Martyna Wojciechowska z NBP odznaczona "Za zasługi dla bankowości Rzeczypospolitej Polskiej"

Prezes Adam Glapiński wyraża uznanie wobec pracy Martyny Wojciechowskiej nie tylko poprzez wysoką pensję. Okazuje się, że szefowa działu promocji i komunikacji została wyróżniona też w inny sposób. Otrzymała odznakę "Za zasługi dla bankowości Rzeczypospolitej Polskiej".

Martyna Wojciechowska do niedawna zarabiała najwięcej spośród dyrektorów wszystkich departamentów Narodowego Banku Polskiego. Pensja szefowej Departamentu Komunikacji i Promocji wynosiła 49 563 złotych brutto. Teraz jej pensja zasadnicza jest o ponad 3 tysiące złotych niższa i tym sposobem Wojciechowska nie jest już liderką zestawienia zarobków dyrektorów banku centralnego.

Okazuje się, że prezes Adam Glapiński wyjątkowo docenia pracę Martyny Wojciechowskiej i wyraża to również w inny sposób. Znalazła się ona wśród osób wyróżnionych odznaką "Za zasługi dla bankowości Rzeczypospolitej Polskiej".

Jak informuje dziennikarz "Dziennika Gazety Prawnej" Bartek Godusławski, wyróżniona została też Kamila Sukiennik, dyrektorka gabinetu prezesa NBP. Sukiennik i Wojciechowska nazywane były w mediach "dwórkami Glapińskiego".

Na liście odznaczonych "za zasługi dla bankowości" jest też m.in. Marek Chrzanowski, były szef Komisji Nadzoru Finansowego, który jest najważniejszą postacią tzw. afery KNF. Chrzanowski, o którym prezes Glapiński wielokrotnie wypowiadał się w samych superlatywach, usłyszał w listopadzie zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści osobistej przez inną osobę.

Chodzi o informacje, które poznaliśmy dzięki nagraniu rozmowy między Chrzanowskim a Leszkiem Czarneckim. Marek Chrzanowski miał zaoferować jednemu z najbogatszych Polaków przychylność dla jego banku w zamian za 40 mln zł wynagrodzenia dla prawnika wskazanego przez szefa Komisji Nadzoru Finansowego.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (16)
Martyna Wojciechowska z NBP odznaczona Za zasługi dla bankowości Rzeczypospolitej Polskiej
Zaloguj się
 • rzydeta

  Oceniono 10 razy 6

  Znajomy bankowiec, prowadzący tzw. szerokie życie towarzyskie, skomentował to tak: "Phi, znam co najmniej kilka pań z agencji, które równie sprawnie a nawet bardziej przysłużyły się bankowości. Ale my nie dajemy im medali, co najwyżej napiwki".

 • marudna.maruda

  Oceniono 9 razy 5

  "Teraz jej pensja zasadnicza jest o ponad 3 tysiące złotych niższa"- ależ to dramatyczne, jak żyć??? Miejmy nadzieję, że wraz z odznaczeniem jakieś skromne 100 tys. nagrody poszło.

 • realizmforte2

  Oceniono 4 razy 2

  To się teraz nazywa "bankowość" ?
  Wyjątkowy TKM przy korycie do sześcianu.

 • stef0909

  Oceniono 6 razy 2

  Pikna jak sam prezes !!! qrwa nam sie należało!!

 • perski_dziadzio

  Oceniono 1 raz 1

  - Bankowość to JA! - dodał, wręczając medal.

 • Jan Kowalski

  Oceniono 1 raz 1

  Glapcio to cwany stary geszefciarz, wspólnik od szemranych interesów z żoliborskimi orłami, i teraz ma w d...e głos opinii publicznej...jednym słowem, nie pęka.

 • Alicja Ilona Bu

  Oceniono 5 razy 1

  Co za buta!!! POKAZYWANIE ŚRODKOWEGO PALCA SPOŁECZEŃSTWU. Tyle możecie!!! Co za bagno. Drodzy wyborcy pisu, was to nie oburza, bo wy jesteście tym bagnem ale MY czujemy WASZ smród..... @wybory19 @wybory20

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX