instytut.Nie ma tam ani słowa że był polakiem, że czuł się polakiem, że pisał po polsku itp. Dla nich jest tylko i wyłącznie żydowskim twórcą! Czy to nie jest zakłamywanie historii? Oczywiście że jest.
  Czy za pieniądze polskich podatników niektóre środowiska, wbrew faktom historycznym, postawiły sobie za punkt honoru załamywać fakty historyczne i dorobić nam jako społeczeństwu "mordę antysemity"? Muzeum Polin teraz Muzeum II WŚ miało za pieniądze polaków szkalować nasze dobre imię. W imię czego? Chodzi o zagraniczne granty dla "historyków" o tym piszących? Pan Gross nie jest historykiem z wykształcenia, a jednak nikomu to nie przeszkadza powtarzać jego fantasmagorii jako "naukowych".
  Polska poniosła niebywałe straty podczas IIWŚ.Oprócz 6mln obywateli również straty gospodarcze. Mieliśmy dwóch wrogów, walczyliśmy na wszystkich frontach, nie mieliśmy rządu kolaborującego z Hitlerem. A obóz w Oświęcimiu czyli Auschwitz był na terenie wcielonym w 1939 do III Rzeszy, o czym większość szkalujących nas nie wie i powtarza "polski obóz" .Bo wg nich znajdował się na terenie polskim i dlatego można mówić o nim że był polski bo "geograficznie". Nie ! Nie był polskim obozem był niemieckim! A geograficznie leżał na terenie Niemiec! Zapamiętajcie to sobie.
  Dla ludzi którzy chcą dorobić nam "mordę antysemity" mam pytanie, które każdemu zadawał były ambasador Izraela w Polsce Pan Weiss " a skąd tu na polskiej ziemi wzięło się 3 mln żydów"? No właśnie. Jakoś w tej Polsce żyło im się jednak dobrze, bo uciekali z tego "zachodu", gdzie byli prześladowani i mordowani.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 9 razy 1

  muzeum mitomani narodowej powinni to nazwać! przecież to oczywiste że to Polacy sami te wojnę wygrali, mimo przeszkadzania ze strony i Sowietów i Aliantów, jednoczenie ratując Żydów, Białorusinów i Ukraińców od zagłady!!! tylko że ta wersja wydążeń powoduje uśmiech politowania i na zachodzie i na wschodzie...

  A prawda jest taka, że sanacyjna Polska w '39 dostała w dupę w tydzień, powodując minimalne straty wśród Niemców, rzad w tydzień także dal dyla, a 17 września nie było już czym walczyć z Sowietami. Rzad londyński walczył później pojedynczymi brygadami WP od Narwiku po Tobruk, niestety formacje te nie miały żadnego znaczenia w zmianie losów wojny i tak na prawdę nikt poza Polska nawet o tym nie słyszał - co Anglicy zresztą w '45 roku nam jasno dali do zrozumienia. Ten sam rzad za to, popełnił niesamowita zbrodnie na narodzie polskim ogłaszając wybuch powstania warszawskiego, co spowodowało 160 tysięcy ofiar i 90% zniszczenia centrum stolicy. Jedyną realną, polska siłą która pobiła Wermacht w '45, było 6 dywizji LWP na które to oczywiście PiS pluje i nazywa ich nie-polakami, współdziałających z postępująca na Berlin Armią Czerwoną, która to faktycznie (przypomnę że alianci wylądowali w Normandii dopiero 6 czerwca 44 roku) pokonała Hitlera zostawiając jednocześnie na polskiej ziemi 600 tysięcy zabitych!
  Wszystko to co wymieniłem powyżej to są fakty, reszta to dyrdymały i mity o "krystalicznych" wyklętych którzy poszli do lasu w '46 żeby w 20-tu pokonać wielomilionową Armie Czerwona i wyzwolić Polskie kradnąc kury chłopom i zabijając białoruskie dzieci i Żydowskie kobiety

 • zerozer52

  Oceniono 5 razy 1

  Kaczyński, zamknij ryja.

 • andzialak

  Oceniono 4 razy 0

  Wizja świata według Kaczyńskiego czarno-biała, podobnie jak on sam...

 • gruszkowski

  Oceniono 4 razy 0

  Nawrocki musi odejść!
  Ceterum censeo Karthaginem delendam esse. (Poza tym uważam, że Kartaginę należy zniszczyć.)
  Kato Starszy (234–149 p.n.e.)

 • dyskootantka

  Oceniono 6 razy 0

  Teraz też pierwsze co kupili dla wojska to pociągi pancerne, żeby było czym wiać przez Zaleszczyki. Takie macierewiczowskie bohaterstwo jest w rzeczywistości. Podobnie samoloty dla VIP-ów zamiast śmigłowców dla armii. Armia ma złom ale VIP-y w razie czego mają czym wiać.

 • lica79

  Oceniono 6 razy 0

  Ta pisowska dzicz narobi Polsce szkód które przyjdzie nam naprawiać przez dekady. Nieprawdopodobne żeby taka chciwa i szkodliwa banda doszła do władzy dzięki „kiełbasie wyborczej” za która płaca wszyscy Polacy.

 • szcz9

  Oceniono 12 razy 0

  Bo w myśl obecnej "polityki historycznej" PiS II wojna światowa polegała na tym, że żołnierze wyklęci walczyli z komunistami, a cała reszta Polaków zajmowała się ze wszystkich sił pomaganiem Żydom i modlitwami za Ojczyznę.

 • olal.bana.gw

  Oceniono 6 razy 0

  Kibice nie maja kapelana.
  Kibole wykleci, katoliccy bandyci stadionowi - TAK.

  Ciekawy material ale bledne zwroty dyskredytuja p.Paszulka. Moze wynika z glupoty a moze ze slabego charakteru i strachu przed kkk. Paszol won.

 • marek-babarowski

  Oceniono 4 razy 0

  Rola edukacyjna tego muzeum polega na tym , że nie dowiecie się np. o 3420. żołnierzach - podkreślam polskich - pochowanych na cmentarzu wojennym w Zgorzelcu. Oczywiście swoje opinie na temat instytucji możecie wpisać do księgi pamiątkowej - elektronicznej (ha, ha, ha).

 • getz54

  Oceniono 3 razy -1

  Tak to juz jest, ze o śmierci najwięcej mają do powiedzenia ludzie, którzy anie razu jej nie doświadczyli. Tak samo jest z 2 wojną światową. Znaną dla obecnych ,,naukowców,, z IPN wyłącznie z filmów wojennych kręconych przez Mosfilm, ksiązek cenzurowanych na Mysiej przez komisarzy ludowych ZSRR i rodzinnych opowieści dziadków przy bimbrze. Zołnierze wyklęci, powstańcy warszawscy, mają zastąpic polską dyplomację, jakikolwiek szanowany rząd, nawet ten na uchodzstwie, jakieś Lenino, jest się do prawdy czym chwalic, chyba ze jak zwykle dziurami po wybitych kolbą zębach, siniakami po kopniakach. W ten sposób nawet za 400 lat nie odtworzymy naszego inteligenckiego kodu genetycznego.

 • onduma

  Oceniono 7 razy -1

  A co UE i logotyp Gdanska mialo do IIWS ? Mamy wspominac morderstwa prozachodnich , proniemieckich i prohitlerowskich mieszkancow Gdanska na Polakach po wybuchu wojny ? W muzeum trzeba pokazywac zbrodnie niemieckie a nie rozczulac sie nad "wpedzoną" jako niemowle z polskiego domu w polskiej Rumi Steinbach co przebywala tam czasowo jako dziecko oficera armii okupacyjnej

 • gruszkowski

  Oceniono 3 razy -1

  Nawrocki musi odejść!
  Ceterum censeo Carthaginem esse delendam (łac. „A poza tym sądzę, że Kartaginę należy zniszczyć”)

 • mtp01

  Oceniono 2 razy -2

  Czy pan prof. Jerzy Wojciech Borejsza zadbał o odpowiednie upamiętnienie stryjka - stalinowskiego oprawcy Józefa Goldberga-Różańskiego i kontynuował "dzieło" swojego tatusia - stalinowskiego propagandysty Jerzego Borejszy. Jestem pełen podziwu, że tak wielu członków PAN powołanej, jako narzędzie stalinowskiej kontroli nad nauką jest wierna "ideałom" założycielskim.

 • langston

  Oceniono 10 razy -2

  Tusk zamiast realizować budowę Muzeum Historii Polski na siedzibę którego wygrano już w konkursie genialny projekt architektoniczny przy Zamku Ujazdowskim zabral kase i przekazal na Muzeum II Wojny Swiatowej dogadanska które reprezentuje niemiecki punkt widzenia a Muzeum Historii Polski urządzono na Cytadelii...tomniej więcej tak jakby Muzeum Izreala wybudować w Auzchwitz

 • piotr.ryka

  Oceniono 6 razy -2

  Tak tylko tytułem prawdy historycznej. Czy wiedzą Państwo, co stało się z tymi, jakże licznymi, radzieckim partyzantami, gdziekolwiek by nie byli? Otóż WSZYSCY CO DO JEDNEGO zostali wyłapani przez Smiersz i skazani na rozstrzelanie, albo zesłani na minimum dziesięć lat do Gułagu. Ciekaw jestem, czy w sławetnym Muzeum pod dowolną dyrekcją jest o tym mowa.

 • citaobscura

  Oceniono 8 razy -2

  -=-=-=-=-=-=-

  M2WŚw, tak jak Polin, powinno za polskie pieniądze, na polskiej ziemi
  opluwać Polaków, Polską historię.
  Dyrektorem powinien być p.Śpiewak, który ostatnio stwierdził, że Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców a zastępcami Gross i Hardman.

  wtedy byłoby OK

 • aagaj

  Oceniono 4 razy -2

  Od kiedy moi rodzice nie żyją jestem tylko zainteresowany tym co dzieje się po 1954r.
  Reszta !!?
  Niech sobie będzie !

 • siwywaldi

  Oceniono 12 razy -2

  Byłem tam kilka tygodni temu i powiem krótko: ekspozycja jest chaotyczna, gdyż ogarnięcie 6 lat wojny toczącej się na kilku kontynentach, jest tak małej powierzchni zwyczajnie nierealne.

  Znakomita jest natomiast część dla dzieci, czyli "mieszkanie" pokazywane w różnych etapach okupacji - choć i tu szwankuje nagłośnienie narratora.

  Na ile na niekorzyść ekspozycji wpłynęły zmiany, nie wiem, ale nie sądzę by aż tak bardzo jak twierdz były dyrektor

 • f1909

  Oceniono 5 razy -3

  Byłem i widziałem muzeum po PIS-owskich zmianach i jest wspaniałe ! -- Pokazuje historie dotyczącą tamtych czasów z polskiego punktu widzenia ! -- Oczywiście że Niemcom czy różnej maści " super europejczykom " nie wszystko musi się podobać ale to tylko i wyłącznie ich sprawa !!!

 • edwardrydz

  Oceniono 9 razy -3

  Jesli Machcewicz i reszta targowickiej halastry chce Muzeum II WS pokazujace sowieckich partyzantow, Donbas i Syrie to moze zawsze poprosic Sorosa o dotacje i sobie je otworzyc. Po co mieszac Polske do tego.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 5 razy -3

  Wreszcie nazwano sprawy po imeniu, wiadomo kto kogo i w imie jakiej chorej ideologii. O ile jeszcze podczas pierwszej wojny swiatowej, Niemcow stac bylo na ludzkie odruchy, jak chocby hold dla Richthofena i symetryczny hold dla francuskiego asa lotnictwa, ale i wtedy pracowali nad nowymi typami ludobojczych gazow, o tyle w drugiej odslonie ich imperialnych zapedow stali sie potwornie skutecznymi bezdusznymi maszynami do zabijania. Niemcy roznie tlumacza przyczyny ich masakry jaka zgotowali Europie, a za Traktat wersalski, a ze nie dostali tylu kolonii, a ze za malo przestrzenii zyciowej, tyle ze wszystkie narody cierpialy podczas wielkiego kryzysu i nie wybraly sobie zwyrodnialej ideologii i nie palaly zadza mordowania innych narodow. Niemcy mieli ostatnia szanse uratowac honor podczas misji ostatniej szansy sir Nevilla Hendersona, ktory blagal i krzyczal odwolywal sie do sumienia i czlowieczenstwa Hitlera blagajac nie wywolujcie tej strasznej wojny zatrzymajcie ten obled, na Boga nie robcie tego.

 • wyksztalciuch2015

  Oceniono 9 razy -3

  Ci którzy nazwą mnie symetrystą niech sobie sami pokażą fucka.
  ".. kuddupel kaczyński już w 2008 roku zapowiedzia...". A co zrobili i powiedzieli nasi ulubieni administratorzy majątku narodowego z PO ? Jak zawsze nic. Skończyło się ufajdaną zmianą,
  OK, zagłosujemy na nich w koalicji ostatni raz i niech odejdą na zawsze.

 • wynanc2

  Oceniono 4 razy -4

  Wygląda na to że poprzednia dyrekcja nie dość że falszowala historię na rzecz Niemiec to jeszcze dawała się korumpowac i doprowadziła do wielkiej niegospodarnosci. Dobrze że jej już nie ma.

 • janrobin2015

  Oceniono 12 razy -4

  Kazdy kraj ma obowiazek przedstawiac wizje historii ktora jest dla tego kraju odpowiednia. Izrael, USA maja wlasna wersje i nie patrza na innych. Tak trzeba robic i korzystac z dobrych wzorow wymmienionych krajow.

 • tygrys2000

  Oceniono 7 razy -5

  Pojedź autorze tego artykułu na Zachód. W Anglii, Francji i Stanach znajdziesz muzea z których dowiesz się że II wojnę światową wygrała odpowiednio Anglia, Francja lub USA. Dowiesz się też że Polacy jeśli robili coś w związku z II wś to 1. Zostali najechani przez Niemcy, ale nie przez Rosje. 2. Mieli na swoim terytorium obozy dla Żydów. To wszystko. Polscy lewicowi historycy tak samo naiwni jak obecny Polski rząd który myśli że cokolwiek obchodzimy świat.

 • bart5554

  Oceniono 17 razy -5

  Wg lewicy, niszczącej wszystko, co polskie, w muzeum powinno pokazywać:
  - Polaków mordujących Żydów
  - Niemców, ratujących Żydów przed polskim reżimem
  - Rosji, która nie dokonuje agresji na Polskę 2 tygodnie po Hitlerze tylko Rosja "wyzwalająca Polskę"
  - Cierpienia imigrantów, których wcale lewactwo nie ściąga
  - "polskie obozy śmierci"

  a na deser powinno być zdjęcie Wojewódzkiego, wkładającego polską flagę do psich odchodów oraz praca artystyczna pt. "Krzyż przerobiony na swastykę".

  A Czytelnikom polecam obejrzeć ten "propagandowy" film o Polsce. Zapraszam do komentowania, który fragment historii jest pokazany "propagandowo":

  www.youtube.com/watch?v=M7MSG4Q-4as

 • mazen17

  Oceniono 12 razy -6

  Ludziska z całego świata oglądają i sobie chwalą (przeczytajcie recenzje na Lonely Planet czy Trip Advisor) a wam się nie podoba bo nie przedstawia waszej lewicowej narracji. Nie martwcie się, przyjdą nawe rządy to tu i tam pozmieniają, a później przyjdą następne i znów zmienią i tak będzie w koło, jak to w Polsce.

 • hegemon123

  Oceniono 18 razy -10

  Zdumiewające.
  Zatrzymanie gloryfikowania nazistów, nazywacie "nieudolnym zarzadzaniem"!??
  Bo nie pasuje do waszej nowej propagandy niemcow-ofiar nazistów?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX